forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: bol kolana i brak diagnozy
PostNapisane: 4 maja 2010, o 13:04 
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2010, o 12:29
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolana
witam wszystkich którzy już dłuższy czas mają problem z prawidłową postawioną diagnozą przez lekarzy dotyczących problemu z kolanami.

Otóż nie trudno się domyślić, że ja również należę do tych osób. Wszystko zaczęło się w lutym gdy uderzyłam się w kolano ból z każdym dniem narastał. wizyta u lekarza skończyła się gipsem na 3 tyg. ( lekarz włożył mi nogę w gips nawet nie mając zdjęcia). Zdjęcie było do odebrania na drugi dzień, na szczęście nie wykazało żadnych złamań. Po zdjęciu gipsu czekałam na rehabilitację 3 tyg. z bólem. Został mi przepisany Arthryl, następnie Artrostav, kończąc aktualnie na Odnovicie. W trakcie czekania na rehabilitację była jeszcze jedna wizyta u ortopedy, który stwierdził, że nic nie widzi, chociaż noga bolała jak....
W trakcie rehabilitacji która trwała 10 dni odczułam znaczną poprawę. Ale gdy się skończyła znów noga dała o sobie znać. Teraz aktualnie czekam na wizytę którą mam w czwartek, strasznie boli mnie noga przy chodzeniu, a nieraz nawet jak siedzę.
Po wizycie u prywatnego specjalisty została postawiona trochę konkretniejsza diagnoza - uraz rzepki. Przepisał mi tabletki przeciwzapalne. Ale i tak nie jestem do końca przekonana co do tej diagnozy. Zamierzam teraz zrobić USG,chyba na własną rękę bo żaden lekarz się nie domyślił żeby zlecić mi to badanie. Wiem na pewno że mam osłabiony mięsień czworogłowy, a nogę mogę zginać tylko do konta 90 stopni. Ból czuje pod rzepką, a czasami kłucie po lewej stronie gdzie również mam opuchliznę która utrzymuje się tam od momentu uderzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bol kolana i brak diagnozy
PostNapisane: 5 maja 2010, o 09:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
Czesc. Myślę że masz dobry pomysł z tym by zrobić usg kolana. Jeżeli nie jesteś przekonana co do diagnozy to powinnaś udać się do jeszcze innego ortopedy. Na pewno nie zaszkodzi, a może inny lekarz powie coś więcej. Co do mięśnia czworogłowego to powinnaś go wzmocnić.
Pozdrawiam :)

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL