forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nie wiem co myslec i robić-totalnie zgłupiałam
PostNapisane: 5 mar 2015, o 20:03 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2015, o 19:06
Posty: 12
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano; prawe III/IV chondro, rekonstrukcja ACL, częściowe usunięcie MM,
kolano lewe-niezdiagnozowany bół
Witam wszystkich serdecznie. 31 lat temu doznałam urazu prawego kolana prawdopodobnie uszkadzajac ACL i ląkotkę, zaniedbany stan a co za tym idzie liczne mikrourazy doprowadziły do chondromalacji III/IV stopnia przedziału przysrodkowego i III stopnia rzepkowo-udowego ( diagnoza podczas artroskopii 20013r) oraz niezdiagnozowanego od dwóch miesięcy bółu lewego kolana. W 2007 miałam częściowo usuwaną łąkotkę przysrodkową, rekonstrukcję ACL (własne ścięgno)i shawing. Po rekonstrukcji ACL nie udało mi się osiagnąć pomimo rehabilitacji pełnego wyprostu, dlatego trochę utykam, ciągnę nogę jak twierdzi mój mąż. Ortopeda który wykonał rekonstrukcje ACL stwierdził że tak u mnie moze byc i moge funkcjonować tylko ograniczać chodzenie. Do 40 roku życia radziłam sobie z tym kolanem dobrze. Po rekonstrukcji acl stopniowo nasiliły sie problemy a od dwóch miesięcy nasiliły sie dolegliwości bólowe tego zniszczonego kolana i dodatkowo drugiego przy zwykłym chodzeniu. Udałam się na wizytę do ortopedy,słyszałam że jest dobrym specjalistą od kolan. Byłam na 2 wizytach i mój stan psychiczny obecny totalnie zgłupiałam i nie wiem co myślec i robić.
1. wizyta; zaproponuje Pani leczenie dostawowe preparatem hialuronowym. Zastrzyki zakupiłam. super delikatnie podane przez doktora do chorego kolana.
2. wizyta; ja załamana zero poprawy i dalej boli (sama ratuje sie zelem fastum i czasem tabletką Dorety) tylko teraz dwa kolana. Pan doktor zaproponował że zrobi mi na nfz. artroskopię na to zniszczone kolano i zamocuje jakieś taśmy na miejsce acl które w jego opini słabo trzyma i przez to mam niestabilny staw i boli. Dodał że mam jak najmniej chodzic.
Juro idę do lek rehabilitacji i fizykoterapeuty od kolan. Mięśnie mam słabe bo ograniczam chodzenie, boli to nie ćwiczę tylko napinania izometryczne. Proszę o opinie co myśleć w tej sytuacji, poddać się artroskopii, moze ktoś wie co to za taśmy? boli to ćwiczyć :cry:


Ostatnio edytowano 14 mar 2015, o 16:36 przez monika48, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie wiem co myslec i robić-totalnie zgłupiałam
PostNapisane: 5 mar 2015, o 20:18 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2015, o 19:06
Posty: 12
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano; prawe III/IV chondro, rekonstrukcja ACL, częściowe usunięcie MM,
kolano lewe-niezdiagnozowany bół
napisałam o problemie a powinnam napisać tylko parę słów o sobie, nie wiem gdzie na forum napisać o problemie a niechciałabym wprowadzać nieładu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL