forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Potrzebna dobra rada
PostNapisane: 28 sie 2014, o 00:46 
Offline

Dołączył(a): 28 sie 2014, o 00:15
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam wszystkich,
Bardzo ciesze sie, ze znalazlam to forum w Internicie. Od dlugiego czasu zmagam sie z klopotami z kolanami i zupelnie nie mam pomyslu jak sobie z tym poradzic. Chcialabym poprosic Was o rade, wskazowki co powinnam zrobic i gdzie sie udac.
Zaczynajac od poczatku, odkad pamietam moje rzepki byly bardzo ruchome. Moge ja zlapac w dlon i poruszac nimi po ksztalcie kola. Jakos w gimnazjum zaczely mi przeskakiwac podczas wykonywania codziennych czynnosci co powodowalo bardzo duzy bol, poszlam wiec do lekarza.
Pierwszy lekarz przepisal mi tabletki przeciwbolowe, ktore mialam brac jak mi rzepka przeskoczy i bedzie bolalo. Jaki ze nie do konca o to mi chodzilo, poszlam do drugiego lekarza (w moim rodzinnym miescie).
Drugi lekarz stwierdzil przewkekla niestabilnosc rzepek kolanowych i nakazal operacje obu. Zeby sie upewnic, ze operacja jest niezbedna, poszlam do trzeciego lekarza, jakiegos znanego specjalisty w warszawie (nie pamietam nazwiska, przyjmowal na ursynowie).
Pan doktor stwierdzil, ze mam slabo wyksztalcona jakas tkanke i musze przez rok brac tabletki to sie odbuduje.
Tak tez uczynilam, po roku brania tabletek jakos sprawa ucichla, nauczylam sie chodzic tak, zeby nie narazac sie na przeskoczenie rzepki, a bolaly mnie tylko jak bylo bardzo zimno.
Jakies trzy lata pozniej rzepku zaczely mi strasznie trzeszczes przy mocniejszym zginaniu, np. Przy wchodzeniu po schodach.
Ale problem tak naprawde zaczal sie na obozie jezdzieckim, dwa lata temu, gdzie jezdzilam konno codZiennie minimum dwie godziny. Po trzech dniach kolana mi spuchly i mialam trudnosci z chodzeniem.
Po powrocie wybralam sie do dr laskowskiego do carolina medical center. Stwierdzil, ze mam niewyrzezbione otwory, w ktorych powinny byc rzepki (nie pamietam jak fachowo to nazwal) i potrzebuje rehabilitacji. Jednak reha w carolinie przewyzszala moje mozliwosci finansowe, postanowilan zapisac sie na nfz do lekarza do szpitala mswia.
Gdy zadzwonilam na rejestracje pani mnie poinformowala, ze jesli uda mi sie zapisac do ortopedy u nich to powinnam sie czuc jakbym wygrala w totka...
No i tak jakos z ogolnej frustracji odlozylam sprawe kolan do zalatwienia w zyciu pozniej. Te dwa lata jakos tam bylo, raz bolalo bardziej, raz mniej, ale wiedzialam kiedy mam ugiac nogi, zeby rzepki nie wylecialy, a kiedy je wyprostowac, zeby nie bolalo.
Piec dni temu jednak zapisalam sie na fitness, a bol w nogach od czterech nie daje mi spokoju. Kolana i uda z przodu bola mnie tak, jakbym zostala pobita, jakbym miala wielkie siniaki czy guzy. Bol przeszkadza mi w chodzeniu i normalnym funkcjonowaniu...
I to jest moment, gdzie chcialabym was prosic o rade... Gdzie sie udac, co moge zrobic, od czego tak naprawde zaczac? Czy moglibyscie polecic przychodnie, specjalistow w warszawie? Nie ukrywam, ze wazna jest dla mnie kwestia finansowa. Obawiam sie jednak, ze jak bede czekala w kolejkach na nfz to mi wreszcie kolana odpadna...

Kazda Wasza sugestia bedzie dla mnie niezwykle cenna!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebna dobra rada
PostNapisane: 28 sie 2014, o 02:12 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2014, o 23:42
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: LEWE: 27.09.13 - skręcenie kolana ;
boczne przyparcie rzepki, nawykowe zwichnięcie rzepki, przykurcz stawu
Cześć :)

Jeżeli masz mniej niż 18 lat możesz zapisać się do ortopedy w CMC . Nie chce robić promocji tej klinice ale sama się tam lecze i polecam. A jeżeli masz więcej niz 18 lat to może spróbuj zapisać się do lekarza w klinice w Otwocku z tego co wiem od znajomej to najlepiej na pierwsza wizytę zapisać się prywatnie a jeżeli będziesz wymagała dalszego leczenia można się dalej na NFZ leczyć ( także operacje ).

P.S. jeśli będziesz potrzebowała rehabilitacji a masz więcej niż 18 lat to w CMC jest takowa na NFZ :) ( rehabilitanci są bardzo kompetentnymi osobami, dbają o pacjenta, nie traktują jak kolejnego przypadku tylko człowieka któremu trzeba pomóc i starają sie to robić jak najlepiej (atmosfera jest tam swietna). Wiem co mowie bo to właśnie im zawdzięczamy to ze mogłam odstawić kule które towarzyszyły mi przez 8 miesięcy, im zawdzieczam wyprost i zgięcie 120 st które mialam.


NIE ROBIE PROMOCJI TEJ KLINICE TYLKO MOWIE JAK JEST Z WLASNEGO DOSWIADCZENIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebna dobra rada
PostNapisane: 25 lis 2014, o 10:01 
Offline

Dołączył(a): 20 lis 2014, o 10:55
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Były kolarz (mam nadzieje że tymczasowo), po wypadku, problem z lewym kolanem.
Witamy :) Mamy nadzieję, że będziesz zadowolony z forum i znajdziesz tu wiele interesujących tematów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebna dobra rada
PostNapisane: 18 mar 2016, o 11:34 
Offline

Dołączył(a): 17 mar 2016, o 12:05
Posty: 3
Typ użytkownika: Sympatyk
Drugi lekarz stwierdzil przewkekla niestabilnosc rzepek kolanowych i nakazal operacje obu. Zeby sie upewnic, ze operacja jest niezbedna, poszlam do trzeciego lekarza, jakiegos znanego specjalisty w warszawie (nie pamietam nazwiska, przyjmowal na ursynowie).
Pan doktor stwierdzil, ze mam slabo wyksztalcona jakas tkanke i musze przez rok brac tabletki to sie odbuduje.
Tak tez uczynilam, po roku brania tabletek jakos sprawa ucichla, nauczylam sie chodzic tak, zeby nie narazac sie na przeskoczenie rzepki, a bolaly mnie tylko jak bylo bardzo zimno.
Jakies trzy lata pozniej rzepku zaczely mi strasznie trzeszczes przy mocniejszym zginaniu, np. Przy wchodzeniu po schodach.
Ale problem tak naprawde zaczal sie na obozie jezdzieckim, dwa lata temu, gdzie jezdzilam konno codZiennie minimum dwie godziny. Po trzech dniach kolana mi spuchly i mialam trudnosci z chodzeniem.



________________________
james

_________________
james


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebna dobra rada
PostNapisane: 22 mar 2016, o 10:25 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2016, o 15:09
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
witaj :)

też jestem z Warszawy a z kolanami borykam się od wieeeelu lat. Mój główny problem to również niestabilność rzepek i ich wypadanie. Są źle ustawione. Obleciałam wielu specjalistów w Warszawie. Sposobów na leczenie mnie mieli wiele, poczynając od tabletek na ból, jak u Ciebie a na operacji całkowitej rekonstrukcji stawu kończąc. Ale tak naprawdę nikt mi do tej pory nie pomógł.
Do teraz :) jakiś czas temu trafiłam do przychodni przy szpitalu na Spartańskiej (NFZ!! :) ) . Tu trafiłam na lekarzy, którzy naprawdę się przejęli, tchnęli nadzieją, i których z czystym sumieniem mogę polecić - Dr. Michalec i Dr. Krogulec (tylko Krogulec nie przyjmuje w przychodni a jedynie działa na oddziale). O dziwo, na wizytę wcale długo nie czekałam ;) znacznie dłużej czekałam na rezonans magnetyczny (10 miesięcy na jedno kolano, kolejne 8 na drugie...) ale już na rtg zlecone przez Dr Michalca tylko tydzień :)

Ich mogę polecić.
Ja jestem teraz w trakcie leczenia i planowania operacji.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL