forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 15:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bardzo się cieszę ,że Was znalazłem !!!!!!!
PostNapisane: 13 paź 2009, o 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2009, o 20:29
Posty: 2
Lokalizacja: Poznań
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Jak na razie -niezdiagnozowany ból kolan
Witam ! Mam na imię Paweł (lat 38).Mieszkam w Poznaniu.Od roku biegam dla zdrowia,i dla zachowania sylwetki 20-to latka :lol: .Treningi 3 razy w tygodniu po około 5-8 km.Startuję czasami w organizowanych biegach na 5-10 km.(na awatarku wraz z żoną).Od pewnego czasu po zawodach i pokonaniu trasy asfaltowej w tępie trochę większym od mojego codziennego człapania ,występuje u mnie ból kolan a w szczególności prawego .Już raz to przechodziłem, a było to wiosna tego roku.Postanowiłem wtedy samemu zadziałać-zmniejszyłem intensywność treningów,biegałem tylko po lesie, przyjmowałe glukozamine itp. Następnie (sytuacja rodzinna i powrót do nałogu-fajki)-plus ból kolan ,przerwałem bieganie na 5-miesięcy. :oops: Od września ponownie biegam,jakieś tam zawody(Malta) i znowu uporczywy ból kolan,po 2-dniach przechodzi na prawe i trzyma niemiłosiernie!-A ja nie biegam i brzuch rosnie :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bardzo się cieszę ,że Was znalazłem !!!!!!!
PostNapisane: 13 paź 2009, o 22:00 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Coz, niestety bieganie to zabojca chrzastki. Ja niestety musialam o nim zapomniec jakies 3 lata temu. Teraz po dlugiej walce z kolanem jestem w stanie pozwolic sobie na maly sprincik do autobusu (!!!). A w ktorym miejscu dokladnie odczuwasz bol?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bardzo się cieszę ,że Was znalazłem !!!!!!!
PostNapisane: 13 paź 2009, o 22:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ja również Cię witam, Pawle i polecam wątek, który założyła Lekkoatletyczka, również biegaczka viewtopic.php?f=11&t=68. Znajdziesz tam parę porad, które mogą Cię zainteresować.
Na razie nie znamy zbyt wielu dobrych fachowców od kolan w Poznaniu, ale wizytę u pana S. Marszałka warto rozważyć.
Zapraszamy :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bardzo się cieszę ,że Was znalazłem !!!!!!!
PostNapisane: 14 paź 2009, o 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2009, o 20:29
Posty: 2
Lokalizacja: Poznań
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Jak na razie -niezdiagnozowany ból kolan
aneeke napisał(a):
Coz, niestety bieganie to zabojca chrzastki. Ja niestety musialam o nim zapomniec jakies 3 lata temu. Teraz po dlugiej walce z kolanem jestem w stanie pozwolic sobie na maly sprincik do autobusu (!!!). A w ktorym miejscu dokladnie odczuwasz bol?

Witam! Boli mnie przód kolana prawego.! Dziwne- jak dotkne prawa dłonia lewego kolana i nastepnie poruszam nogą ,wówczas nic nie odczuwam ,tzn chodzi gładko . Jesli to samo robie z kolanem prawym czuje wyraźne tarcie ,jakies przeskakiwanie jak by w kolanie nie było smaru!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bardzo się cieszę ,że Was znalazłem !!!!!!!
PostNapisane: 15 paź 2009, o 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Pawle, takie objawy, pachną chondromalacją i przyparciem rzepki, czyli mniej więcej tym, czym się tutaj zajmujemy.
Super zdjęcie. Trzymam kciuki, abyś jeszcze dużo biegów z żoną zaliczył :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bardzo się cieszę ,że Was znalazłem !!!!!!!
PostNapisane: 30 gru 2009, o 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
Pawle, oprócz turystyki pieszej uprawiałam latami amatorsko jogging bo mieszkam blisko stadionu.
Wychodziłam z niejednych kolanowych opałów dopóki byłam młódką.Kiedy kończą się naturalne zdolności regeneracyjne organizmu sprawa robi się beznadziejna. Żałuję :cry: , że tak fikałam mimo problemów. Trzeba umieć w porę zejść ze sceny i zagrać w innej sztuce. Powodzenia! Pracujmy na swoją starość :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL