forum o naszych kolanach

Teraz jest 24 kwi 2024, o 02:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Let's war begin...
PostNapisane: 27 sty 2010, o 21:00 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2010, o 20:46
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zignorowana chondromalacja stwierdzona przez ignoranta
Hmn.. chyba nastał czas się zarejestrować i grzecznie przywitać. Witajcie! Jestem 23 letnim facetem, któremu pół roku temu zachciało się biegać i ... wszystko jasne ;) Swoją przygodę kolanową ciągnę już od 13 roku życia kiedy to lekarze 'radośnie' stwierdzili u mnie martwicę aseptyczną i uroczo poinformowali mnie, że trzeba czekać, że mi przejdzie. Po wielu latach stwierdziłem, że osgood schlater sobie poszedł i postanowiłem wziąć się za siebie: siłownia. Po roku chodzenia na siłownię (m.in. używania TEJ maszyny) rozpocząłem przygodę z bieganiem aż tu pewnego dnia zaczęło boleć mnie kolano. Po miesiącu bólu poszedłem do lekarza, który pomacał, ponaciskał zrobił RTG (ponoć wszystko dobrze) stwierdził chondromalację i powiedział, że mi przejdzie (już to gdzieś słyszałem) i ... niestety mu uwierzyłem. Teraz pisząc te słowa mam zimny okład na wrzącym kolanie (stan zapalny?), uczucie lekkij opuchlizny wewnątrz i czekam na wizytę u innego ortopedy ponoć super specjalisty w Krakowie. Skąd to pogorszenie? Niestety mieszkam w takim miejscu w Krakowie, że muszę dużo chodzić (nie mam samochodu, a mpk dojechać się nie da) i tak np codzienne minimum to 2x15 minut na uczelnie i z powrotem spaceru (wielu by dało żeby mieszkać w takiej lokalizacji, która dla mnie jest chyba przekleństwem).
Jestem tu nowy, ale już na wstępie chciałbym podziękować za tą kopalnię wiedzy. Coś mi się zdaje, że będę tutaj częstym gościem...

Pozdrawiam Was serdecznie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Let's war begin...
PostNapisane: 27 sty 2010, o 22:17 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witamy i z radoscia podzielimy sie nasza wiedza i doswiadczeniami :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Let's war begin...
PostNapisane: 29 sty 2010, o 21:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Witaj Śnieżny Orle :-)

Taaaak, bieganie i wszystko jasne ;-). No, ale jest też nadzieja, że mając dobrego lekarza i rehabilitanta wygrasz tę wojnę. Boczne przyparcie rzepki i za słaby mięsień czworogłowy to częsty problem biegaczy, ale oczywiście to nie jedyna możliwość i nie ma teraz co dywagować ;-). Gdy będziesz męczył fachowców nie zapomnij upomnieć się o sprawdzenie tego jak stawiasz stopy i ewentualny dobór wkładek butów pod kątem nadmiernej pronacji lub supinacji. Daj nam znać jak Ci leci, a gdy znajdziesz dobrego fachowca nie zapomnij go tutaj pochwalić. W Krakowie nie mamy jeszcze 'swoich ludzi' ;-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL