forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 04:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: trzeszczące kolano
PostNapisane: 3 cze 2012, o 14:48 
Offline

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 14:34
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
witam! mam 17 lat i od jakichś dwóch miesięcy mam problem z prawym kolanem. poszłam do rodzinnej lekarki, ta dała mi skierowani na RTG, nic na nim nie wyszło więc dała mi skierowanie do ortopedy. z początku w kolanie odczuwałam lekki ból lecz z czasem pojawiło się takie trzeszczenie (tak jak by się coś w środku tarło). mam zwolnienie z wfu od rodzinnej lekarki, bo ból nasila się podczas biegania i długiego chodzenia. gdy poszłam do tego ortopedy, ten nic nie zrobił, tylko powiedział, że nadwyrężyłam kolano (nie wiem czym, bo nie uprawiam żadnych sportów) i przepisał maść. nic to nie daje, bo kolano boli, a trzeszczenie pojawiło się już w lewym kolanie.
Co to może być?
Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: trzeszczące kolano
PostNapisane: 5 cze 2012, o 10:04 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
Jest całe mnóstwo możliwości, ciężko być jasnowidzem szczególnie jak się nie jest lekarzem :)
np. choroba zwyrodnieniowa, reumatoidalne zapalenia stawów, niepoprawny bilans mięśniowy, brak systematycznego ruchu, brak poprawnego odżywiania, niepoprawna kinematyka ruchu, nadwaga ... pewnie jeszcze coś dałoby się wymyślić.
Zmień ortopedę, znajdź fizykoterapeutę, idź zrobić MRI, zrób badanie krwi pod kątem wskaźnika reumatoidalnego (RF) + OB.

Trochę o reumatyzmie dla pocieszenia.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1059 ... _mity.html

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trzeszczące kolano
PostNapisane: 23 lut 2017, o 19:52 
Offline

Dołączył(a): 23 lut 2017, o 19:49
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Też tak mam, a jestem młody i boję się, że nie poradzę sobie z tym, że przestane chodzić w młodym wieku :((((

_________________
http://lan-utan-uc-se.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL