forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zwichnięcie rzepki -pytanie
PostNapisane: 3 kwi 2013, o 14:03 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 13:52
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zwichnięcie rzepki
Witajcie!
Tydzień temu podczas gry w piłkę po raz pierwszy zwichnąłem sobie rzepkę. Prawie od razu sama wskoczyła, pojechałem do szpitala, zrobili mi RTG (wszystko ok) i wpakowali w gips. Wczoraj byłem na wizycie kontrolnej, mam małego krwiaka (zbyt małego na punkcje), lekarka zbadała mi rzepkę, poruszała nią we wszystkie strony i pytała czy czuję ból, nie czułem. Uznała że skoro nie czuję bólu tu muszę mieć coś pozrywane i od razu dała mi skierowanie na artroskopie. Czy uważacie że ma rację? Że naprawdę jak nie czuję bólu w rzepce kilka dni po wypadku tu muszę kierować się na operacje? Staram się zginać nogę (na razie mogę tylko do jakichś 60 stopni). Co o tym myślicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki -pytanie
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 16:32 
Offline

Dołączył(a): 18 mar 2013, o 14:23
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Hej.
Ja prawie 4 tyg. temu zwichnełam rzepkę. Z tym że musiałam mieć nastawianą bo nie wkoczyła sama. Ja nie zgodziłam się na gips ... przez 2,5 tyg nosiłam ortezę. Teraz śmigam bez ale o kuli. Też byłam na wizycie kontolnej u ortopedy kilka dni po urazie. Powiedziałam że nic mnie nie boli nawet przy zginaniu zapytałam czy to dobrze że nie boli.... lekarz przyznał mi rację,że jak nie boli to dobrze. Radziłabym udać się do innego ortopedy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki -pytanie
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 16:47 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Hej. To dobrze że wskoczyła sama na miejsc bo nastawianie nie należy do przyjemnych.:) Nie fajnie że założyli gips ..ale dobrze że długo go nie nosiles..Hm.. też radze zmienic lekarza na dobrego ortopede ktory zrobi chodziarz Usg tego kolana lub da skierowanie na rezonans. Wazne abys teraz też wzmacnijał miesic 4 głowy bo on jest wazny a szybko zanika wiec napinaj go w wolnej chwili..:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki -pytanie
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 20:46 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 13:52
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zwichnięcie rzepki
Dzięki za odpowiedzi, jutro idę do innego (podobno bardzo dobrego) ortopedy, napisze później co powiedział.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki -pytanie
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 22:37 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 13:52
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zwichnięcie rzepki
Byłem dzisiaj u ortopedy i mam dla was jedną radę : NIE LECZCIE SIĘ POPRZEZ NFZ. Prywatnie doktor zrobił mi usg i powiedział że wszystko jest ok, będę miał tylko kilkutygodniową rehabilitację. Baba z NFZ skierowała mnie za to od razu na operację. Idiotyzm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL