forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 21 lis 2019, o 16:17 
Offline

Dołączył(a): 13 cze 2018, o 15:26
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
amoniak
Spróbuj w Krakowie - Lek. Marek Libura. Ordynator w Szpitalu MSWiA - sympatyczny człowiek
Wcześniej wizyta (najlepiej prywatna) np w 4M PLUS na Krowoderskiej - a potem z górki. Ja od wizyty do zabiegu czekałem 3 mc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 21 lis 2019, o 21:57 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Witam serdecznie.
Dom Lekarski to prywatne -powiedzmy - centrum zdrowia w Szczecinie. Niestety nie na NFZ. Sama szukałam przez kasę ale nie udało mi się nic wyszukać. W Szczecinie -Zdunowie /szpital -NFZ /można zrobić operację z błoną biologiczną ale nie chondrofillerem ani amic /Chondrogide / , tylko techniką maioregen. Przymierzałam się do zabiegu drugiego kolana tą technika /żeby było przez NFZ / ale sobie odpuściłam. Między innymi dla tego, że:
1/ w/g opisu w necie wyjdzie z tego chrząstka włóknista / zużyje się w/g neta po okresie 2 do 4 lat/
2/ w/g tego - do czego dotarłam -ponad połowa zabiegów się nie powiodła -nic się nie odbudowało. Analitycy zalecają dalsze próby i badania tą metodą ale ja nie chcę być takim totalnym królikiem doświadczalnym.
3/ nie było żadnych badań klinicznych
4/ raczej tym odbudowują głębsze ubytki chrzęstno-kostne a nie chrzęstne.
Wynalazek jest z kolagenu końskiego i robią go we Włoszech
Chondrofiller ma o wiele więcej opisów w necie po zabiegach /powstało trochę naukowych obserwacji/ , z których wynika, że u młodziaków są ogromne szanse na sukces a u takich dziadulków jak ja /50 lat / no to trochę gorzej. Z chondrofillera odbudowuje się tkanka chrzęstna, szklisto-podobna -ma niższy współczynnik tarcia i większe szanse na dłuższe przetrwanie. Niemcy /u nich to powstało /wydali fortunę na szerokie badania kliniczne ale jeszcze nie ma wyników. /Robili je 2018/2019. Zakładam , że chondrofiller jest sporo droższy od innych wynalazków dla tego nie ma przez NFZ. Ktoś tu pisał na forum ,że gdzieś w Polsce robią chyalofastem ale ja nie wiem gdzie. Jak się dowiesz to też proszę o info. O chondrofillerze wiem , że w niektórych krajach ten zabieg jest refundowany, np w Czechach. No ale to Czesi się mogą cieszyć, że mają normalną służbę zdrowia...
A propo uwolnienia rzepki... To jest Ok. Zabieg można zrobić bez naruszania torebki stawowej, czyli nie ma ingerencji w kolano. Zostaną małe blizny tylko. Moje doświadczenia wskazują ,ze mega ważna jest rehabilitacja . Dobrze poprowadzona może zastąpić operację. Chrząstka się nie odbuduje ale uruchomione, smarowane, odciążone odbudowanymi mięśniami kolano nie będzie bolało.. /To obserwacja mojego drugiego kolana, które nie było operowane.../
Pozdrawiam.
Mia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 22 lis 2019, o 23:03 
Offline

Dołączył(a): 21 lis 2019, o 15:32
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 09.2016 - artroskopia, grzebanie przy troczkach rzepki, lekarz zapomniał zrobić ACL
03.2017 - rekonstrukcja ACL
od 09.2018 ciągły ból, w ciągu roku z II/III zrobiło się chondro IVst.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź :) rehabilituję się właściwie non stop od 2016... zmieniałam fizjoterapeutów i jednak ten do którego chodziłam najdłużej daje jakikolwiek efekt... schody ciut lepiej, ale tylko na trochę, a ja pragnę wrócić do biegania 😭 mam dość. Jeden lekarz mówi, że bez rekonstrukcji chrząstki bez sensu w ogóle wchodzić w kolano i chce 12,5tyś na co mnie nie stać, drugi bardzo szanowany chce uwolnić rzepke i poczyścić. Dawałam sobie rok, że wyciągnę to reha a jest tylko gorzej. Nie wiem co robić... jestem tak zdesperowana, że zgodzilabym się na samą artro, ale jeśli ma nic nie pomóc jak mówi jeden lekarz to bez sensu...
Mia daj spokój, piękny wiek!!! Cudnie, że działasz i masz się dobrze 😍


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 22 lis 2019, o 23:06 
Offline

Dołączył(a): 21 lis 2019, o 15:32
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 09.2016 - artroskopia, grzebanie przy troczkach rzepki, lekarz zapomniał zrobić ACL
03.2017 - rekonstrukcja ACL
od 09.2018 ciągły ból, w ciągu roku z II/III zrobiło się chondro IVst.
Mam siostrę w Niemczech, może ktoś coś wie czy można tam jakoś cudownie to załatwić? Chociaż nie ukrywam, że sam fakt jak długo dochodzi się do siebie mnie przeraża...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 24 lis 2019, o 22:33 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Cześć amoniak
O bieganiu z IV st. zapomnij , nawet jak kolano uda Ci się "naprawić". Mój lekarz przy każdej wizycie kategorycznie był przeciwny. Trzeba sobie poszukać inne, fajne zajęcie. Ja sobie znalazłam wyścigi szosowe. /Na razie mam przyzwolenie/ Rehabilitacja po grzebaniu w kolanie faktycznie długo trwa. Do zgody na pełne obciążanie kolana i jakiś sport -nawet amatorski -właściwie rok. Do tego duuuużo pracy z reha. Dla tego wydaje mi się, że samo uwolnienie rzepki i czyszczenie /a tu -wchodzenie do stawu / nie ma sensu. Bo da /przy demolce IV st. / efekt na krótko a reha trwa długo. /Kasa, czas /. Ja nie dałabym sobie tego zrobić. Jak już grzebać w stawie -to z próbą instalacji jakiejś błony biologicznej. Jak nie ma kasy -to szukałabym /i kto wie , czy nie będę szukała / po całej Polsce . Z resztą z tą kasą... sama robiłam zabieg w sporej części na kredyt. Niemcy robili gratis jak prowadzili badania kliniczne ale już je dawno skończyli. Ja się nie załapałam. Znalazłam informację w necie o pół roku za późno. Konkretnie producent chondrofillera -firma Amedrix. Chociaż teraz nazywa się to jakoś inaczej ale pod tą nazwą też można ich odszukać. Gdzieś tam w necie są namiary, telefony -zadzwonić zawsze można i zapytać. To nic nie kosztuje... A jak coś się dowiesz, to się podziel z nami.
Pozdro
Mia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 25 lis 2019, o 11:20 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Zgadzam się z tym co wyżej napisała Mia. Samo czyszczenie kolana - słabe rozwiązanie. Jeśli chodzi o koszty - miałem operację (błona Chondrogide) i mój ortopeda spytał mnie czy się zgadzam żeby mój zabieg był jako "szkoleniowy" dla kilku lekarzy z innych krajów - w zamian dostałem spory rabat - ok 30%. Różnica względem normalnego zabiegu taka, że podczas zabiegu tłumaczył kilku osobom po angielsku co robi itp. Myślę że można wybrać ortopedę który prowadzi co jakiś czas takie szkoleniowe zabiegi i o coś takiego zapytać. Oczywiście nie wiem czy to zadziała a ja miałem akurat fart ale w ramach szukania oszczędności można spróbować...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 29 lis 2019, o 15:44 
Offline

Dołączył(a): 21 lis 2019, o 15:32
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 09.2016 - artroskopia, grzebanie przy troczkach rzepki, lekarz zapomniał zrobić ACL
03.2017 - rekonstrukcja ACL
od 09.2018 ciągły ból, w ciągu roku z II/III zrobiło się chondro IVst.
Znalazłam w Krakowie i Lublinie... byłam na wizycie w Warszawie, lekarz by się wstrzymał, operacje jeszcze zdążę zrobić... zalecił osocze (prp). Tylko mi przez rok już się cierpliwość skończyła. Jeśli ma mnie czekać operacja, chcę już mieć termin. Odwołać zawsze można. O osoczu bardzo mało czytałam pozytywnych opinii i jeśli to placebo to wole te pieniądze zainwestować w rehabilitację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 30 lis 2019, o 22:00 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Cześć Amoniak.
Błona biologiczna przez NFZ? Ale jaka ?Kraków i Lublin -w jakich szpitalach? Jak kiedyś szukałam to kolejki wyskakiwały na 3 lata... Są gdzieś jakieś akceptowalne terminy na takie zabiegi? A co do PRP... Nie mam pojęcia.. Ale tak na logikę -wydaje mi się, że przy dużych uszkodzeniach
/III, IV/ to "chwilowa kąpiel w koktailu" raczej będzie placebo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 1 gru 2019, o 17:06 
Offline

Dołączył(a): 21 lis 2019, o 15:32
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 09.2016 - artroskopia, grzebanie przy troczkach rzepki, lekarz zapomniał zrobić ACL
03.2017 - rekonstrukcja ACL
od 09.2018 ciągły ból, w ciągu roku z II/III zrobiło się chondro IVst.
Chondrofiller. W Lublinie dr. Członka w szpitalu im. Jana Bożego i jak ktoś wyżej napisał Kraków Marek Libura MSWiA. Kolejki 3miesiace. Dla mnie ten Lublin to koniec świata ale chyba nie mam wyboru...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 1 gru 2019, o 21:59 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Dzięki za informacje. Znowu mi trochę spuchło kolanko.. Może nie powinnam jeździć na rowerze po zastrzyku z kwasu ? Kto wie? Może jeszcze coś będę dłubać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL