forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rotacja miednicy
PostNapisane: 18 mar 2015, o 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, o 20:15
Posty: 18
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nieodgadniony stopień w prawym kolanie od roku i czasem dokuczające kolano lewe
CEL: nie poddać się:]
Cześć kolanowcy:)
Jestem z Wami już od jakiegoś czasu, może jakoś specjalnie aktywnym członkiem forum nie jestem, raczej korzystam z Waszej wiedzy i rad. Z bocznym przyparciem rzepki męczę się jakieś pięć lat, raz było lepiej raz gorzej, ale ogólnie nie narzekałam. Niestety od początku roku kolano zaczęło strzelać, chrupać i robić wszystko to czego nie powinno, łącznie z bólem, który był silniejszy niż zawsze. Inteligentnie poszukałam ćwiczeń w odciążeniu i ćwiczyłam, ćwiczyłam, ćwiczyłam. (ogólnie byłam tylko, a może aż u 4 ortopedów i 2 rehabilitantów), ostatnie tygodnie zmusiły mnie do kolejnej wizyty, miałam iść do ortopedy, który jak sądziłam zdiagnozował mnie dokładnie, ale znajoma namówiła mnie na podobno bardzo dobrego młodego ortopedę, pomyślałam co mi szkodzi, najwyżej wydam kupę kasy na tego, a później pójdę do mojego sprawdzonego.
Młody lekarz, zrobił usg (na usg swojego poprzednika nawet nie spojrzał), po badaniu, przysiady, skłony, jedna nóżka, druga nóżka, tu boli, a tu? I nadszedł moment diagnozy.
Owszem kolano jest obciążone, błona maziowa trochę przerośnięta, ale to nie jest wina kolana samego w sobie, ma pani zrotowaną miednicę... (wtf... że coś rotacja, to chyba skręcenie, pokręcenie? co ona gada? jak to przecież przez ostatnie lata ćwiczyłam na kolano i jakoś to było). Skoro ćwiczyła Pani na kolano i się pogorszyło, to znaczy, że to nie w kolanie tkwi problem, ma Pani asymetrię dolnych kończyn, ale najpierw RTG miednicy, ze stawami biodrowymi, a później pomyślimy. Bo w ciemno nie będę mówił, że mam pewność.
Dał mi zastrzyk z kolagenem, nie lubię tego, powiedział, że nie musi mi go robić, ale zaleca, bo kolanu trzeba czasami pomóc, dodatkowo lek przeciwzapalny.
Teraz siedzę i tak rozkminiam ile to razy się rozciągałam, do jednego kolana bez problemu mogłam się rozciągnąć, a do drugiego było zdecydowanie trudniej. Tłumaczyłam to oczywiście, że mam krzywy kręgosłup TROCHĘ krzywy i już, ale teraz to już sama nie wiem.
Przeszukałam forum i widzę, że parę osób ma podobny problem, więc od dziś zgłębiam zakręcony problem miednicy, a już tyle wiedziałam o kolanach... :) Czas się dokształcić z innego zakresu :P
PS mój chłopak się śmieje, że przestanę gadać o forum rzepka, teraz będzie forum miednica :D
ps 1 wiem, że mój opis jest trochę chaotyczny, ale jestem jeszcze zszokowana


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL