forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: czy napewno zwichnieta rzepka ?
PostNapisane: 15 kwi 2015, o 11:39 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2015, o 09:26
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: Problemy po zwichnieciu rzepki.
Witam wszystkich kolanowcow. Jestem nowa i na forum i w temacie, wiec z gory prosze o wyrozumialosc.
Bole kolan mialam od dawna. Na wizycie u poleconego ortopedy, lekarz po powyginaniu kolana stwierdzil, ze skonczyl mi sie plyn ( cokolwiek to wtedy znaczylo ). Powiedzial, ze powinnam jezdzic na rowerze bez obciazenia lub zafundowac sobie zastrzyki za poltora tysiaca jeden w kolanko. Wybralam rower ( moze to byl blad ).
15 lutego 2015 roku, moj wychowanek zapragnal zebym nauczyla go nordic walking ( chodze juz dlugo i jestem po szkoleniu ). Zgodzialm sie i podczas marszu zapragnelismy zejsc nizej nad Warte. Bylo tam blotko spsore a ja bedac juz na tym blotku i skosie nagle zaczelam zdejmowac koncowki od kijow. Wtedy wlasnie sie poslizgnelam, uslyszalam chrupniecie w kolanie i upadlam. Na ile moglam natychmiast wyprostowalam noge. Zadzwonilam po karetke, bo wstac nie moglam.
Chlopaki gdy przyjechali od razu powiedzieli, ze to rzepka i chcieli nastawic na miejscu, jednak sie nie zgodzilam. Kolano kialam wielkie choc z mojej perspektywy nie bylo tak zle. Z perspektywy mojego wychowanka okropnie.
Zabrali mnie na SOR i tam lekarz stwierdzil zwichniecie rzepki. W karetce uprzedzili ze nastawi mi ta rzepke z zaskoczenia wiec ze strachu nie spuszczalam lekarza z oka. Dostalam wiec jakis lek dozylnie, po ktorym obudzilam sie z noga w gipsie i nic nie pamietalam.
Pojechalam na przeswietlenie, po ktorym lekarz powiedzial, ze rzepka jest nastawiona ale mam slabe wszystko wokol ( cokolwiek to znaczy ) i mam to doleczyc. Oczywiscie bylam otumaniona wiec nie dopytalam a nawet nie porosilam o zdjecie rtg dla mnie.
Na wypisie napisano, ze to zwichniecie rzepki prawej i wszystko.
Mieszkam w Poznaniu sama, wiec moja siostra natychmiast po mnie przyjechala. Jak tu funkcjonowac na 4 pietrze bez windy z cala noga w gipsie a na domiar zlego z rozpoczetym remontem kuchni ( czytaj nie mam kuchni bo czekalam na meble ).
Pojechalam wiec do malenkiej miesciny kolo Turku. Po tygodniu udalam sie do jednego z niewielu ortopedow znajdyjacych sie w Turku w celu zmiany gipsu gdyz w tym ciezkim nie dawalam rady. Lekarz zdjal stary gips a noga wygladala calkiem niezle. Nie byla zbytnio opuchnieta ani nie miala krwiaka.
Kolejne 2 tygodnie w lekkim gipsie.
Po zdjeciu gipsu lekarz byl zaskoczony, ze nie moge uniesc nogi wyprostowanej do gory ani odrobine zdjac.
Zalozylam orteze i po dwoch dniach pelna nadziei rozpoczelam rehabilitacje zwyklego rzepkowca. Laser, solux, cwiczenia w odciazeniu i stabilizacja. Potem doszla wirowka i krio. Po 4 tygodniach biernie zgielam noge do max moze 60 stopni, przy drabince robiac lekki przysiad ookolo tych 60 stopni czulam jakby beton w kolanie i nie bylo rady na to.
Lekarz zlecil usg a jako ze w malenkiej miejscowosci niema specow od kolan a ci bardziej oddaleni maja terminy nawet prywatnie bardzo odlegle. Poszlam na to usg ( lepsze to niz nic ). W opisie wyczytalam zerwanie przyczepu miesnia czworoglowego i wysokie ustawienie rzepki w pozycji wyprostnej ( co ortopeda od razu zakwestionowal ). Scienczale miesien prosty i obszerny, plyn w kaletce podrzepkowej, wiezadlo rzepki pogrubiale - zmiana pourazowa. Zespol pozakrzepowy w zyle podkolanowej.
W piatek jade do Kalisza na kolejne usg tym razem ponoc do speca od kolan. Podczas gipsu i tydzien pozniej bralam zastrzyki przeciwzakrzepowe.
Dzis na dwa miesiace po wypadku wciaz nie zginam nogi. Chodze bez ortezy ale kuleje i bardzo wolno i z kula.
Nie wiem co jest grane i martwi mnie to coraz bardziej.
Ogolnie jestem z Poznania ale z braku kuchni i pomocy na miejscu nie moge tam przebywac choc staje sie to coraz bardziej konieczne, zeby wrocic do domu i szukac pomocy w Poznaniu.
Mial ktos moze podobne komplikacje po zwichnieciu rzepki ????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL