forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 21:07 
Offline

Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:39
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zwyrodnienia, przyparcie boczne dynamicznie, niskie położenie rzepki, ból kolana
Witam

Problem z kolanami, mam od dawna, ale ostatnio sie mocno wszystko nasiliło. Ale od początku. Ból pojawiające sie co jakiś czas z przodu kolana pojawiały sie od dawna, ostatnio doszedł do tego ból pod kolanem - lewe kolano, z lewej strony szczególnie w trakcie siedzenia. Ból ten jest w okolicy tego wystającego ścięgna pod kolanem po lewej stronie. Diagnoza sprzed 10 lat chrondomalacja, -unikać zginania klekania itp do czego się stosowałem. Co do sportów jeżdżę na rowerze, trochę pływam, niestety nie jestem w stanie pływac żabką w tym momencie bo pojawia się ból w przodniej części kolana, a ostatnio zaczynam mięc problemy również z kraulem.
Chodze do ortopedy, zjadłem kilka worków tabletek przeciwzapalnych oraz "cudownych" środków uzdrawiających stawy - cudownie to one są drogie - do tego tabletki na rozrzedzenie krwi, itp. Wybrałem dwie serie zabiegów (laser, magnetronik, ultra), i ból może ten w przedniej części jest troche mniejszy za to w tylnej niestety nie , czasem pojawia się on nie tylko pod kolanem ale w połowie uda. Kolano bardzo mocno przeskakuje i strzela bardzo mocno przy zgięciu nogi równocześnie z obrotem tułowia (tułów się obraca i w tym momencie odrywam noge i zginam). Miałem robiony rezonans, wyszły mi płyny w okolicy gęsiej stopy (ale tam mnie nie boli), oraz zmiany degeneracyjne rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, rzepka ustawiona prawidłowo (chociaż jak dla mnie to dziwnie wygląda, również pani robiącej laser nie za bardzo sie podobała). Czy ktoś może mi pomóc? Niedługo mam kolejną wizytę i zastanawima się czy nie zmienić lekarza bo od paru miesięcy nic konkretnego nie usłyszałem 0 czy jak zaproponuje artorskopię zgadzać się czy szukać kogoś innego ? Wydałem duuuży worek pieniędzy na recepty i zero efektu. Lekarz rezonans oglądał tylko z opisu nie oglądał zdjęć i był bardzo zawiedziony, że nie boli mnie gęsia stopka. Bardzo proszę o pomoc. Dodatkowo zaczynam mieć problemy z drugim kolanem które musiało przez te lata więcej "wycierpieć" - zaczyunają sie okresowe bóle z przodu kolana, i zaczęło pryskać w momencie zginania kolana - "pryśnięcie" pojawia się np przy schodzeniu po schodach szybszym w momencie podnoszenia kolana jaśniej - gdy siedzę i prostuję kolano nie pryska gdy opuszczam pojawia się pryśniecie . Prosze o jakieś rady. Z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 22:46 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Masz zmiany w łąkotce, więc dlaczego nikt się tym nie zajął? Moim zdaniem to ona może dawać dolegliwości bólowe. Myślę że powinieneś zmienić lekarza bo nie zostawia się pacjenta z bólem kolana na tyle lat. Powinien Ciebie wysłać choćby na rehabilitację. Ale nie mam na myśli laserów itp tylko ćwiczenia pod okiem specjalisty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 13 kwi 2012, o 18:45 
Offline

Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:39
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zwyrodnienia, przyparcie boczne dynamicznie, niskie położenie rzepki, ból kolana
No właśnie jakoś brak reakcji, czy ktoś ma jakiś pomyłś co to może być jaka przyczyna?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 6 lip 2012, o 11:12 
Offline

Dołączył(a): 6 lip 2012, o 11:01
Posty: 2
Typ użytkownika: Sympatyk
Witam serdecznie.

W celu polepszenia kondycji stawów polecam zapoznanie się z suplementem diety Stavin, który jako jedyny preparat na polskim rynku łączy w postaci syropu kluczowe substancje wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu chrzęstno - stawowego ( glukozaminę, chondroitynę, kwas hialuronowy oraz witaminę C). Unikalna postać syropu sprawia, że substancje czynne wchłaniają się szybciej i nie są narażane na szkodliwe działanie kwaśnego środowiska w żołądku, a preparat jest łatwy w przyjmowaniu dla każdego.

Chętnie rozwinę swoją wypowiedź, odpowiadając na Państwa pytania.

Pozdrawiam, Maciej Banasiewicz
_____________________________
eRzecznik suplementu Stavin Syrop
www.stavin.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 6 lip 2012, o 14:10 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Ja poproszę o rzetelne wyniki badań klinicznych dowodzących skuteczności tego suplementu. To, że jest jedyny na rynku i lepszy od innych wiodących środków to już wiemy. Z proszkami do prania jest tak samo. A i tak 85% pań z Gdańska nie widzi różnicy między Dosią a glukozaminą :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 6 lip 2012, o 17:18 
Offline

Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:39
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zwyrodnienia, przyparcie boczne dynamicznie, niskie położenie rzepki, ból kolana
Zdxecydowanie się zgadzam, nie interesuje mnie jakiś środek o niewiadomym działaniu, a konkretna porada na tema powodu tego bólu, zreszta ide na usg zobaczymy co z tego wyjdzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 7 lip 2012, o 11:06 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Wydaje mi się, że potrzebna Ci jest dobra rehabilitacja, przeskakiwania w kolanie mogą być spowodowane przykurczem niektórych mięśni i ogólnie zachwianym balansem mięśniowym. Mi samemu rok temu kolana trzeszczały jak kości potępieńca, ale po dłuższym okresie żmudnych ćwiczeń przestały :-) Skoro dużo rowerujesz, to podejrzewałbym przykurcz pasa biodrowo-piszczelowego (to taki standard :-P). Ta łąkotka "zmiany degeneracyjne rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej" to IMHO pikuś, to nie ma prawa boleć.

Nie wiem skąd jesteś, ale powinieneś poszukać w okolicy dobrego kolanowca i dobrego rehabilitanta (fizjoterapeuty). Dawać się kroić nie ma sensu, MRI masz IMO całkiem dobre, choć dziwię się, że nikt nie pisze tam nic o stanie chrząstki... Cudowne proszki na regenerację kolan można sobie odpuścić, pomagają mniej niż dobre landrynki ;-)

Jeżeli po rehabilitacji (ok. 3 miesięcy) nie będzie poprawy trzeba by pomyśleć o wizycie u reumatologa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 7 lip 2012, o 22:59 
Offline

Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:39
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zwyrodnienia, przyparcie boczne dynamicznie, niskie położenie rzepki, ból kolana
Dzięki wielkie za odpowiedź i za podpowiedź, czekma jescze na to usg, tym trzeszczeniem bym sie nie przejmował gdyby nie ten wściekły ból w trakcie siedzenia, a zaczął się on zimą jak akurat na rowerze nie jeździłem, no właśnie ćwiczenia, lekarz na razie kazał mi dwie rzeczy ćwiczyć musze poszukać jakiegoś dobrego rehabilitanbta od kolan, ortopeda podejrzewa jescze cystę więc dlatego mam to usg, a jak nie cysta to powiedział ze pomysły mu sie już skonczyły ;) dzieki za rady - tak naprawdę to dopiero od ciebie uzłyszałem coś konkretnego, a ja jestem z rzeszowa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 2 sie 2012, o 09:40 
Offline

Dołączył(a): 2 sie 2012, o 09:32
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
Miałem podobne problemy, a ból nasilał się często podczas pływania i biegania więc lekarz kazał mi generalnie zaprzestac uprawiania wszelkich sportów. Dostałem masci, tabletki i owszem, ból był mniejszy z czasem, ale nie zniknał.. wrociłem do biegania i pływania co skoczyło sie tym ze przez meisiac siedziałem w domu i siedziałbym dłuzej gdyby nie moja żona, która kupiła mi rezonator biofotonowy bo polecił jej go znany chirurg. Wracam powoli do zdrowia, czekam na dalsze efekty.

Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia, Kamil Wołyń


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana i pod kolanem
PostNapisane: 2 sie 2012, o 11:26 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
kamilw napisał(a):
... rezonator biofotonowy bo polecił jej go znany chirurg...

Jaki chirurg i co ma ten rezonator robić z Twoim kolanem?

PS
rezonator biofotonowy - ściema?

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL