forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chondromalacja II st. co dalej?
PostNapisane: 12 sty 2015, o 20:50 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 20:23
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II
Witam,od dwoch lat mam problem z kolanem ,najpierw zaczelo chrupac przy kącie wiekszym niz 90 stopni ,potem pojawil sie bol nad rzepką. Cala historia zaczela sie niedlugo po tym jak zaczalem trenowac lekkoatletykę.. Moj uwczesny trener,ktorego tak nawiasem mowiac trenerem nazwac nie mozna od razu narzucil mi taka sila biegowa ,ze szkoda gadac... Bylem bardzo mlody(15 lat) ze sportem wyczynowym za duzo wspolnego nie mialem a tu nagle bez wyksztalconych miesni dwuglowych,czeroglowych itd. chodzi mi o wszystkie ktore odciążają kolano zaczalem robic cwiczenia ktore bardzo obciazaly moje kolano. Po paru miesiacach pojawil sie ból. Wiadomo...przerwa w trenowaniu,bylo troche lepiej,od lekarza do lekarza nikt nic konkretnego nie mowil az w koncu trafilem do ortopedy w Bydgoszczy,zalecil zrobienie rezonansu i wyszlo mi Chondro II stopnia. Lekarz w sumie powiedzial ,ze mam sie nie specjalnie tym przejmowac,ze wiele sportowcow ma ten problem i ewentualnie jak bedzie bol sie utrzymywal to zrobimy zastrzyk z kwasem hialuronowym. (Do momentu rezonansu problem trwal juz poltora roku) Z kolanem bylo roznie,raz bolalo kilka tygodni,miesiac a raz w ogole. Problemy nasilaly sie na zime. Badanie przeprowadzalem w czerwcu 2014 od tego momentu bol calkowicie zniknal mimo ,ze dalej trenuje juz w innym klubie z profesionalnym trenerem. Trenuje 5-6 razy w tygodniu ,wyczynowo ,czynnie biore udzial w Mistrzostwach Polski takze jak widac sport to 50% mojego zycia. Ostatnio bol znowu wrocil wiec postanowilem isc do ortopedy ponownie,tym razem do innego. Ten z kolei powiedzial mi ,ze problem jest powazny i ze mam sie dobrze zastanowic nad dalszym trenowaniem a jesli juz to nad tymi zastrzykami. Ja do nich nastawiony sceptycznie jestem bo wyczytalem ze do konca pomagaja i ingerencja w kolano to nie najlepszy pomysl. Znajduje sie teraz w dosyc trudnej sytuacji,jeden lekarz mowi ,ze mam sie ta choroba nie przejmowac,drugi ze to bardzo powazne. W takiej sytuacji na chlopski rozum powinienem zglosic sie do kolejnego ortopedy zeby ewentualnie potwierdzic ktoras z wczesniejszych diagnoz. Mam straszny mętlik w glowie ,nie wiem za bardzo do kogo mam sie juz zwrocic takze tutaj pojawia sie kilka pytan ode mnie do was, bardziej doswiadczonych


1.Czy jest ktos w stanie powiedziec mi jak to jest ,ze raz mnie boli kolano przez miesiac przykladowo a raz przez pol roku zadnych objawow nie ma?

2.Co zrobilibyscie na moim miejscu,zwrocic sie do kolejnego ortopedy po porade czy moze isc do jakeigos rehabilitanta i wysluchac jego opinii na ten temat? Krótko mowiac co z tym fantem dalej począć?

3. Jak wyglada rozwoj tej choroby ,szczegolnie w moim przypadku gdy trenuje 5-6 razy w tygodniu. Jak wiadomo bieganie to dosc spore obciazenie dla kolan. Precyzujac biegam przez plotki

4.Co jest najrozsądniejszą decyzją w moim przypadku,rezygnacja ze sportu nie wchodzi praktycznie w ogole w grę z takich przyczyn iz jest to pasja ,cos co kocham,to tak jak odebrac mi tlen.


Mam nadzieje ,ze wytrwal ktos do konca tego wyczerpujacego wpisu,z gory dziekuje za odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja II st. co dalej?
PostNapisane: 13 sty 2015, o 06:33 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Zgłoś się do lekarza medycyny sportowej ze specjalizacją z ortopedii- mają inne niż standardowe podejście do problemów. Kontakt z fizjoterapeutą też nie zaszkodzi... Wtedy myśl nad tym co dalej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja II st. co dalej?
PostNapisane: 13 sty 2015, o 09:25 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 20:23
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II
Jednym z tych lekarzy u ktorych bylem byl wlasnie lekarz medycyny sportowej i zalecil mi wlasnie zastrzyki w kolano aczkolwiek mam pewne zastrzezenia co do pravy i sposobu leczenia pacjentow przez tego lrkarza z reszta w internecie opinii tez dobrej nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja II st. co dalej?
PostNapisane: 13 sty 2015, o 13:51 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2013, o 14:23
Posty: 19
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: nieznane bóle kolana i nogi po rekonstrukcji acl
jestem doświadczonym "kolanowcem" :-(. mój ból trwa od czasu rekonstrukcji acl (2 lata). W lutym mam rezonans w Carolinie i mam nadzieje, że się wyjaśni. Póki co objawy wskazują na chondromalację. Kolega trenujacy ciężary (bardzo intensywnie), gdy zaczeły go boleć stawy od przeciążeń, zaczął brać lek z linku poniżej. Z opisu wynika, że jest jakaś szansa dla nas kolanowców. Ja zaczynam brać od dziś. Podobno trzeba brać kilka miesięcy co nie jest tanią kuracją. Za jakiś czas dam znać czy coś pomogło

http://www.doz.pl/apteka/p54221-Piascle ... rde_30_szt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja II st. co dalej?
PostNapisane: 13 sty 2015, o 16:39 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 20:23
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II
czekam z niecierpliwoscia na info na temat leku od Ciebie a takze na dalsze odpowiedzi na me pytania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja II st. co dalej?
PostNapisane: 2 kwi 2015, o 21:29 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 20:23
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II
Jak tam martinez? Są jakieś efekty po 3 miesiącach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja II st. co dalej?
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 07:41 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2013, o 14:23
Posty: 19
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: nieznane bóle kolana i nogi po rekonstrukcji acl
wziąłem jedno opakowanie, ponieważ z wyniku rezonansu wyszło, że mam fałd błony maziowej i to jest podobno przyczyną bólu. Tak więc niestety nie wiem czy pomaga, ale rozmawiałem jeszcze raz z kolegą, który tym razem kupił to swojej 60-cio letniej mamie cierpiącej na bóle kolana i mówi, że też pomogło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja II st. co dalej?
PostNapisane: 25 paź 2018, o 09:38 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2018, o 10:41
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II stopnia
Przyparcie boczne rzepki
MilyMilosz - czy dalej trenujesz? Jak skończyła się Twoja historia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL