forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Duśka
PostNapisane: 29 lis 2009, o 00:12 
Offline

Dołączył(a): 30 sie 2009, o 21:39
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe: zszywana łąkotka przyśrodkowa. usunięty bliznowiec.
konflikt rzepkowo-udowy - boczne przyparcie rzepki, lateralizacja rzepki.
kolano lewe: zwyrodnienie łąkotki. lateralizacja rzepki.
chondropatia
Witam,
mam na imię Magda, mam 21 lat, pochodzę z woj. podlaskiego, a obecnie studiuję w Warszawie. Moja historia kolanowa ciągnie się od wiosny 2002 r., kiedy to grając w koszykówkę na wfie dosyć niefortunnie przewróciłam się. Na pogotowiu stwierdzili skręcenie kolana i wsadzili w gips na 10 dni. Po zdjęciu gipsu niby było wszystko w porządku, ale kolano od czasu do czasu bardzo mocno bolało. Oczywiście miejscowi ortopedzi twierdzili, że udaje, że w kolanie nic się nie dzieje, przepisywali jakieś maście, które średnio pomagały i kazali się "odczepić". W wakacje 2003 r. spadłam z ławki i wtedy kolano już bardzo, bardzo bolało. Polecono mi wizytę u dobrego specjalisty, który po badaniu stwierdził, że najprawdopodobniej uszkodzone jest ACL, być może łąkotka i wysłał na USG. W USG faktycznie wyszło to co mówił + 2 cysty. Listopad 2003 r. - artroskopia - shaving, usunięcie cyst, skrócenie ACL. Dwa miesiące rehabilitacji i wróciłam do pełnej sprawności. Kolano od czasu do czasu (głównie na zmiany pogody) pobolewało, ale nie było źle. W zeszłe wakacje, pewnego dnia, obudziłam się z okropnym bólem w kolanie, który nie mijał przez kilka dni. Ortopeda - podejrzenie uszkodzenia łąkotki - skierowanie na rezonans. Wynik rezonansu - uszkodzenie II/III st. rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. Marzec 2009 r. - artroskopia - zszywanie łąkotki, szew 16 mm. Po 6 tyg. chodzenia o kulach, próba ich odstawienia kończyła się niesamowitym bólem kolana. Z tyg. na tydzień ból się nasilał. Ortopeda podejrzewał zerwanie szwu bądź nieprzyswajanie go przez organizm. RTG, USG, rezonans nie wykazały nic niepokojącego. W końcu lekarz zdecydował się na kolejny zabieg, bo już nie potrafił w inny sposób mi pomóc, a widział, że już bardzo mnie boli. Sierpień 2009 r. - artroskopia - torbiel na łąkotce, nerwiak z bliźnie pooperacyjnej - resekcja nerwu, usunięcie torbieli. Po 2 miesiącach od zabiegu minął ból przy chodzeniu, natomiast nasilił się w spoczynku i chodzeniu po schodach. Przestraszyłam się, że znowu coś się w kolanie dzieje, także zdecydowałam się zrobić USG. Wynik: lateralizacja rzepki, boczne przyparcie rzepki, przykurcz troczków bocznych. Doktor stwierdził, że nie jest w stanie mi pomóc, bo mam taką budowę kolana i wysłał na rehabilitację. Wczoraj dostałam instruktaż ćwiczeń do wykonywania w domu i mam zatejpowane kolano.

Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale moje kolano trochę już przeszło i nie dałoby rady opisać tego w jednym zdaniu :)

pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Duśka
PostNapisane: 29 lis 2009, o 13:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Magdo,

widzę, że i Ty również jesteś "kobietą po przejściach" i to niełatwych... No, ale rozumiem, że teraz masz wiarygodną diagnozę, jesteś w trakcie leczenia i pozostaje trzymać kciuki, aby okazało się skuteczne. W ciągu kilku tygodni (powiedzmy 4-8) powinnaś co najmniej poczuć, czy to jest słuszny kierunek, tzn. czy jest poprawa. A czy taping pomaga? W wielu przypadkach, tak jak ktoś napisał, działa jak środek przeciwbólowy i to też jest wskazówka, że diagnoza i leczenie są "trafione".

A co do lekarzy, którzy mówią, że "nic Pani nie jest" - no cóż, czasem trzeba ufać bardziej sobie niż lekarzowi. Tyle, że wcale nie jest to takie łatwe :-).

Pozdrawiam i zapraszam na forum :-),

Ewa

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Duśka
PostNapisane: 29 lis 2009, o 20:36 
Offline

Dołączył(a): 30 sie 2009, o 21:39
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe: zszywana łąkotka przyśrodkowa. usunięty bliznowiec.
konflikt rzepkowo-udowy - boczne przyparcie rzepki, lateralizacja rzepki.
kolano lewe: zwyrodnienie łąkotki. lateralizacja rzepki.
chondropatia
Faktycznie trochę już przeszłam i trochę jeszcze przede mną, ale szczerze mówiąc to już się przyzwyczaiłam :)

Ewo, o tapingu napiszę w odpowiednim miejscu na forum, bo nie chcę robić "zamieszania" :)

A i obiecuję, że będę udzielała się na forum, jak tylko będę mogła :)
pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL