forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 02:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: MPFL Pytanie.
PostNapisane: 11 maja 2016, o 14:08 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2016, o 14:04
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Błagam. :cry:
Szukam w necie ale nic nie ma. :cry:
Jestem prawie 3 tg. po operacji MPFL i chciałabym się dowiedzieć jak to wyglądało u kogoś po ok. 2 miesiącach. Ponadto mam umówione rehabilitacje dopiero na ok. 2 miesiące po operacji. Nie wiem czy mogę tak długo czekać. Cop sądzicie? Brdzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MPFL Pytanie.
PostNapisane: 4 sty 2017, o 11:06 
Offline

Dołączył(a): 4 sty 2017, o 11:00
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Cześć, na 7.06 jestem zapisana na operację MPFL. Podobnie jak Ty chciałabym się dowiedzieć czegoś na ten temat, ale trudno jest cokolwiek znaleźć. Powiedz mi jak wygląda sam zbieg, o tym jak wraca się do pełnej sprawności. Jeśli możesz napisz jakie znieczulenie jest podczas operacji, jak długo chodzi się w ortezie, jak długo używa się kul i po jakim czasie mogłaś stwierdzić że wszystko jest już ok i poruszasz się bez żadnych problemów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MPFL Pytanie.
PostNapisane: 4 sty 2017, o 12:14 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2016, o 14:04
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Od poczatku. Operacje mialam w swiebodzinie u doktora Sergiewa. Mialam mozliwosc wyboru znieczulenia, wybralam znieczunenia w kregoslup jednak na mnie nie zadzialalo o musieli mnie uspic, z czego teraz sie chyba ciesze. Po przebudzeniu sie ciagle zasupialam. Na drugi dzien wstalam juz o kulach, wyciagneli drenaz i pokazali cwiczenia ktore mialam robic na lezaco. Na nastepny dzien juz chodIlam swobodniej o kulach dolozyli cwiczenia i tak 3 lub 4 dni w szpitalu. Orteza byla zalozona zaraz po operacji i mialam chyba 30° zgiecia. Wyszlam ze szpitala i wykonywalam cwiczenia zalecone w szpitalu. Po tyg kontrola zdjecia szwow. I zaczely sie rehabilitacje. Duzo pomogly acz kolwiek nienawidzialm ich. A bolesna az tak nie byly. Wiadomo przyjemne nie sa ale jest ok. Pozniej kontrole i rehabilitacje. Operacje mialAm pod koniec kwietnia. 6tyg w ortezie. Przyzwyczajania sie do chodzenia bez niej . A o kulach chodzilam 4tyg. Na pewno trzebo bardzo duzo cwiczyc. Wydaje mi sie ze gdybym cwiczyla wiecej moja sprawnosc bylaby lepsza. Ale ja oczywiscie leniwa jestem. :p do dzis nie jeastem do konca sprawna. Dalej boli mnie kolano jak go naduzyje. I przy podnoszeniu nogi na prosto do gory. Ale ogolnie jest ok. Nie wypada mi kolano! A ja mam wade kolan od urodzenia. Takze nawet nie wiam jak to jest zyc w pelni normalnie. :p juz sie przyzwyczailam ze musze na nie uwazac. I chyba nawet druga operacja drugiej nogi tego nie zmieni. Jak bedziesz mial/ miala -sorry nie zerknelam komu odpisuje- wiecej pytan to wal smialo. Wiem jak to sie przydaje bo sama szukalam odpowiedzi ale bardzo ciezko znalezc. Maga byc bledy ale pisze z tel. Pozdrawiam i trzymma kciuki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MPFL Pytanie.
PostNapisane: 4 sty 2017, o 21:41 
Offline

Dołączył(a): 4 sty 2017, o 11:00
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dzięki za odpowiedź. Czyli co 6 tyg chodzi się w ortezie ? Czy byłaś osoba pracująca ? Zastanawiam się jaki okres spędze na l4.
Czy noga po zabiegu długości Cię bolała i puchała? Czytałam na innych forach właśnie ze nogą długo jest bardzo spuchnieta i boli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MPFL Pytanie.
PostNapisane: 12 sty 2017, o 19:55 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2017, o 19:44
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Hej. Jestem 1,5 tygodnia po operacji MPFL + artroskopia, wszystko szlo ok do wczoraj. Od wczoraj w pozycji siedzacej praktycznie nie moge uniesc operowanej nogi (o lezacej nie wspominajac), ale najgorsze sa takie nagle, przeszywajace bole w kolanie. Czy ktos wiw czym jest to spowodowane? Leze spokojnie a nagle bol w kolanie powoduje ze az krzycze, trwa to ok 2-3 minuty. Dzieki za wszelka pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MPFL Pytanie.
PostNapisane: 22 mar 2017, o 09:43 
Offline

Dołączył(a): 4 sty 2017, o 11:00
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Friszta, i jak się czujesz po operacji ? Ile czasu miałaś usztywnioną nogę ? te bóle długo trwały, czym były spowodowane ? jak Twoja sprawność na chwilę obecną ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL