forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chondromalacja I/II stopnia
PostNapisane: 24 paź 2018, o 11:03 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2018, o 10:41
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II stopnia
Przyparcie boczne rzepki
Hej ! I jak postępy. Mi też po USG wyszła Chondromalacja II stopnia. Biegam 6 lat + rower (ostatnio dużo szosy). Nic wcześnie nie bolało. W tym roku przebiegłem 2 maratony i 2 połówki. Drugą połówkę ledwo dobiegłem (ból lewego kolana po 18km). Dostałem Structum i zastrzyki z hialurionem. Zastrzyki nie wiem czy będę brał. Ból w kolanie zaczął się po szybkiej przebieżce na szosie (60km). Jestem mocno podłamany. Pierwszy ortopeda powiedział żeby się nie przejmować, ale że będę mógł biegać max 5 km i rower max 60 ... :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja I/II stopnia
PostNapisane: 24 paź 2018, o 11:28 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Idź do dobrego fizjoterapeuty na ogląd; postawa, wzorce ruchowe, nawyki, może masz jakieś problemy i one przekładają się na kolana, ortopeda w 99% tego nie ogarnia i nic Ci nie pomoże raczej.
Tylko ten fizjo to nie jakieś z dupy,co Cię pomasuje, musi się naprawdę na tym znać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja I/II stopnia
PostNapisane: 24 paź 2018, o 11:36 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2018, o 10:41
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II stopnia
Przyparcie boczne rzepki
Na RTG wyszło mi jeszcze przyparcie boczne rzepki... Idę jeszcze do jednego ortopedy na konsultacje. Może zleci rezonans. Myślałem że ten pierwszy wychwyci przyczynę. Być może to płaskostopie, być może dna moczanowa (miałem jeden atak i ból w lewej nodze (palce), później trochę bolała kostka i przeszło). Miluritu nie jadłem... Wszystko to powiedziałem lekarzowi, który skwitował, że już i tak nic nie zmienię ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja I/II stopnia
PostNapisane: 24 paź 2018, o 11:51 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
No i wywalisz tylko niepotrzebnie kasę, ortopeda nic Ci nie pomoże,oni to nadają się tylko do robienia operacji.

kolana niszczą się bo najczęściej przyczyna leży kompletnie gdzie indziej,

mój przykład;postawa sway back,to powodowało cały czas przy staniu chodzeniu wzmożone napięcie mieści uda (tych z przodu) i kompresję rzepki, do tego kompletnie nie aktywny przyśrodkowy uda (zanim go nie zaktywowałem w życiu mnie nie bolał po wysiłku i w trakcie), kolana uciekały mi do środka lekko (rotacja wewnętrzna uda i stóp),coś tam pewnie przykurczane albo nadmiernie rozciągnięte.
Zanik mięśni pośladkowych które są najważniejsze ,trzymają nasze ciała w pionie i umożliwiają chodzenie w pozycji wyprostowanej.

I myślisz, ze to wszystko odkryje ortopeda w 10 min(jak masz szczęście), nie ma szans,mojego fizjoterapeutę ortopeda który przyszedł do niego z kolanami przepraszał,że tak mało wie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja I/II stopnia
PostNapisane: 24 paź 2018, o 11:58 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2018, o 10:41
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II stopnia
Przyparcie boczne rzepki
To pewnie będę musiał się rozglądnąć za jakimś dobrym fizjoterapeutą. Chociaż ortopeda, który zlecił mi USG i RTG, stwierdził że mam słabe mięśnie pośladków, to właśnie do niego idą na nową konsultację. (ten, który zalecił zastrzyki i Structum - to taki z doskoku, bo zależało mi na szybkiej opinii)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja I/II stopnia
PostNapisane: 24 paź 2018, o 12:18 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
No ale zrozum, ortopeda nic Ci nie pomoże bo się nie zna na fizjoterapii,zdaje się,ze maja tego semestr czy dwa i to pewnie na archaicznym poziomie,no chyba ,ze jest po kursie,tylko po co miałby to robić,wizyta 10 min i 150 zł jest, fizjoterapia to 100 i godzina spędzona z pacjentem..

Skąd jesteś ?.
Poszukaj kogoś po kursie kinetic control,ja chodziłem do tych magików i jestem zadowolony.
Polega to na samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń, żadnych zabiegów manualnych które są robione tylko doraźnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja I/II stopnia
PostNapisane: 24 paź 2018, o 12:40 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2018, o 10:41
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II stopnia
Przyparcie boczne rzepki
Mazowieckie, okolice Warszawy. Właśnie szukam jakiś magików..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja I/II stopnia
PostNapisane: 24 paź 2018, o 12:54 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Zadzwoń do Rzeszowa, oni mają tam centrale, powinni Ci kogoś doradzić z Warszawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja I/II stopnia
PostNapisane: 24 paź 2018, o 14:52 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2018, o 10:41
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II stopnia
Przyparcie boczne rzepki
czort napisał(a):
Cytuj:
Pierwszy ortopeda powiedział żeby się nie przejmować, ale że będę mógł biegać max 5 km i rower max 60 ... :/


A ja myślę, że będziesz mógł biegać max 4,85km a rower 57,625km :lol: :lol: :lol:

Kiedy za takie teksty Ci pseudo ortopedzi będą ponosić odpowiedzialność? :roll:


Nie mam pojęcia. To moja druga styczność z tą profesją lekarską. Czytając "Internety" to się coraz bardziej załamuje (a myślałem żeby się na jakieś ultra zapisać - a tu nie wiadomo czy nie skończy się operacją).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL