forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: mpfl
PostNapisane: 9 kwi 2014, o 21:42 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 21:06
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nawykowe zwichniecie rzepki
Problemy z kolanami mam od dziecinstwa.
Gdzies w 2 klasie podstawowki pierwszy raz mi sie zwichnelo - nawet nie wiedzialem co sie stalo.
Teraz mam 35 lat. Ostroznie sie poruszam zrezygnowalem ze wszystkich sportow.
Powaznie rzepka zwicha mi sie raz, dwa razy na rok. Powrot do zdrowia zajmuje mi wtedy jakies 2 tygodnie. Wczesniej bol opuchlizna.
Jednak podwichniec trudno policzyc - 10-20 razy w miesiacu czasem 2 razy na 5 krokow.
Jako podwichniecie rozumiem sytuacje gdzie - zanim przeniose ciezar na zwichniete kolano udaje mi sie rzepke ustabilizowac albo poprostu rzepka zwichnie sie tylko czesciowo.
Problem sie pojawia poniewaz nawet bez zwichniecia kolana zaczynaja mnie bolec z powodu zniszczenia chrzastki
Rzepki w obu kolanach sa polozone bardzo wysoko (5-7cm za wysoko), sa luzne. Dodatkowo na zdjeciach widac ze sa plaskie od spodu i chodza swoim torem.
Czy ktos z podobnymi objawami historia choroby poddal sie MPFL - czy byl zadowolony z efekty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: mpfl
PostNapisane: 10 kwi 2014, o 19:23 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Ja po bardzo podobnych objawach jak Ty przy możliwości zrobienia rekonstrukcji mpfl bądź osteotomii zdecydowałam się na to drugie i jestem zadowolona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: mpfl
PostNapisane: 10 kwi 2014, o 22:09 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Hej.
Ja się poddałam w 2011r rekonstrukcji troczkow przyśrodkowych Mpfl kolana lewego i jestem zadowolona:) teraz chyba to samo bedzie w prawym:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: mpfl
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 20:39 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 21:06
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nawykowe zwichniecie rzepki
Dzieki za odpowiedzi
co zdecydowalo ze osteotomia.
ten zabieg wydaje sie ciezszy z tego co sie orientuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: mpfl
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 21:35 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Jest cięższy to jednak przecięcie kości jakby nie patrzeć. Jednak u mnie lekarz stwierdził , że rzepka nie zmieni toru i ustawienia tylko po mpfl, to za mało. Więc została osteotomia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: mpfl
PostNapisane: 18 maja 2014, o 21:37 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Witam.
U mnie wstępny termin 2 rekonstrukcji mpfl to 8.07 ciesze sie z tego powodu.. uwolnię się od stabilizatora z którym chodzę od października..:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL