forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 17:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uderzenie w kolano, podejrzenie chondromalacji
PostNapisane: 12 lut 2010, o 20:40 
Offline

Dołączył(a): 12 lut 2010, o 20:25
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Podejrzenie chondromalacji, uraz kolana, zwyrodnienie stawu biodrowego 1 st.
Witam!
Dołączyłam do Was bo mam problem z kolanem od pół roku. Uderzyłam się w kolano, niby nic ale ciągle się kolanko odzywało. Teraz jest zdecydowanie najgorzej. Po urazie pobolało i przeszło odezwało się po 2 tyg. i tak się cały czas rozkręca. Na forum znalazłam mnóstwo cennych informacji, do tej pory byłam jak dziecko we mgle, teraz wiem jak bardzo skomplikowane są nasze kolanka. Rehabilitacja w mojej wiosce to tylko włączenie maszyny i danie lasera do ręki pacjenta żeby sam sobie pojeździł gdzie go boli. Zadnych ćwiczeń mi nie chcieli pokazać bo podobno po zabiegach samo się rozejdzie.A ja mam już deficyt wyprostu tego kolana, nie mogę go zginać, boli nawet przy wstawaniu z krzesła. Rezonans dopiero w maju 2010, bo są kolejki. Zaczynam ćwiczyć w domu, ale też nie bardzo wiem jak żeby sobie nie zaszkodzić. Ortopeda stwierdził, że jak zabiegi nie pomogą to trzeba myśleć o artroskopii a dla mnie to koszmar na samą myśl. Czy jest ktoś komu po arto naprawdę się polepszyło i jest zadowolony z tej operacji? Jak sobie pomóc żeby odwlec albo uniknąć całkiem artroskopii? Co myślicie o zastrzykach z kwasem hialuronowym?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uderzenie w kolano, podejrzenie chondromalacji
PostNapisane: 12 lut 2010, o 23:02 
Offline

Dołączył(a): 30 sie 2009, o 21:39
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe: zszywana łąkotka przyśrodkowa. usunięty bliznowiec.
konflikt rzepkowo-udowy - boczne przyparcie rzepki, lateralizacja rzepki.
kolano lewe: zwyrodnienie łąkotki. lateralizacja rzepki.
chondropatia
Elu skoro piszesz, że u Ciebie w mieście rehabilitacja wygląda w ten sposób to może warto zainwestować i przejechać się gdzieś do prywatnego rehabilitanta, który poleci jakieś ćwiczenia do wykonywania w domu. Zabiegi na pewno trochę Ci pomogą, ale jeśli o kolana to rzadko się zdarza, że ból się sam rozchodzi. Ale po pierwsze najważniejsza jest diagnoza - czy miałaś robione do tej pory jakieś badania? RTG? USG?
a co do artroskopii to nie jest to takie straszne - jeśli o mnie chodzi to gdyby nie to, że w porę trafiłam na kompetentnego lekarza i zdecydowałam się na zabieg to pewnie w tej chwili kolano już by mi się całkowicie posypało.
niestety, w niektórych przypadkach artroskopia to jedyna skuteczna metoda leczenia, chociaż oczywiście jest to już ostateczność, bo co by nie mówić to jest ingerencja chirurgiczna.

pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL