forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witam
PostNapisane: 15 maja 2012, o 04:33 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2012, o 02:30
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: ścieranie sie rzepki
Wreszcie znalazłem jakieś normalne forum na którym coś ciekawego pisze. Chciał bym się poradzić i zapytać o wiele spraw związana ze ścieraniem się rzepki. zacznę może od początku. jakieś 3 miesiące temu dokładnie 20 lutego rano od razu gdy wstałem zrobiłem szybkie przykucniecie ,gdy się wyprostowałem poczułem klucie w kolanie lewym od wewnętrznej strony .takie klucie pojawiało się przez tydzień raz mniej raz bardziej po tygodniu ostało i zaczęło się pykanie przeskakiwanie przy każdym zginaniu. na początku to olałem ale potem zaczęło coraz bardziej przeszkadzać poszedłem do lekarza ale nic mi nie pomógł zimne okłady i paracetamol(mieszkam w UK tu na wszystko dają paracetamol). minęły kolejne tyg raz mniej pykało raz bardziej wreszcie poszedłem drugi raz to samo nawet na prześwietlenie mnie nie wysłał.potem próbowałem w szpitalu długo by pisać ,efekt dopiero przyniosło pójście na pogotowie w tamtym tyg dostałem zwolnienie.i poszedłem do ortopedy który stwierdził ścieranie się rzepki usg nie robił mam za tydzień ale prawdo podobnie to to .i teraz pytanie do tych doświadczonych.czy jest to wyleczalne czy będe mógł powrócić do uprawiania sportu nie na szczeblu zawodowym ale bieganie gra w piłkę 3 w tyg porostu aktywnie spędzać czas. skąd wiem jaki mam stopień ścierania sie rzepki??czy to wyjdzie po badaniach jak można samemu to jakoś wyleczy nie wiem ćwiczenia tabletki??prosił bym o pomoc .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 4 cze 2012, o 23:24 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2011, o 17:14
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Czas rechabilitacji po złamanej rzepce
siema odsyłam cie na portal www.abczdrowie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 12 cze 2012, o 12:41 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2012, o 02:30
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: ścieranie sie rzepki
No to teraz już nic nie wiem.byłem dzisiaj u lekarza innego w (Uk)i powiedział mi co innego ze to nie jest Chondromalacja.i teraz już sam nie wiem kto ma racje w Polsce miałem USG,i wszyło se mam Chondromalacja.a tu lekarz mi zrobi rezonans magnetyczny, powiedział ze to rzepka pękła i się zrośnie przypisał fizjoterapie.i któremu wierzyć??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 12 cze 2012, o 14:33 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2011, o 17:14
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Czas rechabilitacji po złamanej rzepce
Siema poradzę tobie tak wyniki rezonansu bierz do Polski z kontaktuj się ze swoim lekarzem w Polsce zrób rentgen prześwietlenie jeżeli masz pęknięta rzepkę to będzie widać na zdjęciu.
Poproś lekarza aby przepisał tobie glukozaminę przyspiesza zrost kości i osłania chrząstkę stawową tej na rzepce. Uważaj na ćwiczenia abyś sobie nie pogorszył.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam po długiej przerwie
PostNapisane: 18 paź 2013, o 02:55 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2012, o 02:30
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: ścieranie sie rzepki
Od ostatniego czasu kiedy tu zaglądałem dużo się zmieniło,kiedyś pisałem ze ma problem z lewym kolanie na początku nie wiedziałem co i jak ale z czasem po wizytach u lekarzy wreszcie doszedłem do tego co mi jest ,przyparcie boczne rzepki teraz w obu kolanach,chodziłem po lekarzach po szpitalach miałem rozmaite rehabilitacje,wszystko pomagało ale na krotko ,w pewnym momencie już zastanawiałem się nad operacja .Bol był taki ze więcej siedziałem w domu niż bylem w pracy więcej pochodziłem nogi bolały I tu napisze coś co zaraz wam się wyda nie możliwe albo ze oszukuje i żeby ktoś nie myślał ze to jest jakaś REKLAMA BRON PANIE BORZE .Z pomocą przyszła mi dziewczyny mama gdzieś tam usłyszała o jakim kolagenie ze komos pomógł na kregoslub i takie tam ,a ze sama miała problemy zakupiła ten kolagen po jakieś prezentacji,dziewczyna moja naciskała żebym i ja poszedł i posłucha o tym ze moze na moje kolana pomorze ja jestem strasznym niedowiarkiem i nie wieże w leki na wszystko i ze raptem ozdrowieje i bene chodził,na dodatek za nie byle jakie pieniądze,pomyślałem jakieś wyłudzanie pieniędzy . wreszcie namówiła mnie na posłuchanie prezentacja ,i kupienie na spróbowanie ,nawet po tym co posłuchaniu nie bardzo wierzycielem,zaczolem przyjmować tabletki kolagenowe pozyskiwane z rybich skór przyswajalne w 97% i smarować żelem kolagenowym po miesiącu jedzenia tabletek i smarowania nie widzialme różnicy powiedziałem ze więcej tego nie kupie i ze to jest sciema ale dziewczyna postawiła na swoim i kopiła wiecej mówiąc ze to za krotki okres ,no i miała racje po prawie 2 miesiącach zaczęło się dziać coś czego nie da sie wyjaśnić kolana przestają bolec piec grzac sie kiedyś żeby gdzieś dalej wyjść musialem kleić nogi tejpami a teraz chodzę bez i nie odczuwam bólu .podobno efekt koncowy widac dopiero po 6 miesiecy do roku czasu wiec mysle ze tylko bedzie lepiej .jak by ktoś chciał wiedzieć więcej proszę pisać postaram sie sumienie odpowiedziec

przepraszam za błędy ale mam lapka klawiatura nie opslugujaca polskich znaków


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL