forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 08:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sylwia-25lat
PostNapisane: 26 paź 2017, o 19:25 
Offline

Dołączył(a): 26 paź 2017, o 18:09
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki
Witam, w 2013r przebiegłam półmaraton (15km) po którym pojawił się u mnie ból kolana, który utrzymywał się 3dni później samo przeszło. Ból pojawiał się tylko podczas biegania przy dłuższych dystansach. Odpuscilam sobie bieganie przesiadlam się na rower na początku wszystko było fajnie aż do listopada 2014 kiedy to podczas małej wycieczki po przejechaniu około 30km coś mi chrupnelo w kolanie i pojawił się ból. Poszłam do ortopedy na NFZ zrobili mi rtg i usg po którym lekarz kazał mi zacząć leczyć kręgosłup, bo według niego to jest przyczyną bólu. Postanowiłam udać się do innego specjalisty tym razem prywatnie. Po wywiadzie i zbadaniu fizykalnie kolana Pan doktor przypuszczał uszkodzenie lekotek/lakotek. Dostałam zastrzyk z osoczem oraz zalecił MRI w którym nic nie wyszło jedynie:
Niewielka ilość płynu w zachylku nadrzepkowym,
Podchrzestnie w części przysrodkowej rzepki niewielka zmiana o czesciowo plynowej intensywności sygnału i średnicy 5-6 mm.
Ortopeda stwierdził, że to konflikt rzepkowo-udowy, zalecił rehabilitację u fizjo, kwas hialuronowy 3 zastrzyki i rehabilitację w szpitalu ( krio, pole magnetyczne i coś tam jeszcze z prądem było) wszystko fajnie kolano nie bolało zaczęłam biegać do tego rolki, siłownia, basen pełna aktywność no aż do teraz we wrześniu gwałtownie stanęłam na kolano i znów się zaczęło pojawił się ból z tym że całkiem inny niż poprzednio. Cały czas jakby mnie coś swedzialo tam w środku, boli mnie przy wchodzeniu i schodzeniu ze schodów, podczas jazdy autem czasem sprzęgła nie mogę wcisnąć, bo mi blokuje kolano, boli mnie z tyłu i z boku po zewnetrznej stronie i czasem przód kolana. Ból pojawia się nagle i jest bardzo ostry trwa niecałą minute. Kolano mi cały czas trzeszczy przy każdym ruchu. Udałam się znów do tego samego ortopedy co poprzednio ale przed zrobiłam kolejne MRI :
Dyskretnie zwiększona ilość płynu w jamie stawowej gromadzącego się w zachylku nadrzepkowym
Rzepka przyparta bocznie indeks Insall-Salvati dystans TT-TG w normie
Odcinkowe podwyższenie sygnałów przy zachowanej grubości chrząstki przedziału rzepkowo-udowego (chondromalacja 1 stopnia)
Dostałam kolejną serię kwasu hialuronowego i zalecono rehabilitację jeśli nie pomoże do 6tyg mam się zjawić w celu dalszego leczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL