forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ból kolana i strzelanie - proszę o pomoc
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 11:42 
Offline

Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 11:24
Posty: 7
Lokalizacja: Kamienna Góra/Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Strzelające biodra, trzaskanie i bół w kolanach.
Witam,
Mam problem już od dawna, prawdę mówiąc odkąd tylko pamiętam a mam 20 lat. Kolana zawsze mi bardzo głośno strzelały i to przy każdym zgięciu, do tego od jakiegoś czasu (kilka lat) boli (przy przysiadach, wchodzeniu po schodach, itp), tak bardziej po przedniej stronie stawu. A jak zginam i coś się zablokuje tak, że nie może strzelić to czuje okropny ból. Mój tato ma podobne dolegliwości i idzie niedługo na artroskopię. Czy ja też powinnam pójść z tym problemem do lekarza? Co to może być? Tydzień temu byłam operowana na strzelające biodro i czekam na kolejny zabieg. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolana i strzelanie - proszę o pomoc
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
depeche89 napisał(a):
Witam,
Mam problem już od dawna, prawdę mówiąc odkąd tylko pamiętam a mam 20 lat. Kolana zawsze mi bardzo głośno strzelały i to przy każdym zgięciu, do tego od jakiegoś czasu (kilka lat) boli (przy przysiadach, wchodzeniu po schodach, itp), tak bardziej po przedniej stronie stawu. A jak zginam i coś się zablokuje tak, że nie może strzelić to czuje okropny ból. Mój tato ma podobne dolegliwości i idzie niedługo na artroskopię. Czy ja też powinnam pójść z tym problemem do lekarza? Co to może być? Tydzień temu byłam operowana na strzelające biodro i czekam na kolejny zabieg. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.


Objawy są typowe dla chondromalacji, ale nikt z nas nie jest lekarzem.
Oczywiście, że powinnaś pójść z tym problemem do lekarza, bo są to objawy które Cię niepokoją, więc samo przez się mówi. Zaniedbanie nawet wydającej się niewielkiej dolegliwości może się przykro skończyć, więc ... do lekarza ; )

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolana i strzelanie - proszę o pomoc
PostNapisane: 2 wrz 2009, o 22:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Kaja, ja też myślę, że bez lekarza się nie obejdzie... Samo strzelanie, o ile nie jest bolesne i nie pojawiło się nagle nie byłoby za dużym powodem do zmartwienia - ale problemy bólowe na pewno tak. Im wcześniej pójdziesz do lekarza, tym większe masz szanse na wyleczenie się np. samą rehabilitacją. Mnie Twoje problemy przypominają zespół przedniego przedziału kolana :-), ale to blokowanie... Nie ma rady, musisz udać się do fachowca. Mam nadzieję, że w Kamiennej Górze znajdziesz dobrego...

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolana i strzelanie - proszę o pomoc
PostNapisane: 3 wrz 2009, o 10:53 
Offline

Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 11:24
Posty: 7
Lokalizacja: Kamienna Góra/Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Strzelające biodra, trzaskanie i bół w kolanach.
Właśnie zaczynam 2 rok studiów, także w Kamiennej nie będzie kiedy iść. A szkoda, bo w sanatorium są dobrzy lekarze. Mój tato będzie miał tu artroskopię. Muszę poszukać jakiegoś dobrego lekarza we Wrocławiu.
Dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolana i strzelanie - proszę o pomoc
PostNapisane: 3 wrz 2009, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
depeche89 napisał(a):
Właśnie zaczynam 2 rok studiów, także w Kamiennej nie będzie kiedy iść. A szkoda, bo w sanatorium są dobrzy lekarze. Mój tato będzie miał tu artroskopię. Muszę poszukać jakiegoś dobrego lekarza we Wrocławiu.
Dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam! :)


Hm. Ja również zaczynam II rok studiów dziennych i powiem Ci, że leczę się z moim kolanem w połowie drogi do domu, czyli ani w miejscu zamieszkania, ani w miejscu studiowania xD. Zdrowie jest najważniejsze i na to powinnaś zawsze znaleźć czas ; ), bo jeśli ze zdrowiem zaniemożesz, to i studia nie będą już potrzebne :]. Jak sama napisałaś -> '(...) A szkoda, bo w sanatorium są dobrzy lekarze', więc chyba jednak warto.

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL