forum o naszych kolanach

Teraz jest 16 kwi 2024, o 14:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 10 lut 2014, o 22:09 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
Witam,dwóch lat męcze się z bocznym przyparciem rzepki rok temu odwiedziłem kilku lekarzy i dwóch właśnie to potwierdziło polecano mi dobrego fizjoterapeute i pokazał mi robić cwiczenia skłony itd i przeszło wróciłem na piłke i znowu jest to samo ponownie udałem się do lekarza i znowu mi powiedziano ,że to to przyparcie rzepki zaczołem cwiczyć tą noge brałem lek na odbudowe Structum 500mg przez miesiac cwicze bólu nie ma zaczołem biegać robie przysiady i nie czuje bólu ale gdy dotykam to mijesce albo wysune ją leko i dotkne mocniej to boli nadal postep jet przed tem przy każdym wyproście kóło dosłownie teraz cwicze itd. i nie czuje rzadko cos lekko zakuje ale nie wiem dlaczego ten ból spod rzepki nie mija :( robie okłady z lodu i pomaga tylko niew iem czy dobrze robie poradzie coś może ktoś coś doradzi czekam na info dzięki z góry!chce trenować i zrobie wszystko byle znowu biegać beż bólu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 11 lut 2014, o 18:34 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Po pierwsze popełniłeś błąd przestając ćwiczyć już za pierwszym razem. Boczne przyparcie i ćwiczenia do tego należy wykonywać non stop, nawet mimo braku bólu. A robiłeś jakieś badania obrazowe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 12 lut 2014, o 09:20 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
tak na początku miałem przeswietlenie rtg , potem chyba z 4 razu usg i nic było widać nie wielki wysięk tylko na tym miejscu pozniej nawet zrobiłem badanie rezonanas magnetyczny i wykazalo mi uszkodzenie 2 stopnia łakotki przysrodkowej kolana udałem sie do ortopedy i powiedział ,że to nie jest to wykręcał mi to kolano itd. i powiedział ,że jak by to było to by odczuwal ból to w srodku kolana na bokach a nie tylko na tym kąciku rzepki dał mi te leki na odbudowe i przekazał do fijoterpaety poszedłem i powiedzaił ,że to boczne przyparcie i zaczolem robić te skłonu rozciągam się codziemmie i jest o nie bo lepiej ale ten ból ciągle jest i nie wiem czy znowu odwiedzic ortopede czy fizjoterapeute nie wiem co dalej żeby było ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 12 lut 2014, o 09:29 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:07
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Kolano lewe: Nawracające bóle i podrażnianie ciała Hoffa w stawie rzepkowo-udowym, o nieznanej bliżej przyczynie, chondromalacja I-II, zanik VMO i trudności z odbudową. Kolano prawe: pobolewa, ale według badań całkiem zdrowe, ostatnio zniknęła nawet chondromalacja...
Próba zdiagnozowania i leczenia utknęła w martwym punkcie. Walka nadal trwa...
A skąd jesteś? Myślę, że sensowną opcją jest kontakt z dobrym ortopedą, a następnie dłuższa współpraca z fizjoterapeutą i regularne wykonywanie ćwiczeń. Idealnie, jeśli ortopeda i fizjoterapeuta współpracują ze sobą. Gdzieś słyszałam, że przy bocznym przyparciu to minimum pół roku rehabilitacji, ale to musisz sobie zweryfikować ze specjalistą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 12 lut 2014, o 17:28 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
jestem z okolic Gniezna ortopeda do którego teraz chodze właśnie współpracuje w jednym budunku z fizjoterapeutą i byłem do niego skierowany i byłem na dwóch wizytach i dziwne te metody masowanie delikatne lekie naciąganie zadnych zalecanych cwiczeń a u tego poprzedniego miałem skłony itd. a tu takie naciaganie siana moim zdaniem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 12 lut 2014, o 18:47 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Czy na rezonansie oprócz tego uszkodzenia łąkotki pisało coś o zmianie pozycji rzepki, o jej złym torze czy o przyparciu bocznym? Ja także poponuję wizytę u dobrego ortopedy, jeśli jeden nie znajdzie przyczyny pójdź do kolejnego. A czy dobrze zrozumiałam, na przyparcie boczne jedyne ćwiczenia jakie miałeś to skłony?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 12 lut 2014, o 19:34 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
dokładnie na tym dokumencie z rezonasnu jest napisane _:
Prawidłowy poziom sygnału z kośći tworzących staw kolanowy .
Zmian ogniskowych sródkostnie nie stwierdza się .
Prawidłowa szerokość chrzątki stawowej.
Prawidłowa ilość płynu w stawie kolanowym.
Zachowanie ciągłosći więzadła krzyżowego przedniego tylnego,w.pobocznych.w. właciwego rzepkii torczków rzepki oraz ścięgiwń m.czworobocznego uda.
Róg tylny łakotki przyśrodkowej z uszkodzeniem 2 stopnia.
Prawidłowy obraz ląkotki bocznej.
Niewielkie zwiekszenie ilośći płynu w kaletce brzuchato-półbłonistej.
więc chyba chodzi o to przyparcie miałem cwiczenia jak skłony nastawiał mnie ten ortopeda nakłował taką igła w granicach bólu skłonów trzy rodzaje były i rozciaganie miesnia czworogłowego.Po dwóch wizytach kazał mi się przebiec i przeszło ale ale wróciłem na piłke na nie równy teren i wróciło
i muszę szybko wrócic do zdrowia bo chce w tym roku wystartować jescze w sporcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 12 lut 2014, o 19:39 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
a teraz poszedłem do ortopedy znowu innego poleconego przez kolege zapisał mi te leki jak pisałem i przekierował do tego swojego ortopedy i powiedział ,że jeśli to nie pomoze to artroskopia ale chce tego uniknąc póki moge i poszedłem do tego jego ortopedy on też to stwierdził ,żę to mięsień któyś jest bardziej naciągniety i sciąga mi tą rzepke tylko byłem dwa razy i wszystko tak delikatnie mi naciągał masował jak jajko i nie wiem czy znowu nie wywale kasy w błoto i nic po za tym ale spróbuje jeszcze tego ortopede może za szybko sisę zniechęciłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 12 lut 2014, o 22:41 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:07
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Kolano lewe: Nawracające bóle i podrażnianie ciała Hoffa w stawie rzepkowo-udowym, o nieznanej bliżej przyczynie, chondromalacja I-II, zanik VMO i trudności z odbudową. Kolano prawe: pobolewa, ale według badań całkiem zdrowe, ostatnio zniknęła nawet chondromalacja...
Próba zdiagnozowania i leczenia utknęła w martwym punkcie. Walka nadal trwa...
Dwie wizyty u fizjo to bardzo skromnie. Znajdź jakiegoś sensownego rehabilitanta i nastaw się na dłuższą, systematyczną pracę, inaczej Twoje problemy mogą nawracać. I zrób to, póki jeszcze nie jest bardzo źle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki
PostNapisane: 13 lut 2014, o 08:12 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
też tak sądze dziękuje za informacje i poświęcony czas pozdrawiam .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL