forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowość: Czynniki wzrostu, terapia PRP, terapia orthokine - czyli leczenie własną krwią
PostNapisane: 9 maja 2014, o 11:50 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2014, o 09:44
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem z więzadłem rzepki - kolano skoczka
Witam

Od kliku lat zmagam się z moim lewym kolanem. Dopiero teraz niedawno okazało się, że mam problem z więzadłem rzepki - kolano skoczka. Po diagnozie miałem zalecenia rozciągnięcia mięśnia czworogłowego i pasma bocznego przy użyciu wałka. Dodatkowo zrobiłem w międzyczasie terapie falą uderzeniową - 7 zabiegów. Po 2 miesiącach stosowania się do zaleceń rehabilitacyjnych nastąpiła poprawa ale bardzo mała. Teraz zdecydowałem się na czynnik wzrostu i mam do wyboru właśnie 3 opcje i nie wiem którą wybrać:

1. PRP (Platelet Rich Plasma) - wstrzyknięcie do kolana w okolice więzadła rzepki osocza bogatopłytkowego (preparat zrobiony z krwii), tzw czynnika wzrostu który wspomaga regeneracje i gojenie - koszt 500 zł/1 zastrzyk.

2. ACP (Autologous Condition Plasma) - nie jestem pewny do końca ale jest to chyba coś podobnego do PRP ale procedura wykonania nieco inna (system podwójnej strzykawki, bardziej sterylne) i chyba patentowane jest to przez firme ARTHREX, która przygotowuje gotowe zestawy do pobrania krwi i wstrzyknięcia w kolano - koszt 1000 zł/1 zastrzyk ( nie jestem pewny ale cena wyższa prawdopodobnie przez ten gotowy zestaw do przygotowania preparatu)


3. ORTHOKINE - i to jest trzecia propozycja, podobno daje najlepszy efekt z tych trzech - tak przynajmniej powiedział mój lekarz, które wymieniłem ale i też jest najdroższa. Mój lekarz prowadzący powiedział, że wystarczą mi 2 zastrzyki i taki zestaw kosztuje 2000 zł.

Nie mam dużych zmian w tym kolanie z tą rzepką wiec chyba dlatego lekarz nie polecił mi aż 6 serii jak wszędzie pisze. Czytałem troszkę o tej terapii i orthokine stosuje się przy zwyrodnieniach stawów a ja mam problem z więzadłem rzepki więc nie wiem czy nie mija się z celem stosowanie tak drogiej terapii.


Mam pytanie, czy Orthokine prócz działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego działa również w taki sam sposób jak czynniki wzrostu ACP i PRP czyli regeneruje i wspomaga gojenie urazów?

Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tymi preparatami to bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowość: Czynniki wzrostu, terapia PRP, terapia orthokine - czyli leczenie własną krwią
PostNapisane: 8 sie 2014, o 11:50 
Offline

Dołączył(a): 8 sie 2014, o 11:47
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: artorza stawu kolanowego
Jestem miesiąc po terapii orthokine i zapominam już o tym,że bolało. Jestem pod wielkim wrażeniem tej metody. Tutaj o niej dobrze opowiadają https://www.youtube.com/watch?v=wLZWkH2 ... e=youtu.be


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowość: Czynniki wzrostu, terapia PRP, terapia orthokine - czyli leczenie własną krwią
PostNapisane: 10 lut 2015, o 13:41 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2015, o 13:18
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Pęknięta łąkotka- leczenie Otrhokine
Witam! Pod koniec ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie pęknięcie łąkotki przyśrodkowej.
Kolano pobolewało, coś się w nim jakby przemieszczało, blokowało przy wstawaniu. Ogólnie żadna aktywność fizyczna nie wchodziła w grę. Otrzymałam skierowanie na artroskopie z zalecenie szycia bądź wycięcia uszkodzonego fragmentu.
Ponieważ uważam, że zabieg jest ostatecznością szukałam innego rozw i znalazłam.
31.12 zafundowałam sobie pierwszy zastrzyk Otrhokine, a po trzech dniach kolejny. Z początku kolano bolało ale po około 2, 3 tyg zaczęłam chodzić na siłownie celem wzmocnienia mięśni. W tej chwili nie odczuwam żadnych dolegliwości, mogę normalnie funkcjonować. Każdy ma inną sytuację i zdaje sobie sprawę, ze nie każdemu to pomoże ale myślę, że warto próbować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowość: Czynniki wzrostu, terapia PRP, terapia orthokine - czyli leczenie własną krwią
PostNapisane: 16 gru 2015, o 13:15 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2015, o 13:09
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Z racji znikomej ingerencji w organizm zabieg zyskał dużo na popularności, jeśli ktoś chciałby uzupełnić wiedzę nt. zabiegu polecam artykuł: Osocze bogatopłytkowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowość: Czynniki wzrostu, terapia PRP, terapia orthokine - czyli leczenie własną krwią
PostNapisane: 1 kwi 2016, o 09:19 
Offline

Dołączył(a): 1 kwi 2016, o 09:14
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Ja poddałem się zabiegowi osoczem bogatopłytkowym metodą Orthokine. Muszę przyznać, że efekt był bardzo dobry. Ból kolana spowodowany zwyrodnieniem minął i do tej pory jest ok.
Szkoda tylko, że tak mało lekarzy zna się na tym temacie i nie finansuje tego NFZ. Ja zabieg przeszedłem w klinice http://www.sport-med.pl u doktora Jana Paradowskiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowość: Czynniki wzrostu, terapia PRP, terapia orthokine - czyli leczenie własną krwią
PostNapisane: 17 paź 2016, o 11:43 
Offline

Dołączył(a): 17 paź 2016, o 11:37
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
A ja kolano skoczka - lewe. Fala uderzeniowa, Siro i fizjoterapia dawały znikome efekty(3/4 faza kolana skoczka). Orthokine pomogło mi na lewe kolano znacznie. Redukcja dolegliwości o około 90%. Mogę normalnie wszystko robić tym kolanem, biegać itp. natomiast przy ćwiczeniach nadwyrężyłem prawe kolano.....to samo....kolano skoczka i tutaj niespodzianka. Orthokine nie pomogło w ogóle. A taka sama przechodziłem terapie, fale uderzeniowe, rehabilitacje, wałkowanie czworoglowego, wzmacnianie. Teraz pozostalo mi tylko PRP ,pozniej operacja. Jako ze PRP jest 50% tansze od Orthokine to poddam sie zabiegowi. Dam wam znac jakie sa efekty. Wg jednego z lekarzy powinny byc lepsze niz przy Orthokine....zobaczymy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowość: Czynniki wzrostu, terapia PRP, terapia orthokine - czyli leczenie własną krwią
PostNapisane: 25 paź 2016, o 23:27 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2016, o 23:10
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: więzadło rzepki, choroba osgood-schlattera
Witaj Grzegorz.
mam do Ciebie pytanie, czy robileś już to PRP, zastanawiam się jak efekty i twoje opinie.
Ja warczę z więzadłem rzepki od 4 miesięcy ( uraz przeciazeniowy sportowy), stosuje rehabilitację, chodze też na falę uderzeniową, ale jak narazie nie widze specialnie poprawy i zaczynam się wkurzac a chciałbym wrócic do sportu. Ortopeda zaproponował mi jeszcze że możemy spóbowac PRP, no albo operacja bo ja mam dokłdanie zdiagnozowaną chorobę Osgood-schlaterra. Zastanawiam się czy to PRP może coś wiecej pomóc niż rehabilitacja czy fala.

pozdrawiam/Tomek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL