forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: czy jest jakaś szansa na odszkodowanie za chondromalację rzepki???
PostNapisane: 26 sie 2012, o 16:36 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2012, o 16:26
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II stopnia - obu kolan
Witam, mam 27 lat i od roku stwierdzoną chondromalację rzepki II stopnia w obu kolanach, pracuje zawodowo mam ubezpieczenie grupowe niestety otrzymałam już dwie odmowy wypłaty odszkodowania. Jak wszyscy wiemy leczenie chondromalacji jest dosyć kosztowne ( ja już wydałam ok. 2000 zł i to jeszcze nie koniec) i czasochłonne....Jest to swojego rodzaju trwały uszczerbek na zdrowiu, a jestem załamana, jestem jeszcze dosyć młodą osobą a nie mogę robić tylu rzeczy. Chciałam zmienić pracę z biurowej na tzw. fizyczną lekarz na dzień dobry podciął mi skrzydła....W pracy nikt mnie za bardzo nie rozumie myślą że te moje zwolnienia to jakiś przekręt a ja nie mam już sił tłumaczyć że mam naprawdę duży problem, dojeżdżam do pracy codziennie ponad 100 km codziennie różnymi środkami transportu bo pracować trzeba jak jeszcze jest gdzie ale nie wiem do kogo zwrócić się o pomoc.......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: czy jest jakaś szansa na odszkodowanie za chondromalację rzepki???
PostNapisane: 26 sie 2012, o 21:45 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:20
Posty: 15
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam wszystkich.W styczniu tego roku miałem artroskopie nie pomogła w czerwcu operacja usunięcie części rzepki. jestem w trakcie rehabilitacji ale jak na razie nic mi nie pomaga, boli bez przerwy raz mniej raz mocniej.Najgorsze dla mnie chodzenie po schodach.Jak na razie krótko opisuje co mi dokładnie jest:)
ja płacę dodatkowe ubezpieczenie, niestety za tę chorobę nie dostałem NIC. Jedynie kazano mi zbierać dokumętację i powyżej 4miesięcy moge starać się o odszkodowanie za długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczony jestem w PZU


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: czy jest jakaś szansa na odszkodowanie za chondromalację rzepki???
PostNapisane: 27 sie 2012, o 11:18 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2012, o 16:26
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II stopnia - obu kolan
Dziękuję za odpowiedź, a jakie to ubezpieczenie? Ja też jestem ubezpieczona grupowo w PZU? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: czy jest jakaś szansa na odszkodowanie za chondromalację rzepki???
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 21:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Wszystko powinno być zapisane w umowie ubezpieczenia. Nie każda choroba jest nią objęta i szczerze powiedziawszy nie słyszałam, aby ktoś dostał odszkodowanie z tytułu samej chondromalacji. Przynajmniej przy standardowych umowach. Inaczej towarzystwa ubezpieczeniowe by zbankrutowały albo nasze składki poszybowałyby w górę. To jest bardzo powszechna dolegliwość... a może lepiej byłoby powiedzieć - stan chrząstki.
Są bowiem lekarze, którzy twierdzą, że po 20 roku życia chondromalacja II stopnia jest zjawiskiem fizjologicznym. A tego typu diagnoza nader często jest stawiana z braku lepszej... (Pisaliśmy o tym w dziale "Chondromalacja").

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL