forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bolące, strzelające kolano
PostNapisane: 16 maja 2014, o 19:35 
Offline

Dołączył(a): 16 maja 2014, o 19:31
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Może miał ktoś podobny problem
Moja historia zaczyna się ok 3 tygodnie temu. Wieczorami miałem uczucie zmęczonego kolana w lewej nodze. Z czasem robi się coraz gorzej. Kolano boli, czasami bardzo głośno strzela( przeraźliwy dźwięk). Gdy chodzę czuję opór. Prawe kolano rusza się "gładko" natomiast gdy ruszam lewym czuję jakbym miał na kolanie lekko zawiązany np bandaż. Dzisiaj natomiast, noga od kolana do kostki zdrętwiała i pojawiła się "gęsia skórka". Szybko to przeszło.

ból w kolanie pojawia sie między piszczelą a kolanem.


Kolano nie jest raczej opuchnięte, niema wody. Byłem wczoraj na pogotowiu po serii bardzo mocnych strzałów. Pani doktor pomacała stwierdziła że nie występuje "szufladka". prześwietlenie nic nie pokazało.


Co to może być i czy jest to sprawa bardzo pilna. Z uwagi na pracę nie bardzo mam czas się udać po skierowanie :(




najgorzej jest gdy siedzę chwilę i po tym chce wstać. Co do bólu, nie jest on jakiś bardzo mocny, przeważnie to "czuje" ale czasami potrafi zaboleć dosyć konkretnie, najgorzej jest gdy np leżąc na boku noga lekko ugnie się w lewo lub prawo) Brak w przeszłości urazów mechanicznych, zwichnięć itp



Chwile temu zauważyłem że gdy na siedząco chcę poruszać nogą - prostować to rzepka zaczyna przeskakiwać i jakby lekko blokować. rzepka idzie lekko do góry przeskakuje w stronę prawej nogi jakby szła po skosie. Gdy mocną wyprostuje nogę łącznie z naciągnięciem palców i zaraz po tym zaczynam ruszać jest okej. Mimo to cały czas jak przyłożę rękę do kolana i ruszam czuję jak hm "pracuje", trze coś takiego :< Dodatkowo zrobiło mi się "dziwnie" w kolano a gdy chodziłem samo się uginało przy przemieszczaniu ciężaru na lewą nogę, wyglądało komicznie ale ... :/
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bolące, strzelające kolano
PostNapisane: 28 cze 2014, o 19:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2013, o 16:04
Posty: 32
Lokalizacja: Chorzów
Typ użytkownika: Profesjonalista
Witam.

Uważam, iż warto byłoby wykonać dokładne badanie diagnostyczne (rezonans magnetyczny), który pokaże nam czy rzeczywiście żadna ze struktur kolana nie jest uszkodzona lub udać się do gabinetu fizjoterapeutycznego na dokładne badanie fizykalne, gdzie może poprzez przeprowadzenia wszelakich testów zdiagnozować co może być przypuszczalną przyczyną problemu. Test "szuflady" przedniej czy tylnej wykonuje się w celu ustalenia uszkodzenie więzadła ACL (szuflada przednia) PCL (szuflada tylna).
Najważniejsze by znaleźć przyczynę problemu i odpowiednio rozpocząć rehabilitację pod okiem specjalisty.
Na dzień dzisiejszy ważna byłabym by praca nad stabilnością kolana (stabilizacja obwodowa) jak również na stabilnością centralną. Ja również abyś podczas wykonywanej przez Ciebie aktywności skupił uwagę na poprawność wykonywania ćwiczeń, prawidłowe ustawieniu kończyny dolnej , zmianę schematów ruchowych. Niewłaściwe obciążanie danych struktur w kolanie może być przyczyną wielu dolegliwości. Oś kończyny dolnej oznacza utrzymanie kd w trzech punktach : kolec biodrowy przedni górny - środek rzepki - 2 palce stopy. Stopy powinny byś ustawione na szerokość bioder, równolegle do podłoża. (zasady, których powinniśmy się trzymać podczas każdej aktywności). Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bolące, strzelające kolano
PostNapisane: 25 lip 2014, o 20:40 
Offline

Dołączył(a): 16 maja 2014, o 19:31
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dostałem na pw pytania jak skończyła się moja historia bo ktos ma podobne objawy więc opisze tutaj.


A więc lekarz ortopeda złapał mnie za nogę pomachał kilka razy i stwierdził : chondromalacja stawu kolanowego. Dalsze leczenie rehabilitacja + jakieś tabletki.


Z kolanem coraz gorzej. Jak będzie to postępować w takim tempie to coś czuje że za rok max dwa nie będę w stanie chodzić....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL