forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zespół fałdu przyśrodkowego przyrzepkowego
PostNapisane: 21 gru 2010, o 22:14 
Offline

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 10:35
Posty: 41
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: rozmiękanie chrząstki,osteofity międzykłykciowe stwierdzone w rtg, usg bez zmian...
Agula widzę że jesteśmy niemal równolatkami...niestety objawy (poza obrzękami i wałeczkami wokół rzepki) mamy w zasadzie takie same. Moja córka niestety 15 lat wcześniej niż ja ma problemy z kolankami wywołane przeciążeniami na tańcu towarzyskim (mnie pojawiły się po nartach ). Długo by pisać o tym wszystkim (ewentualnie zapraszam na maila aby się nie powtarzać na forum, trochę już opisałam w wątku gdzie się leczyć dr Kozieł)... Byłam z córką u wielu lekarzy w tym u dr Deca, u którego właśnie mamy wyznaczone operacje fałdu (na NFZ) ale naprawdę nie sądzę dziś abym się mogła zdecydować... ryzyko jest przecież spore to w końcu kolana dziecka... Będę jeszcze konsultować z innym radiologiem płytę z rezonansu ( radiolog wykonujący rezonans popełnił w opisie przynajmniej jeden błąd - sprostowany przez ostatniego lekarza i potwierdzony w opisie rtg, a fałd opisał jako uwydatniony co nie jest jednoznaczne) i jeśli powie że bezwzględnie jest to patologia i trzeba usunąć aby nie było dalszej destrukcji stawu to może się zdecyduję... będę mam nadzieję bogatsza o tę wiedzę 30.12. Niestety mam b przykre doświadczenia z operacjami i wiem że lekarze mówią i robią to co chcą a pacjent nigdy sie prawdy nie dowie.. mnie np oszukał lekarz mówiąc że nie wyciął córce migdałka, a wyciął... to też było w prywatnej śląskiej klinice gdzie podczas operacji wystąpiły straszne komplikacje (złamano igłę chirurgiczną której lekarze w dwóch szpitalach szukali po organizmie cały dzień - efekt długa blizna na szyi,ale na szczęście cudem córeczka odratowana przez chirurga w państwowym szpitalu górniczym, profesora z długoletnią praktyką i talentem...) Traumatyczne przeżycia sprzed kilku lat po prostu nie pozwalają mi tak łatwo poddać się operacji jeśli jeszcze nie mam 100% pewności co do diagnozy. Wspomniany ortopeda na usg widział przerośniete fałdy - pisałam już o tym, że ponoć nie da się ich zobaczyć.. więc co mam myśleć - ocena książkowego przypadku i ... dążenie do artroskopii !!! Ponieważ sama też miałam wyznaczone artro w Żorach i nie pojechałam ze strachu ( wcale nie wiem czy dobrze zrobiłam bo z kolankami coraz gorzej..) nie jestem dobrym doradcą . Mogę pisać o swoich przeczuciach, ale każdy przypadek jest inny i naprawdę nie da się na forum zdecydować o zabiegu... szybciej jednak uwierzyłabym lekarzowi w państwowym szpitalu niż w prywatnej klinice, w której kasa za jedno zoperowane kolanko i bez względu czy na NFZ czy nie ( przecież ten pieniądz wpłynie z NFZ na konto kliniki) jest ogromna... no nie można też generalizować oni też chyba pomagają... ale myślę że bardziej w urazach, które można po porstu naprawić a w przypadku chrząstki szukałabym raczej przyczyny ( a napisałaś że miałaś shaving...- szkoda że nie pomógł bo liczyłam na to że kiedyś go zrobię i będzie ulga na jakiś czas...) bo jakaś być musi skoro w tak młodym wieku mamy takie problemy.. moje kolana trzeszczą jak spróchniałe drewno więc rozumiem co czujesz... Na Twoim miejscu spróbowałabym jeszcze skonsultować zanim pójdziesz na kolejne artro... może fachowa rehabilitacja.. ja na nią bardzo liczę w przypadku mojej córeczki, ale póki co nie ma efektów...jednak takie mamy ostatnie wskazanie ( ze stolicy, w której żaden lekarz nie mówił o wycinaniu fałdu). To wszystko jest bardzo trudne i na internecie możemy tylko otworzyć oczy na pewne sprawy, ale niestety nie wyleczymy się... Pozdrawiam Cię serdecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zespół fałdu przyśrodkowego przyrzepkowego
PostNapisane: 21 gru 2010, o 23:28 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2009, o 20:45
Posty: 23
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rozmiękanie chrząstki rzepek i inne ... będzie dobrze :)
Ból po zabiegu artroskopowej tak do około 2 tyg, potem stopniowo maleje, miejscowo, gł. w ruchu, jednak z czasem tak gdzieś około miesiąca mogłam powiedzieć, że jest poprawa. Niestety po następnych 2 m-cach, po powrocie do pracy (obowiązków, w tym różnych obciążeń), zaczęło się powoli ponowne odczuwanie kolana, a nawet tym razem obydwóch. Jak się okazuje, jak odciążamy jedną nogę zbyt długo i zbyt często, to ona też ma prawo wkrótce z nierównomiernego obciążenia zaprotestować. Dlatego znalazłam się później w Żorach, bliska depresji, z nadzieją na poprawę stanu kolan.


Pozdrawiam świątecznie :)


Ostatnio edytowano 20 maja 2017, o 18:44 przez Agula, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zespół fałdu przyśrodkowego przyrzepkowego
PostNapisane: 22 gru 2010, o 00:48 
Offline

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 10:35
Posty: 41
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: rozmiękanie chrząstki,osteofity międzykłykciowe stwierdzone w rtg, usg bez zmian...
Agula widzisz to się wszystko zazębia.. u mojej córki ostatnio lekarz właśnie mówił o złym torze rzepki (pokazał że ucieka do boku) ale nie powiedział, że może to wynikać z fałdu który tę rzepkę spycha, a mówił raczej o budowie stawu i typie rzepki, błędnym ruchu w stawie po prostu,genetycznej budowie stawu. Tymczasem dr z Żor w pierwszym zdaniu opisu badania stwierdził że "tor rzepki prawidłowy" czyli kompletnie rozjechane te diagnozy... Dlaczego skoro u mojej córki jest masywnie przeorśnięty fałd tor rzepki jest prawidłowy??? Naprawdę mam wrażenie ze ortopedzi krążą wokół penych schematów i tak naprawdę choćby nie wiem do ilu się poszło nie będzie żadnej gwarancji że to właściwa diagnoza.. U mojej córki jeszcze przy prostowaniu kolana występuje przeskok, jakby wewnętrz kolana, nie jest słyszalny a wyczuwalny i jeden lekarz mówi że to przeskok pod rzepką a drugi że rzepka wraca na właściwy tor... Masz może taki przeskok?? może to ten klinujący sie fałd... Dobrej nocki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zespół fałdu przyśrodkowego przyrzepkowego
PostNapisane: 22 gru 2010, o 09:18 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2009, o 20:45
Posty: 23
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rozmiękanie chrząstki rzepek i inne ... będzie dobrze :)
Taki dziwny przeskok (również słychać) miałam właśnie po I zabiegu artroskopii do tygodnia czasu.
Dr Dec mi już później, na pierwszej wizycie pokazał na MRI w kompie , gdzie za bardzo rzepka styka do kości udowej (przypracie) i co się tam z tego zrobiło. MRI miałam wykonane w innej placówce, pod koniec 2008 r., w pozycji leżącej czyli bez obciążenia.
Pan Doktor mi tłumaczył, że przerośnięty fałd wchodzi i spycha rzepkę (a najpierw dociska) w przypadku m.in. kucania. Podczas zwykłej aktywności nie ingeruje zbytnio i dr prawdopodobnie opisał Wam to, co stwierdził podczas badania "w powietrzu".


Ostatnio edytowano 20 maja 2017, o 17:37 przez Agula, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zespół fałdu przyśrodkowego przyrzepkowego
PostNapisane: 22 gru 2010, o 09:50 
Offline

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 10:35
Posty: 41
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: rozmiękanie chrząstki,osteofity międzykłykciowe stwierdzone w rtg, usg bez zmian...
Hej Agula, ja już naprawdę nie wiem co myśleć, ale wygląda na to, że całokształt powoduje problem kolankowy.. MR mojej córki dr Dec też oglądał, ale pokazywał na nim tylko fałd i ciało tłuszczowe Hoffy (którego przerost podejrzewała też radiolog na usg), nic nie mówiąc o torze rzepki, a tor rzepki badał za pomocą zgięcia, podobnie jak te wszystkie "szuflady", testy itp. Wiesz ja się po prostu strasznie boję, że zabieg spowoduje jeszcze większe problemy, powycinają co się da, a wpływu już na to nie mamy jak się zdecydujemy... a po jakimś czasie okaże się, że to ma jeszcze gorsze konsekwencje... ale oczywiście może być też tak, że gorzej będzie jeśli się tego nie zrobi... strasznie to wszystko trudne... ale ja póki co jednak chyba pozostanę przy rehabilitacji, może też spróbuj skoro i tak na zabieg masz długą kolejkę... pozdrawiam z pracy:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zespół fałdu przyśrodkowego przyrzepkowego
PostNapisane: 22 gru 2010, o 13:14 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2009, o 20:45
Posty: 23
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rozmiękanie chrząstki rzepek i inne ... będzie dobrze :)
Dość istotny jest jeszcże przed zabiegiem artroskopii dobry stan m. 4-głowego.
Mam też zalecone pływanie i szerokie wymachy nóg pod wodą (wtedy jest opór) we wszystkie strony. I co najważniejsze- ćwiczenia izometryczne przy każdej okazji.

Suplementów na stawy teraz nie biorę, bo mam inne jeszcze silniejsze leki.
Pozdrawiam świątecznie i nie ma się co tak bardzo zamartwiać. Warto naszym lekarzom zaufać.


Ostatnio edytowano 20 maja 2017, o 17:28 przez Agula, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zespół fałdu przyśrodkowego przyrzepkowego
PostNapisane: 20 lis 2013, o 21:33 
Offline

Dołączył(a): 24 sty 2012, o 12:10
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
againana!
Opisałam pokrótce przypadek mojej córki w wątku: fałd nadrzepkowy, a widzę, że jednak wiele jej przypadek ma wspólnego z dolegliwościami Twojej córki.
Czy Twoja córka miała zapalenie stawów kolanowych, był wysięk do jamy stawu?
Co do uwidocznienia fałdów w usg, to jest to jak najbardziej możliwe, ale przede wszystkim musi być dobry, doświadczony lekarz i wysięk na tyle duży, że fałd "wyjdzie". Moja dziesięciolatka ma w rozpoznaniu pełny fałd nadrzepkowy, ale niestety do niej przyczepił się reumatolog( mimo braku bólu, zaczerwienienia, sztywności porannej i wszystkich badań w normie).
Ja nie daję już sobie rady z tym problemem, chodzę od lekarza do lekarza...


Ostatnio przesunięty w górę 20 lis 2013, o 21:33 przez: Agula.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL