forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: konflikt rzepkowo-udowy
PostNapisane: 21 paź 2013, o 15:09 
Offline

Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:51
Posty: 12
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam,
fajnie że jest takie forum. Lekarz w lipcu tego roku stwierdził u mnie konflikt rzepkowo-udowy. Przypisał leki (Arhtrhyl oraz movalis), na 2 miesiące był spokój. Strzykanie oraz ból wróciły na dobre. Jest nawet gorzej, bolą mięśnie uda ,ból kolana zapewne Wam znany jakby "kręciło". Wybieram się zrobić Rtg. Czy ktoś chorował na tę przypadłość czy udało się to wyleczyć? Dodam że nie jem mięsa czerwonego ( czyli ryby jem :) od 14 lat i nie wiem czy taka dieta mogła się przyczynic sie do tej choroby. Ogólnie zaczęło boleć po bieganiu więc oficjalnie to podaję jako przyczynę.

Pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: konflikt rzepkowo-udowy
PostNapisane: 21 paź 2013, o 23:34 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2012, o 02:30
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: ścieranie sie rzepki
Od ostatniego czasu kiedy tu zaglądałem dużo się zmieniło,kiedyś pisałem ze ma problem z lewym kolanie na początku nie wiedziałem co i jak ale z czasem po wizytach u lekarzy wreszcie doszedłem do tego co mi jest ,przyparcie boczne rzepki teraz w obu kolanach,chodziłem po lekarzach po szpitalach miałem rozmaite rehabilitacje,wszystko pomagało ale na krotko ,w pewnym momencie już zastanawiałem się nad operacja .Bol był taki ze więcej siedziałem w domu niż bylem w pracy więcej pochodziłem nogi bolały I tu napisze coś co zaraz wam się wyda nie możliwe albo ze oszukuje i żeby ktoś nie myślał ze to jest jakaś REKLAMA BRON PANIE BORZE .Z pomocą przyszła mi dziewczyny mama gdzieś tam usłyszała o jakim kolagenie ze komos pomógł na kregoslub i takie tam ,a ze sama miała problemy zakupiła ten kolagen po jakieś prezentacji,dziewczyna moja naciskała żebym i ja poszedł i posłucha o tym ze moze na moje kolana pomorze ja jestem strasznym niedowiarkiem i nie wieże w leki na wszystko i ze raptem ozdrowieje i bene chodził,na dodatek za nie byle jakie pieniądze,pomyślałem jakieś wyłudzanie pieniędzy . wreszcie namówiła mnie na posłuchanie prezentacja ,i kupienie na spróbowanie ,nawet po tym co posłuchaniu nie bardzo wierzycielem,zaczolem przyjmować tabletki kolagenowe pozyskiwane z rybich skór przyswajalne w 97% i smarować żelem kolagenowym po miesiącu jedzenia tabletek i smarowania nie widzialme różnicy powiedziałem ze więcej tego nie kupie i ze to jest sciema ale dziewczyna postawiła na swoim i kopiła wiecej mówiąc ze to za krotki okres ,no i miała racje po prawie 2 miesiącach zaczęło się dziać coś czego nie da sie wyjaśnić kolana przestają bolec piec grzac sie kiedyś żeby gdzieś dalej wyjść musialem kleić nogi tejpami a teraz chodzę bez i nie odczuwam bólu .podobno efekt koncowy widac dopiero po 6 miesiecy do roku czasu wiec mysle ze tylko bedzie lepiej .jak by ktoś chciał wiedzieć więcej proszę pisać postaram sie sumienie odpowiedziec

przepraszam za błędy ale mam lapka klawiatura nie opslugujaca polskich znaków


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: konflikt rzepkowo-udowy
PostNapisane: 31 gru 2015, o 13:26 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2015, o 13:27
Posty: 8
Typ użytkownika: Profesjonalista
Witam,

Na Twoim miejscu udałabym się do dobrego fizjoterapeuty.
Pod pojęciem konflikt rzepkowo-udowy mieści się wiele problemów związanych z bólem odczuwanym w okolicy stawu kolanowego. Istotne jest ustalenie przyczyny występującego bólu (u różnych pacjentów może mieć różne podłoże i odmienną charakterystykę).
Leczenie polega na działaniu wielopłaszczyznowym - na zmniejszeniu bólu oraz stanu zapalnego, odtworzeniu sprawności aparatu mięśniowego, jak i ćwiczeniach wzmacniających, oraz funkcjonalnej korekcji osi kończyny dolnej.

Pozdrawiam,
JM-SYNERGIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL