forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Długotrwale utrzymujący się ból po silnym uderzeniu
PostNapisane: 25 lip 2016, o 20:56 
Offline

Dołączył(a): 25 lip 2016, o 20:41
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: - ból kolana po bardzo silnym uderzeniu - utrzymuje się już około 5 dni
Witajcie!

Mój problem będzie dość złożony choć nie tyle z powodu samego wypadku. Ale już wyjaśniam. Oczywiście nie chodzi mi tu o lekarskie diagnozy uchowaj Boże, ale o poradę.
W środę 20.07 uderzyłam się bardzo mocno samuteńkim środkiem kolana w kant metalowej bramy. Ból był na tyle silny że w pierwszych chwilach musiałam usiąść. Kilkanaście sekund później wstałam, próbowałam chodzić - dokuczało mi ale dało się przeżyć. Byłam wtedy w pracy a że polega ona na kontakcie z czworonogami to troszkę sobie za nimi koślawo pobiegałam. Wracając do domu autobusem miałam problem z wysiedzeniem w miejscu, kolano spuchło i mocno się zaczerwieniło.
Przez pierwsze dwa dni nie wchodziłam bez wsparcia się o barierki po schodach, nie mogłam w żaden sposób obciążać nogi - o dziwo nie pojawiło się zbyt duże zasinienie. Ból był najpierw punktowy, później zaczynał rozlewać się nieco po bokach. Chodzić po prostej drodze mogłam - co prawda wolno i utykając ale nie sprawiało to ogromnego problemu. Cały czas żyłam w przekonaniu że to po prostu bardzo silne stłuczenie ale na chwilę obecną czuję w kolanie potworny dyskomfort - przy leżeniu, siedzeniu, chodzeniu. Trudno mi dokładnie określić tego uczucia, ale jest zlokalizowane głównie po przedniej i wewnętrznej stronie. Ciągnie i boli, promieniuje zarówno w stronę uda jak i łydki. Moim dylematem jest to, czy leczyć kolano na własną rękę maściami, okładami i domowymi sposobami czy udać się do lekarza? W moim magicznym mieście panuje wielki szał na Światowe Dni Młodzieży, nie marzę o dopchaniu się na SOR ( strefy zamknięte, mnóstwo pielgrzymów, tłumy ) lecz obok siebie mam prywatny szpital w którym badanie oraz choćby podstawowe USG to koszt rzędu 200zł. Jestem jeszcze osobą zależną od rodziców, na kolanach nie znam się ni w ząb i kieruję swój problem do Was - czy przy takich objawach warto czekać i leczyć się samemu czy maszerować do ortopedy?

Dziękuję Wam bardzo z góry,
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długotrwale utrzymujący się ból po silnym uderzeniu
PostNapisane: 27 lip 2016, o 07:51 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Idź, rób jakieś prześwietlenie, usg ,lepiej sprawdzić niż później pluć sobie w brodę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL