forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Artroskopia - czy nie za wcześnie?
PostNapisane: 26 sty 2017, o 22:10 
Offline

Dołączył(a): 19 lip 2016, o 00:01
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepki, chrząstka
Witam. Mam 16 lat i w maju zeszłego roku po częstych treningach biegowych zaczęły boleć mnie kolana. Dodam, że miałam przykurcze i jak to wyraził się fizjoterapeuta "nierozciągnięcie jak starsza baba". Diagnoza ortopedy: boczne przyparcie rzepki + ubytki chrząstki. NFZtowska rehabilitacja krio + pole magnetyczne, ćwiczenia wzmacniające mięśnie, tejpowanie. Na początku osłabione nogi, ostry ból przy kucaniu, brak siły na spacery, po wchodzeniu po schodach czy rowerze nieprzyjemny dyskomfort i lekki ból. Po zabiegach wymienionych wyżej już po 4 miesiącach efekty: 5 do 8 km na rowerze bezbolesne, brak bólu po schodach, po spacerach itp. Po 6 miesiącach normalnie ćwiczyłam z lekkim obciążeniem kolana tzn. przysiady, bardzo ostrożnie wykroki, ćwiczenia ogólnorozwojowe + rozciąganie. W grudniu przeszłam 3 serie zastrzyków kwasem i nadal ćwiczę.
Zmieniłam ortopedę (to już czwarty) i możliwe, że będzie proponowana artroskopia. Na razie to tylko wstępne przypuszczenia po wyginaniu mojego kolana i obejrzeniu prześwietleń. Gdy ściskał mi prawe kolano czułam lekki ból i nieprzyjemne "poruszanie" w kolanie, jednak nie wiem czy to fałda, czy po prostu chrząstka... Przypuszcza, że to fałda mazi, którą trzeba będzie najprawdopodobniej wyciąć.
I tutaj moje pytanie: pozwalać sobie w tym wieku na operacje? Czy jest to konieczne? Ja miałam wrażenie, że jest już w miarę dobrze - nie występują bóle przy podskokach, truchcie w miejscu, ćwiczeniach, od kilku dni mogę kucać (!) co wcześniej było niemożliwe. Czekam na rezonans. Ortopeda mówi, że może krio i ćwiczenia pomogą, ewentualnie trzeba będzie powtórzyć kwas hialuronowy... Nie wiem co robić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL