forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciag dalszy!
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 13:10 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Chcialbym sie zapytac czy jak stwierdzono u mnie nie wydolnosc troczkow przysrodkowych to w gre wchodzi tylko zabieg rekonstrukcji lub szycia?Moze fizjoterapeuta moglby cos pomoc? prosze o odpowiedz

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 16:18 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Hak - a co powiedziała pani doktor w trakcie USG?

U różnych ludzi ćwiczenia dają różne efekty. Zawsze jednak warto jest spróbować najpierw ćwiczyć nim położysz się na stół :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 19:33 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
To co jest niepokojace to:
lewe kolano
1 wolne cialo chrzestno kostne o śr.13 mm
2 wolne cialo o śr.3,3 mm
3 wysokie ustawienie rzepki
4 troczki przyśrodkowe rzepki z cechami calkowitego uszkodzenia-nie wydolne w badaniu dynamicznym
5 wiezadlo poboczne piszczelowe z obecnoscia przebudowanej,wydolnej dynamicznie blizny po uszkodzeniu II stopnia
prawe kolano
Symetryczna z tym,ze troczki przysrodkowe-uszkodzone czesciowo II stopien

Calosc obrazu sugeruje nawykowe zwichniecia rzepek.Pacjent wymaga leczenia operacyjnego-usuniecia cial wolnych oraz zabiegu poprawiajacego biomechanike stawu rzepkowo udowego(uwolnienia bocznego,rekonstrukcji/szycia troczkow przysrodkoweych). Jeszcze chondromolacja na klykciach kosci udowej II stopnia w widocznym zakresie

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 17:38 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Co o tym sadzicie?

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 17:49 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Hak - mówiąc szczerze to nie mam wiele do powiedzenia. Nie wiem na ile konieczna jest plastyka troczków. Na pewno koniecznie musisz mieć usunięte wolne ciała ze stawu, bo niszczą Ci one chrząstkę stawową i na pewno biorą udział w zaburzeniach biomechaniki stawu.

Co do nawykowego zwichnięcia rzepek co sugeruje Pani doktor? Czy kiedykolwiek poczułeś, że masz rzepkę nie w tym miejscu co należy? Czy potrafisz określić, że zwichnąłeś rzepkę?

Być może gdybyś ostro poćwiczył mięśnie które stabilizują kolano, które biorą udział w jego prawidłowej pracy to rekonstrukcję troczków będzie można odwlec w czasie?

Jednak najlepiej by było jakbyś porozmawiał ze swoim ortopedą, czy jakimkolwiek innym ortopedą u którego podjąłbyś się dalszego leczenia. Na pewno ważne jest to, żebyś miał stały kontakt z fizjoterapeutą, bo oni wiele potrafią zrobić manualnie nim wkroczy ortopeda ze swoją artroskopią ;)

No i przede wszystkim jeszcze pytanie do Ciebie - czy jesteś raczej zwolennikiem rehabilitacji czy artroskopii w swoim przypadku?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 19:29 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Po pierwsze to mam zanik glow przysrodkowych,wiec te rzepki sa odchylone do zewnatrz.Przy tych uraz zawsze czulem ze kolano mi uciekalo do srodka i wracalo.Pani doktor stwierdzila lateralizacje rzepek czyli ze one nie pracuja w bruzdzie miedzyklykciowej. Jutro jade do ortopedy w krakowie,zobaczymy co powie.Mam stały kontakt z fizjoterapeutom, ktory jest dobry.Co do artroskopii to jestem za bo i tak musza mi wyciac wolne elementy.Nie chce byc krojony dwa razy,jak cos jest nie tak z troczkami to niech robi to odrazu.

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 20:24 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Nie dawno wrocilem od ortopedy z krakowa.Niby wszystko ok ale termin zabiegu prywatnie 25 maj(wogole odpada z wiadomych przyczyn)4 lipiec na nfz.Nie wiem co mam robic!Mam okazje robic atroskopie tam gdzie robili mi wczesniej(podejrzenie braku kompetencji) ale boje sie ze ten lekarz moze mi zaszkodzic bardziej.

Jestem zalamany :cry:

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 23:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
Moje zdanie jest takie że lepiej zrobić artroskopię tam gdzie wydaje się Tobie że masz większe zaufanie, ale poczekać trochę, niż mieć szybciej gdzieś gdzie nie jesteś pewien. Wiem to z własnego doświadczenia, jak poszłam w styczniu na artroskopię do szpitala którego nie lubię i ogólnie mam o nim złą opinię, bo był najszybszy termin.. Niestety miałam rację co do tej opinii bo to co ja tam przeżyłam to było coś okropnego, a kolano jak było niesprawne tak jest nadal, nawet chyba jeszcze mniej sprawne niż było ... ;/

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 22 kwi 2011, o 00:49 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Widze ze masz podobne problemy.Chcialbym sie dopytac odnosnie rehabilitacji.Jak ona u ciebie wyglada?Czy daje efekt?
Musze dodac ze moje czworoglowe sa bardzo slabe ,nie mowiac o glowie przysrodkowej.Mam znajomego fizjoterapeute z krakowa.Obiecal mi zze sie mna zajmie ale jak narazie to mnie raz porozluznia.l Chyba nie mam wyjscia musze isc na ta wczesniejsz artroskopie bo potrzebuje kasy.Chce jak naszybciej isc do pracy i szkoly.Rehabiltowalas sie prywatnie czy na nfz?
Ile to kosztowalo?

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 22 kwi 2011, o 07:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
U mnie przez długi okres czasu rehabilitacja wyglądała na zasadzie wzmacniania mięśnia czworogłowego w domu i zabiegach fizykoterapii... Dopiero od roku Zaczelam chodzic na rozne cwiczenia i bylam pod opieka rehabilitanta. Cwiczenia byly przerozne. Wzmacniajace, rozciagajace jakies tez i na glowe przysrodkowa rozne cwiczenia... Ale niestety mimo ze mialam te cwiczenia caly czas pod kontrola fizjoterapeuty to i tak mnie ciagle bolalo strasznie podczas tych cwiczen kolano i w pewnym momencie fizjoterapeuci ograniczyli cwiczenia do minimum i powiedzieli ze mam isc do ortopedy zeby on powiedzial czy mam robic cwiczenia mimo bolu czy cos innego. Ortopeda stwierdzil ze mam tak to wgl nie chodzic na ta rehabilitacje skoro jest az tak zle .. ;/ wiec u mnie z rehabilitacja jest ciezko. 18 maja zaczynam kolejna w innym osrodku. Bede miala pole magnetyczne, krio, cwiczenia wzmacniajace i cwiczenia na zgiecie i prostowanie. Ogolnie to chodze na nfz, raz bylam prywatnie na zabiegach.

U mnie jest bardzo skomplikowana sprawa. Aktualnie nie jestem pod opieka zadnego ortopedy i musze w koncu gdzies pojsc bo tak chodzic nie moge. . ;/

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL