forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mam problem z prawym kolanem podczas dynamicznego skakania, ból nie do wytrzymania pomocy
PostNapisane: 23 paź 2010, o 19:17 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2010, o 22:40
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem podczas skakania siatkówka
Witam, mam taki problem; kiedy czasem skocze dynamicznie to jak wyląduje to coś jakby mi przeskakiwało w kolanie i już potem nie moge skakać bo boli mnie w kolanie jak nie wiem co . Ale jak za pare dni chce skakać to już jest lepiej. Zacząłem nosić opaski na kolano uciskowe i to przedłuża moją że tak powiem skoczność ale i tak po paru treningach czuje ten bul bo któryms tam z kolei skoku, a potem to juz koniec treningu jak zaboli. Ogólnie to gram w siatkówke mam 198 cm i 20 lat 100 kg. Może ktoś miał coś podobnego albo po prostu orientuje sie co mi dolega. Bede bardzo wdzięczny za pomoc. A i porobiłem już chyba wszystkie możliwe badania i wykazało ze nic mi nie jest. Ja sądze że to jest problem między rzepką a koścmi coś bo boli mnie w środku???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mam problem z prawym kolanem podczas dynamicznego skakania, ból nie do wytrzymania pomocy
PostNapisane: 24 paź 2010, o 16:31 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
a USG? wyszlo tam cos? bylo konsultowane z lekarzem? bo ja mialam na jednym z usg tak ze lekarz robiacy badanie stwierdzil ze nic tu nie widzi i w opisie mialam ze wszystko w normie a lekarz ortopeda i rehabilitantka juz sie tam czegos dopatrzyli i stwierdzili ze u doroslego czlowieka moze to i by bylo w normie ale w moim wieku to nie do konca ;]
Moze trzeba zrobic rezonans? na rezonansie praktycznie wszystko wychodzi! tylko jest tutaj kwestia taka ze panstwowo czeka sie wieki, a prywatnie (tez zdarza sie ze sie dlugo czeka ale to zalezy gdzie sie robi i jak to tam jest sie zapisywanym, bo mi np lekarz powiedzial do kogo i gdzie mam isc na rezonans i na kiedy jest na 100% wolny termin i mam powiedziec przy zapisie odrazu ze na taki i taki dzien chce sie zapisac) jest dosc drogi ;) no ale jak cos w tym kolanie jest nie tak a skoro boli to znaczy ze jest to powinno byc widac ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mam problem z prawym kolanem podczas dynamicznego skakania, ból nie do wytrzymania pomocy
PostNapisane: 24 paź 2010, o 23:01 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2010, o 22:40
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem podczas skakania siatkówka
NAPISAŁEM "A i porobiłem już chyba wszystkie możliwe badania i wykazało ze nic mi nie jest " - porobiłem USG, RTG, Rezonans( po znajomości 1 tydz, czekałem ;) )i jeszcze jakieś ale juz nie pamiętam i tam nic nie wychodzi, także mogą mi inni jeszcze pomóc ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mam problem z prawym kolanem podczas dynamicznego skakania, ból nie do wytrzymania pomocy
PostNapisane: 1 lis 2010, o 12:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010, o 21:51
Posty: 40
Lokalizacja: Puck nad wodą
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja
Mogę od siebie dodać jeszcze tyle ze możliwe że tak zbudowane kolano które ma małe prześwity pomiędzy szparami kolanowymi. Nie wiem czy dobrze to napisałem bo jak się badałem u jednego lekarza to pomimo moich dolegliwości zwrócił uwagę na wrodzoną budowę kolana, mały odstęp pomiędzy rzepką a kością. Jedne szybciej się zużywają a inne wolniej. Wszystko zależy od fizjologii człowieka niestety. Może masz słabe trzymanie kolana albo zmęczone więzadła krzyżowe. Jeśli boli to już jakaś wskazówka. Przyczyn może być bez liku.

_________________
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić...."
"Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mam problem z prawym kolanem podczas dynamicznego skakania, ból nie do wytrzymania pomocy
PostNapisane: 19 sie 2019, o 18:11 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2019, o 18:07
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano
Zerknij na produkty do sklepu medycznego na https://rehastore.net/pl/39-kolano , może tam właśnie znajdziesz ciekawe produkty, które pomogą Ci z walką z kolanem i niedogodnościami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL