forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Margolci boczne przyparcie
PostNapisane: 7 lut 2012, o 16:10 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2010, o 15:15
Posty: 15
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja III-IV st prawe kolano
chondromalacja II st. lewe kolano
boczne przyparcie rzepki w obu kolanach
bardzo duże zmiany zwyrodnieniowe w przawym kolanie
brak płynu maziowego
ból kolana
Patrycjo88
Rok temu miałam artroskopie z uwolnieniem bocznym rzepki prawego kolana. Niestety poprawy nie ma, jest coraz gorzej. Ból jest czasami nie do wytrzymania. Tak się dzieje bo prawe kolano mam bardzo zniszczone, zmiany zwyrodnieniowe są bardzo rozległe. Rokowania mam fatalne.
Po Świętach Bożego Narodzenia miałam artroskopię z uwolnieniem bocznym rzepki lewego kolana. I tu jak na razie jest dobrze. Prawie nie boli a jeśli zaboli to ból jest niewielki. Mam nadzieję że będzie wszystko OK. Jestem po rehabilitacji i przed kolejną. Zgięcie i wyprost-ok.
Uwolnienie boczne rzepki każdy przechodzi trochę inaczej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Margolci boczne przyparcie
PostNapisane: 15 lut 2013, o 16:54 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2010, o 15:15
Posty: 15
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja III-IV st prawe kolano
chondromalacja II st. lewe kolano
boczne przyparcie rzepki w obu kolanach
bardzo duże zmiany zwyrodnieniowe w przawym kolanie
brak płynu maziowego
ból kolana
Cześć :)
Długo nie pisałam. Nie wiem od czego zacząć.
Z prawym kolanem (po 2 artroskopiach) jest coraz gorzej- ból jest na prawdę ogromny, ciągłe przeskakiwanie i strzelanie. Lewe kolano jest rok po artroskopii i od miesiąca ból się nasila i czuję przeskakiwanie. W nocy mało spię. Ale to jeszcze nie koniec. Doszedł ból i przeskakiwanie nadgarstków+ ból łokci+ ból i przeskakiwanie w barku.
Mój prtopeda powiedział że co do kolan nie może wiele zrobić a właściwie to nic bo ma związane ręce. Ponoć jestem za młoda na jakąś poważniejsza operację kolana. Mam po prostu jakoś żyć, polubić ciągły ból.
Do ortopedy od rąk idę za miesiąc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Margolci boczne przyparcie
PostNapisane: 15 lut 2013, o 18:10 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2012, o 12:25
Posty: 12
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: LEWE :2 lata męki, zapalenie ciała hoffy, artroskopia na boczne przyparcie, problemy po, skręcenie, i po 4 miesiącach od skręcenia operacja ... w trybie pilnym ( MM i WKP)
A może zastanawiałaś się na pójściem do reumatologa? Skoro doszedł ci ból wszystkich stawów, który jest nie do zniesienia, to może coś reumatycznego? Zastanawiałaś się nad tym? :) Życzę zdrowia . :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Margolci boczne przyparcie
PostNapisane: 17 lut 2013, o 15:33 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witaj Margolciu,

a czy Twój ortopeda powiedział Ci skąd mógł się wziąć problem z pozostałymi stawami? Czy masz może zwiększone zakresy ruchu w tych stawach- przeprosty w łokciach, możesz dotknąć kciukiem przedramienia?

Pytam, bo czasami się zdarza, że mamy zbyt wiotkie stawy (sama jestem ich posiadaczem) i bardzo często ból stawów i jakieś przeskakiwania wynikają właśnie z tej przypadłości. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie fajne... Niestety nie ma na to żadnego skutecznego leku ani operacji, ale pozostaje tylko dobrze i fachowo prowadzona rehabilitacja, choć u niektórych pomaga też joga lub pilates ;)

Jeśli będziesz potrzebować namiarów na rewelacyjnego ortopedę od barków to daj znać na PRIV ;) Mogę Ci polecić ;)

Pozdrawiam,
P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Margolci boczne przyparcie
PostNapisane: 21 gru 2013, o 21:18 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2010, o 15:15
Posty: 15
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja III-IV st prawe kolano
chondromalacja II st. lewe kolano
boczne przyparcie rzepki w obu kolanach
bardzo duże zmiany zwyrodnieniowe w przawym kolanie
brak płynu maziowego
ból kolana
Cześć :)
Długo nie pisałam. Problem z rękami się wyjaśnił. Jestem 5 miesięcy po operacji lewej ręki. Trafiłam na świetnego ortopedę-chirurga ręki. Stwierdził u mnie zespół kanału nerwu łokciowego. Miałam operację-uwolnienie i przednia transpozycja nenrwu łokciowego. Podczas operacji okazało się, że mam dodatkowy mięsień w łokciu i on uciskał na nerw. Prawą rękę też będę musiała mieć operowaną- też boli i drętwieje.

A co do kolan to jest coraz gorzej. Wiosną będę miała operację prawego kolana. Mam mieć wszczepioną membranę kolagenową- meoda amic. Jeśli ktoś już miał taką operację to proszę o podzilenie się ze mną doświadczeniami. Trochę się boję. Tzn nie wiem jakie efekty operacji są, czy jest znaząca poprawa i czy ból się mocno zmniejszył.
Za pomoc z gór dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL