forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rzepka. Dziwne zjawisko czy standardowy proces?
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 11:45 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Witam forumowicze.

piszę z takim oto pytaniem- otóż jestem po już całkiem długiej rehabilitacji, tzn 4 miesięczna ogólnie przerwa od robienia tego co robiłem do tej pory- ostatni miesiąc to już rowerkowanie, 3 zabiegi falą uderzeniową, tejpy na kolanie, progresywny trening ruchowy dla mojej dyscypliny czyli koszykówka. do tego prawie 2 miesięczne wzmacnianie VMO itp.szerzej o swoim problemie pisałem tutaj viewtopic.php?f=56&t=670


do rzeczy o co chodzi. otóż generalnie cały czas rano szczególnie gdy się przebudzam czuję delikatny ból tuż pod rzepką, ale ból tylko wynikajacy z dotyku, przy czynnościach ruchowych wszelkiego rodzaju nie boli wogóle, mówiąc wprost móglbym robić wszystko co bym chciał. żeby było dziwniej- gdy rano po przebudzeniu wymacam delikatnie to miejsce które delikatnie boli- nie mylić z żadnym kłuciem itp, poprostu lekki ból pod rzepką- to gdy np wstanę, lub poleżę w łóżku jeszcze z minutę i dotknę znowu, to ból mija jak ręką odjął. jest ból, lekkie wymacanie i znika całkowicie. stąd moje pytanie czy powinienem się z tego powodu martwić czy to naturalna sprawa że rano i czasem za dnia coś tam może lekko boleć jak się dotknie, bo podczas ruchu a dziennie na rehabilitacje poświęcam około 3-3,5 godziny nie boli nic przy żadnych ruchach. ostatnią falę miałem tydzień temu.

inna sprawa że kiedyś dość maniakalnie macałem kolano łudząć się że nagle przestanie to boleć, może mieć to jakiś wpływ? żeby wyczuć ten ból to trochę muszę podusić tą rzepkę,nie jest to tak że lekk odotknę i pyk, boli. ale w drugim kolanie nic takiego nie występuje.

czy ktoś borykał się z podobnym urazem i miewał podobne zachowania kolana? czy poprostu mogę robić dalej swoje i się nie zamartwiać na zapas, bo ból z czasem minie, który jest i tak z rana. innymi słowy jeśli bym nie dotykał kolana to bym wogóle nie myślał że coś jest nie tak.

z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL