forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kolejny raz
PostNapisane: 3 cze 2013, o 18:45 
Offline

Dołączył(a): 3 cze 2013, o 18:23
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Tytuł z tego powodu, że pewnie nie raz już ktoś o tym pisał/pytał ale ja naprawdę jestem na skraju wytrzymałości. Regularnie tańcze i ostatnio podczas tańca wypadła mi rzepka..nie wiem w sumie ale z tego co widać, co tu piszecie, mogę tak wywnioskować, straszliwy ból, spadłem na ziemie i sama wskoczyła na swoje miejsce. Ból był tak wielki, że nie wiedziałem co z sobą zrobić. No i tutaj zaczyna się moja opowieśc ponieważ już miałem nie raz takie coś.Pamiętam, że gdy miałem około 9 lat przewróciłem sie z tego samego powodu w szkolnej szatni, no i przez pare lat znowu tak nie miałem, jakoś 3 lata temu to zaczeło znowu powracać, ale ciąge sobie myslałem, ze lekarz i tak nic z tym nie zrobi Ale po ostatnim przypadku na prawde się przestraszylem i stwierdziłem, że muszę o tym poczytać, no i bo wielku wyszukiwaniach znalzłem cos takiego jak zwichnięcie rzepki i to w stu procentach pasuje do moich delegliwośći. Ale teraz jestem juz na jakims wykończeniu psychicznym gdy zaczynam tanczyc czuje jak przy specyficznych ruchach rzepka lekko wypada ( bezboleśnie naszczęsie) ale to sprawia ze wariuje, traće zupelnie ochote najaką kolwiek aktywnosć fizyczną, i wiem ze po wielkim wstępie, przechodzę wrescie, do sedna , co powinenem zrobić na samym początku leczenia , czy to wog óle jest wyleczalne? czy są jakieś sposoby by chociaż tymczasowo utrudnic jej wypadanie ? Przepraszam, że możliwe, ten wątek był już wiele razy poruszany ale ciągle gubię sie w postach. Naprawdę chopruje juz na to ok 10 lat, jakie moga byc konsekwencje ?

p.s przepraszam za bledy ale jezyk polski jets na prawde trudny, i musicie mi wybaczyc

Edit :
Właśnie przed chwilą podczas tańca rzepka wypadła i wróciła na swoje miejsce, naszczęscie nie taka bolesnie jak przed paroma dniami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kolejny raz
PostNapisane: 11 cze 2013, o 19:14 
Offline

Dołączył(a): 18 mar 2013, o 14:23
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ja pierdziele... masakra jakaś z tą twoją rzepką.... Udaj się do ortopedy! Powinien skierować cię na RTG, usg, rezonans magnetyczny..... Może jakaś rehabilitacja. A tak wogóle u jakiego lekarza byłeś.... u ortopedy? Jak tak, to zmien go jak najszybciej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kolejny raz
PostNapisane: 14 cze 2013, o 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Tak, tutaj tylko lekarz. Różne są przyczyny wypadania rzepki, różne sposoby leczenia i różna skuteczność... Nie ma co dywagować na odległość, ale na pewno masz duże szanse, tylko musisz walić do dobrego lekarza i uzbroić się w wytrwałość...

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL