forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: dziura w kolanie pomocy !
PostNapisane: 4 gru 2017, o 23:49 
Offline

Dołączył(a): 4 gru 2017, o 23:39
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: dziura w kolanie i jak tu żyć...
Witajcie, jestem nowa na forum ;) od razu przejdę do sedna! w wieku około 14 lat niefortunnie potknełam się i płyta betonowa wcieła mi się w kolano. Miałam i nadal mam dziurę w kolanie. Przez wiele lat nic się nie działo, ba....nawet nie bolało! od tamtego momentu po mniej więcej 6 latach zaczeło doskwierać kolano. usg - nic, zdjęcia rtg- nic. Nawet miałam torbiel bakera pod kolanem, ale sama się wchłonęła zanim dostałam się do ortopedy. i znowu nic.... teraz mam tak, ze tylko zegnę na 3 minuty lewe kolano, to już boli, o kucaniu, podskakiwaniu i obciążaniu go zapomnieć mogę. a klęczenie dłużej niż minutę nie wchodzi w rachubę. czesto kłuje mnie po lewej stronie w kolanie w jednym punkcie, czasami pod kolanem boli, ogólnie bolą kolana. dostawałam płyn z wypełniającą mazią w miejscu, gdzie mam dziurę przez około 3 lata. Dobry pomysł, ale doraźny na około 3-4 miesiące. Postanowiłam zrobić rezonans magnetyczny. Polecił mi ortopeda i fizjoterapeuta. I naprawde spodziewałam się, że chociaż na rezonansie coś się pojawi....i co? Niestety, wszystko mam w normie ! Obawiam się, że chyba za pomocą artroskopii będzie można dojść do ładu i składu co jest nie tak... Też tak mieliście, że niby nic nigdzie nie pokazywało, a jednak podczas artroskopii ukazywało się, że jednak była przyczyna bólu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dziura w kolanie pomocy !
PostNapisane: 6 gru 2017, o 20:06 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Kurczę, odpisałam na Twój post, ale jakimś cudem go nie ma. Możliwe jest, że badanie nie wszystko uwidacznia. Co mówi lekarz i fizjoterapeuta (to przede wszystkim)? Miałaś badaną postawę? Biodra? Stopy? Do lekarza i fizjo chodzisz prywatnie czy na NFZ? W którym miejscu masz tą dziurę? Być może ta dziura nawet nie ma znaczenia, tym bardziej jeśli bolą oba kolana. Jeśli kolano na prawdę mocno doskwiera i ortopeda proponuję artroskopię, to można zrobić. Wtedy będzie na 100% wiadomo dlaczego boli. Ale pamiętaj, że jest to jednak ingerencja w staw, a to należy ograniczyć do minimum. Ale jeśli już nie ma innego wyjścia, to należy poddać się temu zabiegowi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL