forum o naszych kolanach

Teraz jest 27 kwi 2024, o 00:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 15 sty 2010, o 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Och, no super, Paulino. Wierzę, że te problemy z ruchomością są do naprawienia przez rehabilitację. A napisz, proszę, bo wspominałaś, że rzepka w czasie poprzedniej operacji została nierówno ustawiona. Czy to zostało skorygowane (i czy w ogóle była taka potrzeba)?. Tak czy inaczej, cieszę się bardzo, że wszystko poszło dobrze :D !!!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 15 sty 2010, o 22:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Rzepka podczas zabiegu nie została w ogóle ruszona, ponieważ to co powinno się zrobić z nią już zrobiono wcześniej - niestety źle i z nieodwracalnymi skutkami ... Już forever będę odczuwała dolegliwości z tej strony, ale jeśli tylko takie się pojawią to mam śmigać zaraz na rehabilitację ... Od października '09 mam mobilizację rzepki ze strony fizjoterapeuty i się powoli uspokaja po seriach takich zabiegów.
Ogólnie dalsze uczucie 'kopania prądem' po wewnętrznej stronie piszczeli, tj. kostka i wyżej, nie ustąpiło po zabiegu i na wczorajszej wizycie u dr Świerczyńskiego usłyszałam, że jest to w tym momencie bardzo dziwna sprawa i być może przyczyna tkwi gdzieś w kręgach (skutek poprzednich znieczuleń), które należy również spróbować mobilizować :shock:, bo obecnie nie ma innego sensowniejszego wytłumaczenia - o ile w ogóle takie istnieje.
No i jeszcze jedna sprawa ... Chrząstka w stawie rzepkowo-udowym jest tak zniszczona, że za jakiś czas mogą pojawić się niemiłe objawy. Jak wiadomo chrząstka nie jest operacyjna, więc będzie problem :roll:.

Także wniosek nasuwa mi się jeden - niektórzy lekarze powinni wziąć się za obieranie pieczarek, a nie za leczenie ludzi :evil:.

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 16 sty 2010, o 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ech, no to pewne, że problem będziesz miała już do końca życia... No, ale dobrze, że jest choć troszkę lepiej i że rzepka poddaje się rehabilitacji. Co do chrząstki to jedyna nadzieja, że za parę lat metody jej naprawy będą lepsze i bardziej dostępne. Oby!!!

Jeśli chodzi o lekarza, to jak dla mnie jest to sprawa na walkę o jakieś odszkodowanie... choć wiadomo, że to nie jest takie proste. Ech, no szkoda gadać - w branży medycznej jest jeszcze wiele do zrobienia w naszym kraju.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 16 sty 2010, o 23:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Dodaję obiecane zdjęcie kolana (kasika prosiła) ;):
http://img685.imageshack.us/img685/6610 ... 852011.jpg

Tak prezentuje się moje kolanko w 18 dobie po operacji i tak została wykonana plastyka blizny ...

Ewa Max-Kolanko napisał(a):
(...) Jeśli chodzi o lekarza, to jak dla mnie jest to sprawa na walkę o jakieś odszkodowanie... choć wiadomo, że to nie jest takie proste. Ech, no szkoda gadać - w branży medycznej jest jeszcze wiele do zrobienia w naszym kraju.


Ewo, też o tym myślałam i podejmę choć próbę walki o zwrot przynajmniej części kosztów operacji, a już na pewno o pokrycie kosztów rehabilitacji ...ale muszę jeszcze odbyć rozmowę z fachowcami (czy to jest warte zachodu).

Co ciekawe ...wczoraj podczas mojej wizyty u fryzjera (he ;)) spotkałam pewną panią, której syn w zeszłym roku miał uraz w wyniku, którego doznał zerwania więzadeł. No i tak rozmowa się potoczyła, że jak powiedziałam, że lekarz z Torunia popełnił 2 razy błąd (nie podając żadnych danych!), to w odpowiedzi od razu usłyszałam nazwisko lekarza, który właśnie mnie 'leczył'. ...i ta Pani podsumowała to tak:'(...) ten lekarz działa na zasadzie: 'jak mu się uda'. Jej zdaniem 'powinien wziąć się za leczenie krów' ;)

...a 3 tygodnie temu, krótko przed moją operacją, spotkałam pacjentkę również tego 'lekarza', z którą leżałam razem na oddziale i jest również po 2 operacji - tyle, że stopy - i również źle wykonane :roll:. Teraz obrała kierunek dr Świerczyński ;)

Także ...bez komentarza, albo z wyjątkowo prostym :roll:.

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Ostatnio edytowano 17 sty 2010, o 22:02 przez madn3ss1916, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 17 sty 2010, o 00:41 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Ja sie z kolei spotkalam z takim czyms w przypadku doktora, ktory mnie na samym poczatku zle zdiagnozowal. No i nie byl to jedyny lekarz, o ktorym slyszalam takie opinie, takze niestety, ale nie jest to rzadkoscia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 20 sty 2010, o 11:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Wczoraj odbyłam pierwszą rehabilitacje po moim zabiegu ...
Na dzień wczorajszy i dzisiejszy sytuacja wygląda tak:
1) jest mały kąt zgięcia do 50 stopni;
2) blizna pooperacyjna jest w pewnych miejscach przyklejona (jej mobilizacja bardzo boli :roll:);
3) zrosty i przykurcze :roll:;
4) rzepka, która po transpozycji była ciągle mobilizowana, znowu się nie rusza, a przy napinaniu mięśnia czworogłowego nawet nie drgnie;
5) po 6 miesięcznej walce odbudowy mięśnia czworogłowego została mi 'galareta' i mięsień nie trzyma mi nic - m.in. rzepka jest nieruchoma.

Także na chwilę obecną moja rehabilitacja skupia się w okół mobilizacji blizny i rzepki, ćwiczenia na szynie CPM no i jutro zobaczymy co dalej ...


...martwią mnie jeszcze dwie sprawy.
1) Kilka dni temu gdy wyszłam na spacer załapać trochę świeżego powietrza, zauważyłam, że tak po ok. 1h kolano zaczyna się dziwnie zachowywać, tzn. nie mogłam już praktycznie dojść o własnych siłach do miejsca docelowego, bo miałam wrażenie, że kolano złamie mi się w pół. ...i po wczorajszych ćwiczeniach CPM również to się powtórzyło, tj. nasilający się ból uniemożliwiający chodzenie i to dziwne wrażenie, że kolano zaraz się posypie :o.
2) W momencie gdy biorę nogę do góry, uginam ją w biodrze i powoli próbuje opuszczać stopę, to tak w okolicach zgięcia 15 st., pojawia się wielki ból (pierwszy raz taki odczuwam) i automatycznie muszę wyprostować nogę i w tym momencie pojawia się silne kłucie i strzela mi w kolanie ... :roll:
Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 15 lut 2010, o 23:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Moje wszelkie wątpliwości zostały rozwiane ... Byłam na wizycie kontrolnej i dowiedziałam się, że konflikt rzepkowo-udowy jak był, tak nadal jest i rzepka wypada ze swojego toru, ponieważ istnieje konflikt pomiędzy rzepką, a kłykciem udowym ... Jeśli nie wzmocnię mięśnia, to niestety rzepka będzie mi wypadała ... Na rezultat tego, czy nerwiaki zostały usunięte muszę jeszcze trochę poczekać ...ok. 6 m-cy.
Niestety kwestia uczucia 'kopania prądem' nadal jest zagadką i na chwilę obecną jest ona nie do rozwiązania - przynajmniej taki lekarz się nie znalazł.
Poddałam się, zrezygnowałam z rehabilitacji ...nie mam na chwilę obecną szans, aby wrócić do sportu.

Życzę wszystkim powrotu do zdrowia i tego, aby kolanka nosiły Was wiele lat :mrgreen:.

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 16 lut 2010, o 09:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Trzymaj się, Paulino. Domyślam się jak Ci ciężko. Ale ten mięsień będziesz jednak wzmacniać, mam nadzieję? Ja też o sportach a przede wszystkim moich kochanych górach muszę zapomnieć (i nie mam wielkich złudzeń, że operacja to radykalnie zmieni - chcę po prostu choć troszkę więcej chodzić), ale będę dbać o nogę cały czas i o ogólną sprawność też - nawet jeśli to mają być tylko nudne jak flaki z olejem ćwiczenia. Mam nadzieję, że nie poddasz się całkowicie i powolutku sobie wszystko poukładasz. Trzymaj się bardzo cieplutko :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 27 mar 2010, o 00:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Wzmacniam mięsień jak tylko mogę, ale za bardzo to on mi nie przyrasta ... Noga się powoli wzmacnia, ale to nie jest nic szczególnego i zaskakującego. To wszystko idzie zbyt powoli ...lecz teraz mam inny dylemat.
Już od dłuższego czasu zwróciłam uwagę na fakt, że strzela mi w kolanie. Wiem również, że dopóki nie boli, to nie ma czym się na wyrost zamartwiać, ale ...to strzelanie do tej pory ujawniało się tylko w głębszych przysiadach, a na chwilę obecną towarzyszy mi zarówno przy lekkim przysiadzie, jak i przy zginaniu i prostowaniu kolana ...do tego pojawia się ból - niewielki na szczęście. Jest ogromy problem z wchodzeniem po schodach (mniejszy przy schodzeniu).
Dodatkowo zauważyłam, że kolano bardzo szybko mi się męczy, co powoduje niewielki obrzęk i ból. W dniu wczorajszym na wieczór stało się coś nietypowego - nie mogłam ustać na nogę, gdyż pojawił się niemiłosierny ból, a kolano przypominało, jakby było ściśnięte opaską uciskową ... :idea:
Również ból pojawia się przy przeproście kolana i przy kucaniu ... cały dół rzepki i guzowatość kości piszczelowej jest strasznie obolała. czego to może być początkiem?

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ...ktokolwiek wie.
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 19:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
Ja dowiedziałam się że po operacji strzelanie w kolanie jest normalne i przez jakiś czas może strzelać. Chociaż dla mnie moje strzelanie również jest dziwne i bardzo podejrzane i na pewno wspomnę o tym swojemu ortopedzie. Co do bólu też wiem że po operacji przynajmniej takiej jak ja miałam ostatnio ból może pojawiać się nawet przez 2 lata. Ale mój ból również nie jest typowo pooperacyjny, więc też jest podejrzane. Ale powiem Ci że również mam podobne bóle przy przeproście bardzo podobne do tych co Ty opisujesz. A to męczenie się nogi może wynika z osłabionego mięśnia? Jakbyś się czegoś dowiedziała skąd u Ciebie takie dziwne objawy to napisz jak możesz bo jestem bardzo ciekawa.

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL