forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Operacja czy rehabilitacja?
PostNapisane: 18 gru 2015, o 21:19 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2015, o 20:50
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja chrząstki rzepki
Witam, nazywam się Martyna, mam 15 lat i liczę na radę od was :)
A więc postawię sprawę jasno, mianowicie, postanowiłam pójść do ortopedy gdyż od dwóch lat męczę się z bólem kolan. Powiedział mi, że to chondromalacja chrząstki rzepki. Skierował mnie na rehabilitacje. Poszłam tam. Umowa z rehabilitantem była taka, że przyjdę kilka razy i on na koniec wizyt będzie mi pokazywał ćwiczenia rozciągające, które mam robić kilka razy dziennie - w domu i po treningach. Trenuję od 5 lat kajakarstwo i z tego co wiem to głównie przez ten sport moje kolana są w takim stanie. Wracając - robiłam te ćwiczenia. Po dwóch wizytach myślałam, że to pomaga i jest lepiej, ale później było tylko gorzej. Teraz nawet chodzenie sprawia mi wielki ból. Trenerka kazała mi iść do innego lekarza, typowego od kolan, żeby dał mi skierowanie na prześwietlenie, a później możliwe, że miałabym operację. Poszłam do niego. Wspomniał o operacji, ale powiedział, że pierw mam iść na rehabilitacje, a jeżeli nie pomogą to konieczna będzie operacja. I teraz pytanie. Czy wydawać pieniądze na rehabilitacje jeśli wczesniej nic nie dawały, czy lepiej od razu mieć operację?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Operacja czy rehabilitacja?
PostNapisane: 20 gru 2015, o 15:38 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Że bolą kolana porozciąganiu to nic dziwnego, jak sobie dobrze dam z ćwiczeniami to mam to samo, do tego rehabilitacja to nie 2 tygodnie tylko z pół roku przynajmniej, no i jeszcze jedno; co dokładnie powiedział lekarz, że jaka ma być przyczyna operacji i co to za operacja (na czym ma polegać).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Operacja czy rehabilitacja?
PostNapisane: 20 gru 2015, o 15:55 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2015, o 20:50
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja chrząstki rzepki
Na rehabilitacje chodziłam z 2/3 msc. Lekarz powiedział tylko 'mógłbym zrobić operację nawet teraz, ale najpierw wyślę cię na rehabilitacje do [...]' Trenerka była operowana tam. Ma to samo co ja. CHYBA mówiła o kruszącej się chrząstce i, że to przez to boli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Operacja czy rehabilitacja?
PostNapisane: 17 mar 2016, o 12:07 
Offline

Dołączył(a): 17 mar 2016, o 12:05
Posty: 3
Typ użytkownika: Sympatyk
Trenuję od 5 lat kajakarstwo i z tego co wiem to głównie przez ten sport moje kolana są w takim stanie. Wracając - robiłam te ćwiczenia. Po dwóch wizytach myślałam, że to pomaga i jest lepiej, ale później było tylko gorzej. Teraz nawet chodzenie sprawia mi wielki ból. Trenerka kazała mi iść do innego lekarza, typowego od kolan, żeby dał mi skierowanie na prześwietlenie, a później możliwe, że miałabym operację. Poszłam do niego. Wspomniał o operacji, ale powiedział, że pierw mam iść na rehabilitacje, a jeżeli nie pomogą to konieczna będzie operacja






_______________________
JAMES

_________________
james


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Operacja czy rehabilitacja?
PostNapisane: 17 mar 2016, o 12:15 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Mnie puściło po około 6 miesiącach,oczywiście jakiś tam ból jest czasem,po roku sumiennych ćwiczeń jest 80% lepiej,nie myślę o kolanach,no chyba ,ze w dzień ćwiczeń,robię je co drugi dzień,jak sobie dam luzu na powiedzmy dwa tygodnie,jest gorzej,ale to pewnie indywidualna sprawa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Operacja czy rehabilitacja?
PostNapisane: 24 mar 2016, o 11:09 
Offline

Dołączył(a): 17 mar 2016, o 12:05
Posty: 3
Typ użytkownika: Sympatyk
I to jest moment, gdzie chcialabym was prosic o rade... Gdzie sie udac, co moge zrobic, od czego tak naprawde zaczac? Czy moglibyscie polecic przychodnie, specjalistow w warszawie? Nie ukrywam, ze wazna jest dla mnie kwestia finansowa. Obawiam sie jednak, ze jak bede czekala w kolejkach na nfz to mi wreszcie kolana odpadna...

_________________
james


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Operacja czy rehabilitacja?
PostNapisane: 24 mar 2016, o 11:37 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Jak Cię nie stać,żeby płacić po 70 zł i więcej za sesję to niestety musisz sam szukać, ćwiczyć w domu, NFZ to żart jakiś, krzywdy Ci nie zrobią raczej ale też niewiele pomogą, miałem na początku taki NFZ 2 tygodnie, jeszcze musiałem za to zapłacić,bo poza kolejką,właściwie to mogłem tam przyjść ze 2-3 razy i robić to samo w domu,bo nic się nie zmieniało,a wiedza rehabilitantów to już totalna masakra.

jak już rehabilitant to warto zapłacić nie za ćwiczenia ,tylko za ocenę całego aparatu ruchowego, postawy ciała itd. (chodzi o przyczyny dlaczego tak Ci się porobiło).

To kajakarstwo porzuciłaś mam nadzieję ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Operacja czy rehabilitacja?
PostNapisane: 26 mar 2016, o 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
"jak już rehabilitant to warto zapłacić nie za ćwiczenia ,tylko za ocenę całego aparatu ruchowego, postawy ciała itd. (chodzi o przyczyny dlaczego tak Ci się porobiło)." Popieram po latach doświadczeń w NFZ i prywatnej terapii manualnej. Ale nie odważyłabym sie kogoś polecać.

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL