forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zezowatość rzepek
PostNapisane: 26 sie 2011, o 12:33 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2011, o 11:55
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zezowate rzepki
Witam,
mam do was pytanie dotyczace schorzenia zwanego zezowatości rzepek. po usg wyszlo mi tylko żle że laterlizacja, kolano podtne na medializacje i diagnoza czynnościowa niestabilność. jako leczenie mam stosowany kinezytaping.

moje pytania to;
jakie sporty mogę uprawiać?
podobno tego się nie da naprawić, robią operacje ale mój ortopeda na razie nie wspomina o tym
jakie macie doświadczenia w leczeniu, bo na dziś to wychodzi że moge jedynie jeżdzić na rowerze :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zezowatość rzepek
PostNapisane: 26 sie 2011, o 14:13 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 15:05
Posty: 32
Typ użytkownika: Sympatyk
Aga-ala, a kto powiedział że tylko operacja jest potrzebna przy lateralizacji, co wpływa na niestabilność stawu?. Znam osoby którym sie to udało i one są także na tym forum. Po pierwsze, musisz mieć wymagającego rehabilitanta, nie wiem ile, wynosi u Ciebie ta lateralizacja, ale przygotuj się na kilka miesięcy ćwiczeń, przez ten czas z tym sportem uważnie, do puki nie zminimalizujesz lateralizacji a przez co nie ustabilizujesz stawu. A jak już ustabilizujesz i wy rehabilitujesz się, to uprawiaj co tylko chcesz. Jak nie będziesz mogła osiągnąć wyniku przez rehabilitacje to zrobisz artroskopie i ci troczki poprzycinają, zobacz najpierw co osiągniesz dzięki rehabilitacji.Jak już będziesz u rehabilitanta to zamęczaj go pytaniami, niech Ci da plan treningowy do domu i trzymaj się tego przez parę miesięcy, bo może się okazać że wcale nie trzeba będzie zabiegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zezowatość rzepek
PostNapisane: 29 sie 2011, o 14:19 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2011, o 11:55
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zezowate rzepki
rzepka z cechami dyskretnej 4mm spoczynkowej laterlizacji, nasilająca się do 12,5mmm przy napięciu mięśnia 4glowoego. podtna na medializację.
dziś byłam u innego ortopedy ktory stwierdzil że trzeba zrobić artoskoie i podcięcie troczków, że lepiej nie czekac i robić taping.
obaj ortopedzi sa podobno bardzo dobrzy, jeden to dr. sciński z cms a drugi z WIM-lu.
i teraz nie wiem co robic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zezowatość rzepek
PostNapisane: 29 sie 2011, o 18:45 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Aga-ala najpierw spróbuj rehabilitacji. Są odpowiednie ćwiczenia dla osób z bocznym przyparciem. Najpierw przyciśnij lekarza o skierowanie na rehabilitację. W CMS też mają takową. Najpierw dobra i intensywna rehabilitacja, a na końcu zabieg. Artroskopia to ostateczność.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zezowatość rzepek
PostNapisane: 30 sie 2011, o 19:25 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Podpisuje sie pod odpowiedziami poprzednikow.Kilka miesiecy wizyt u dobrego fizjoterapeute powinno postawic cie na nogi.Jeżeli oprocz rzepki wszystko w kolanie jest w normie warto sprobowac rehabilitacji.ARTROSKOPIA to ostatecznosc!

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zezowatość rzepek
PostNapisane: 5 wrz 2011, o 13:36 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2011, o 11:55
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zezowate rzepki
adzieki za odpowiedzi, jakna razie widze ze to nie jest takie proste. rehabilitant z cms pow, mi (trafiłam na innego niz ostatnio), że plastry pomagaja w ciągu 24h, a jeśli nie to nie ma sensu ich robić. no i mi nie pomagają:-(
idę jeszcz eraz, ma mi oklic inaczej i zobaczymy. dopytam o ćwiczenia, bo nikt mi o tym nic nie mówi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL