forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 07:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Torbiel Beckera
PostNapisane: 15 wrz 2013, o 13:19 
Offline

Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 12:04
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Umiarkowane nasilone zmiany chondromalacyjne na udowej stronie łożyska poślizgu udowo-rzepkoweo zmiany do II stopnia, oraz torbiel Beckera o wym. 23x13x40 mm kolano lewe
Witam.

Pół roku temu zaczęło dokuczać mi lewe kolano.
Ból był dziwnie zlokalizowany, czasami bolało z przodu kolana, czasami ciągnęło z tyłu, szczypało i czułam się jakby mi skory zaczęło brakować tak mi się napinała pod kolanem. Czasami bywało tak, że nie mogłam wyprostować kolana czyli stanąć na wyprostowanych nogach, gdyż w takich własnie momentach odczuwałam piekący ból.
Poszłam z tym do lekarza pierwszego kontaktu, opowiedziałam mu o moich problemach, dostałam dwa skierowania, do ortopedy w celu potwierdzenia bądź wykluczenia diagnozy, która według Pani doktor brzmiała ,,Torbiel Beckera", i do chirurga naczyniowego gdyż drugim podejrzeniem była zakrzepica żył.
No i zaczęła się moja wędrówka po specjalistach.
Najpierw trafiłam do ortopedy, który na oko i po badaniu dotykowym stwierdził, że żadnej torbieli podkolanowej nie mam, a moje bóle spowodowane są zapaleniem chrząstki stawowej. Przepisał mi 3 zastrzyki z kwasem hialuronowym plus jeden zastrzyk przeciwbólowy, koszt 400 zł. Niestety po tych zastrzykach noga nie przestała mnie bolec, a lekarz dał mi jednoznacznie do zrozumienia, że to niemożliwe tak jakbym udawała. Za każdym razem jak robił mi zastrzyk momentalnie sugerował, ze już mnie nie boli.
Poszłam do chirurga naczyniowego, tam okazało się, że nie mam zakrzepicy, ale odkrył, że mam niewydolną żyłę udową. Natomiast doły podkolanowe są wolne od torbieli.
Od nowa trafiłam do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do innego ortopedy, bo nie zamierzałam ponownie iść do doktora Jadnera.
Trafiłam do Medical Magnus mieszczącego się przy ulicy Kopernika, w miarę szybko miałam wizytę, tam lekarz po wnikliwym badaniu, przeprowadzeniu długiej rozmowy skierował mnie na USG kolana, oczywiście w tej samej placówce, ale prywatnie bo ponoć państwo wyjdzie tak jak na doopler'ze sugerował Pan doktor.
Byłam bardzo zaskoczona tym, że jeszcze w tej medycznej profesji można spotkać tak bardzo zaangażowanego w niesieniu pomocy lekarza, bo Pan doktor bardzo chciał uczestniczyć w badaniu USG.
Jak tylko zjawiłam się na owym badaniu od razu poszłam do lekarza poinformować go, że już jestem i czekam na USG.
Lekarz się nie pojawił, wszedł na koniec kiedy lekarz opisywał zdjęcia.
Na Usg okazało się, że mam umiarkowane nasilone zmiany chondromalacyjne na udowej stronie łożyska poślizgu udowo-rzepkowego zmiany II stopnia, no i oczywiście nagle się pojawiła Torbiel Beckera .
Zapytałam się więc lekarza dlaczego na doople'rze tego nie ma, dlaczego tam nic nie wyszło, w odpowiedzi usłyszałam nie wiem.
Drugie pytanie co dalej, usłyszałam w odpowiedzi, ze trzeba najpierw spróbować rozgonić to lekami, a jak się nie uda to operacja usunięcia i wtedy zjawił się mój lekarz prowadzący.
Zaprosił mnie do siebie do gabinetu, dodam, że był już po godzinach pracy, no niby na mnie czekał ;).
No teraz już wiem skąd ta troska Pana doktora, różowe okulary spadły i się obudziłam w szarej ponurej rzeczywistości.
Po wejściu do gabinetu Pan doktor najpierw mnie zbadał, stwierdzając, że mam opuchnięte lewe kolano no i po wnikliwym przeczytaniu wyniku powiada:
Aha najpierw chrząknął wymownie, potem nastała cisza, aż wreszcie z siebie wykrztusił.
Pan doktor: Nie ukrywam, że kolano nadaje się do operacji, jest Pani bowiem za młoda by leczyć to lekami, bo to takie lelum polelum będzie, no ale na dzień dzisiejszy nie posiadam grantów na nfz,
Ja: acha odpowiedziałam dodając ,,co dalej".
Pan doktor: No mógłbym ją zrobić prywatnie
Ja: Ile by to kosztowało?
Pan doktor: Pani X jak dla Pani to 3 tysiące, mniej nie mogę, bo to jest już suma maksymalnie minimalna.
Nie chciało mi się już więcej słuchać tego lekarza, bo zrozumiałam skąd ta nagła troska się wzięła, gdyby to był lekarz, który mnie leczy od wielu lat, lekarz, który próbuje leczyć, a nie wyciągać tylko kasę, to bym była skłonna dać mu te pieniądze, ale za co?
Najbardziej nurtuje mnie jednak, o że na doopler'ze nic nie wyszło, a tu na Usg nagle tak.
Mam trzecie skierowanie do następnego ortopedy, może znacie w Łodzi jakiegoś ludzkiego ortopedę, który pomoże w moim przypadku, a może ktoś z Was borykał się, lub boryka z tym co ja.
Pozdrawiam.
Monika.k


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Torbiel Beckera
PostNapisane: 3 sie 2015, o 10:28 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2015, o 10:23
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zmiany chondromalacyjne na udowej stronie łożyska poślizgu udowo-rzepkowego - zmiany do II-III stopnia
Witam,

Mam podobną sytuację jak Pani. Wynik badania USG w Medical Magnus umiarkowanie nasilone zmiany chondromalacyjne na udowej stronie łożyska poślizgu udowo-rzepkowego zmiany II-III stopnia.
Badanie RTG z kolei nic nie wykazało.
Wizyta u lekarza za 2 tyg, ale wyniki badania USG nie dają mi spokoju.

Chciałam zapytać jak skończyła się Pani przygoda z MEDICAL MAgnus?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL