forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Igły w kolanie
PostNapisane: 22 mar 2010, o 00:31 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2010, o 00:18
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Źródło bólu: upadek 2 lata temu, stan na dziś: igły w kolanie
Po krótce ... Problemy swoje źródło mają wydaje się w upadku narciarskim 2 lata temu. Upadek w zasadzie bez prędkości przy zejściu z wyciągu skutkujący wydaje mi się naciągnięciem wiązadła - po upadku 1-2 dni ostrego bólu, następnie poprawa, zdjęcie rentgenowskie, diagnoza - oszczędzać kolano przez kilka tygodni.

W ciągu 2 lat nie miałem dużych problemów. Czasami kolano przypominało o sobie na siłowni, po bieganiu (tu starałem się być ostrożny), a w szczególności przy siedzeniu na kolanie lub przy mocno zgiętej nodze.

Od kilku miesięcy czuję ból nasilający się w szczególności przy opieraniu nogi na kolanie. Czuję wówczas jakby wbijały się w kolano po bokach igły. Co prawda nie jest to ból nie do wytrzymymania jednak jego nasilająca się skala jest dla mnie niepokojąca. Mam w domku malutkiego bobasa - a obcowanie z nim wymaga zejścia na kolana przy zabawie, przy kąpieli, w wielu sytuacjach. Ból coraz większy, coraz częsciej, a Maciuś wymaga coraz większej mobilności z mojej strony. Mimo iż, staram się oszczędząć kolano, to nie zawsze jest to możliwe, a nie chciałbym przypadkowo pogarszać sytuacji.

Proszę specjalistów o kilka słów komentarza ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Igły w kolanie
PostNapisane: 26 mar 2010, o 18:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Prospero

To prawda, ciężko jest się opiekować małym dzieckiem bez klękania i kucania - wiem coś o tym. Jednak jeśli nie chcesz iść do lekarza nie masz innego wyjścia, jak tylko je wyeliminować. Choć wydaje się, że odwiedzenie dobrego fachowca, ortopedy i rehabilitanta, byłoby jednak dobrym pomysłem. Możesz też popróbować samodzielnych ćwiczeń, które usprawniają kolano, dostępnych między innymi na naszym forum w dziale Boczne przyparcie rzepki, zespół bólowy przedniego przedziału kolana. Trudno mi doradzić coś bardzo konkretnego w takiej sytuacji.

Powodzenia,

Ewa

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Igły w kolanie
PostNapisane: 26 mar 2010, o 20:10 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2010, o 00:18
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Źródło bólu: upadek 2 lata temu, stan na dziś: igły w kolanie
Dziękuję za odpowiedź. Nie napisałem, że nie chcę iść do lekarza - faktem jest, że mam już umówioną wizytę na poniedziałek. Ostatnimi dniami pogorszyłem chyba jeszcze sytuację poprzez robienie przysiadów z maluchem - wtedy najszybciej zasypia. Piszę o przysiadach ponieważ w ćwiczeniach, które poleciłaś jedną z propozycji są przysiady. Mimo to spróbuję niektórych z ćwiczeń.
Generalnie pomijając ból, to boli mnie to, że musiałem odwołać narciarski weekend a teraz się zastanawia czy wsiadać na rower... To chyba nie obciąża kolana tak bardzo, prawda?

Jeszcze raz dziękuję za słowa wsparcia i instrukcje. Jestem miło zaskoczony, że znalazłem takie forum. Przewrotnie zakończę, oby tylko było jak najmniej do pisania :)
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Igły w kolanie
PostNapisane: 26 mar 2010, o 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ha, też trenowałam przysiady z maluchem :-). Ale to na pewno nie jest dobry sposób na leczenie kolan. Z przysiadami w ogóle trzeba ostrożnie - muszą być wykonywane prawidłowo i nie dla każdych kolan się nadają. Mam nadzieję, że o tym również napomknęłam :-).
Rower to na pewno lepszy pomysł niż zjazdówki, ale niestety bywa różnie - zależy od stanu kolan. Spróbuj, ale zacznij ostrożnie, w płaskim terenie i na lekkich przełożeniach. Trochę o tym już pisaliśmy. Po rowerze nie zaszkodzą okłady z żeli chłodzących.
Również życzę, jak najmniej pisania na tym forum, a jak najwięcej zabaw z synkiem :-). Ale daj znać, jak Ci poszło, a gdy uznasz swoich fachowców za skutecznych koniecznie podziel się z nami tą wiedzą. Zastępy kolanowców będą Ci wdzięczne :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL