forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 6 tygodni po uwolnieniu bocznym rzepki.
PostNapisane: 2 mar 2013, o 18:33 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 16:32
Posty: 50
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondromalacja 2/3 stopnia boczne przyparcie rzepki.kolano skoczka.
Witam mija już 6 tygodni od zabiegu moje kolano jest w nienajlepszym stanie zginam ledwo 90 stopni.Kolano co jakiś czas puchnie utrzymuje się obrzęk.Po zabiegu zrobił się krwiak był nacinany w tym miejscu właśnie boli blizna jest jakby przyrośnięta to miejsce blokuje mi zgięcie robi się wtedy taka gurka.W tym tygodniu lekarz zakończył leczenie i powiedział że niepotrzebuje już kontrol bo to tylko troczki.Przepraszam że się tak rozpisałam co może oznacza tak słabe zgięcie czyto zrosty.Jle czasu mieliście obrzęk i kontrol po zabiegu.Zachowanie mojego lekarza wydaje się dość lekcewarzące czy nieuwarzacie że powinnam go zmienić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 6 tygodni po uwolnieniu bocznym rzepki.
PostNapisane: 3 mar 2013, o 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Ronaldo,

Czy masz jakąś sensowną rehabilitację? Sensowna, to znaczy czy masz jakiegoś rehabilitanta, który kontroluje postępy, zaleca ćwiczenia, pracuje nad zakresem ruchu, robi trochę zabiegów manualnych? Tego Ci potrzeba przede wszystkim. Taki ktoś również najlepiej odpowiedziałby na Twoje pytania, ale z braku laku ja spróbuję.

Nie znam dokładnego protokołu rehabilitacji, ale miałam m.in. przecięcie troczków (plus tego dwa inne zabiegi) i rehabilitant po 4 tygodniach oczekiwał ok. 120 stopni. Ale nie martw się też nie miałam. Po 6 tyg. było ok. 90-95. Również kiedyś lekarz mówił mi że po przecięciu troczków obrzęk może utrzymywać się do 6 tygodni. Ale znowu, kolano jeszcze dość długo puchło mi co jakiś czas po wysiłku. Szczególnie krwiak może spowodować opóźnienie dochodzenia do siebie.
Jeśli chodzi o przyrośniętą bliznę, to rzeczywiście może ona powodować ograniczenie ruchu i musi po prostu "puścić". Czasem to dzieje się samo, czasem pomaga rehabilitant przez odpowiednie masaże, a raczej przesuwanie blizny w różnych kierunkach. To bywa dość bolesne.

No cóż, chirurdzy ortopedzi, często uznają, że na pocięciu i zszyciu pacjenta ich rola się kończy. I to jest ból. Chyba szczególnie jeśli wizyty odbywają się w ramach NFZ ;-). Nie masz innego wyjścia, jak poszukać innego, ale potrzebna Ci jest przede wszystkim rehabilitacja, w sumie na 99% lekarz nic innego tutaj nie wymyśli.

Pozdrawiam i trzymam kciuki,

Ewa

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 6 tygodni po uwolnieniu bocznym rzepki.
PostNapisane: 3 mar 2013, o 22:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ps. Czy wiesz, że po zabiegu przysługuje Ci leczenie w szpitalu rehabilitacyjnym? Możesz poprosić o skierowanie. Tzw. skierowania poszpitalne są dość szybko realizowane. Być może to byłoby dobre rozwiązanie dla Ciebie - jedziesz sobie w ładne miejsce i przez 3 tygodnie pod kontrolą fachowców zajmujesz się rehabilitacją.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL