forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 10:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rezonans "prawdę Ci powie"?
PostNapisane: 19 lut 2012, o 15:25 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:52
Posty: 5
Lokalizacja: Śląsk
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 2 rekonstrukcje ACL - lewego kolana
Chondromalacja wraz z krepitacją czyli w skrócie: "Moje ciało jest moim wrogiem"...
Rezonans to 80% pewności, 100% pewności daje artroskopia. Ot co.
Wyniki z rezonansu były takie, że mam uszkodzenie łąkotki II stopnia - no to do lekarza, hop siup na stół - artro i co?...miałam tylko uwypuklenie, które nie było takie tragiczne jak pokazały wyniki z rezonansu.

Także nie należy się zapatrywac na rezonans jako wynik ostateczny...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rezonans "prawdę Ci powie"?
PostNapisane: 12 maja 2016, o 14:22 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2016, o 13:00
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Odkopałam ten wątek bo potrzebuje rady.
W 2011 wywróciłam się, pojawił się ostry ból w lewym kolanie. Sądziliśmy że to tylko stłuczenie ale po tygodniu ból nie ustępował, udałam się do ortopedy, lekarz stwierdził że mogłam pozrywać wiązadła. Skierował na USG, wyszła rysa pęknięcia łąkotki przyśrodkowej, dostałam zabiegi i zalecenie noszenia stabilizatora i kuli. Nic to nie dało, kolano dalej pobolewało. W 2013 znowu dostałam te same zabiegi i dalej nic. Pod koniec 2015 roku ból nasilał się, z każdym tygodniem było coraz gorzej, kolano bolało przy wchodzeniu, schodzeniu ze schodów, w stanie spoczynku, czy gdy przeszłam nawet kawałek. Noga sztywniała, puchła, nie mogłam nogi w pełni zgiąć. Ból był czasem tak silny że płakałam. Jakby ktoś wbijał mi w nie nóż. Żadne leki, maści, lampa bioptron nie pomagały. Dopiero na początku kwietnia udało mi się dostać do ortopedy. Powiedział że to może być dalej coś z łąkotką oraz że nie jest w stanie mi już pomóc bo nie ma sensu już zalecać kolejnych zabiegów jak nie pomagały. Dał mi namiary do dobrego specjalisty który wykonuje artroskopie, bo może będzie trzeba zrobić. Udałam się do niego, zbadał, stwierdził że coś z rzepkami jest nie tak. Dodatkowo lewa noga jest chudsza od zdrowej. Nakazał zrobić rezonans. W badaniu wyszło rzepka typu I Wiberga. Ustawienie rzepki w normie.
Odległość TT-TG ok 16-17 mm - w górnej granicy normy.
Niewielkie zmiany obrzękowe szpiku kostnego w obrębie zewnętrznych części kłykci przyśrodkowych kości udowej i piszczelowej wokół przedniej części szczeliny stawowej przedziału przyśrodkowego.
Reszta w porządku. Lekarz powiedział że wyniki nie są złe, oglądał badanie z płytki. Nie widzi teraz sensu robienia jakiegoś zabiegu operacyjnego. Przepisał mi leki trosicam 15mg oraz structum. Zabiegów czy tapingu nie zalecał bo jak poprzedni ortopeda nie widział sensu jak nie pomogło. Kazał się zgłosić jak będzie gorzej. Jednak po wizycie miałam wrażenie że sądzi że wyolbrzymiam.
Zgodnie z zleceniami biorę te tabletki, trosicam jednak nie jest skuteczny. Pomimo że miał działać 24h ból pojawia się, jest stosunkowo mniejszy lecz po kilku godzinach znów jest silny.
Przekopałam cały wątek i internet, czy rezonans mógł czegoś nie wykazać? Co w takim wypadku zrobić?
Jestem już bezsilna, nie mogę normalnie funkcjonować, ból kolana towarzyszy mi codziennie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rezonans "prawdę Ci powie"?
PostNapisane: 9 lip 2016, o 13:02 
Offline

Dołączył(a): 9 lip 2016, o 11:18
Posty: 1
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: intensywne bóle kolana
Nie wiem co odpowiedzieć, może spróbuj zmienić lekarza?? Może ten jest beznadziejny ? Skoro tak Cie boli to nie jest normalne. Rezonans powinien wszystko wykazać.

_________________
Pomoc Dla Cery


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rezonans "prawdę Ci powie"?
PostNapisane: 27 lut 2017, o 21:53 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2017, o 21:51
Posty: 2
Typ użytkownika: Profesjonalista
Sekrety zdrowych stawów kolanowych http://zdrowiekolan.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rezonans "prawdę Ci powie"?
PostNapisane: 2 wrz 2018, o 12:56 
Offline

Dołączył(a): 2 wrz 2018, o 12:54
Posty: 3
Typ użytkownika: Sympatyk
Rezonans mówi prawdę jak mało które badanie

_________________
http://neopinium.eu/
http://opiniones-es.eu/
https://postawnasiebie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL