forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kontuzja - wklinowanie rzepki
PostNapisane: 26 sie 2014, o 17:29 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2014, o 17:16
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam, będę wdzięczna za wszelkie porady i info.
Trochę biegam, około 50-60 km tyg, dość wolno, poza tym pilates, yoga, fitness. Na zajęciach przy robieniu tzw. "pajacyka" coś gruchnęło mi w kolanie, przez chwilę miałam wrażenie że nic w tym kolanie do siebie nie pasuje ale po kilku ruchach się to jakoś ułożyło i poza wrażeniem pulsowania w kolanie, niestabilności przy przeproście dokończyłam zajęcia. Tego samego dnia ortopeda na ostrym dyżurze - rtg bez zmian, brak niestabilności, nie byłam w stanie w pełni obciążać nogi, zginanie do ok. kąta prostego ból po stronie bocznej z tyłu kolana. Diagnoza - wklinowanie łąkotki. Mogę biegać jak przestanie boleć. Po tyg. dużo lepiej, mogę chodzić, do pełnego zgięcia brakuje mi jeszcze trochę więc robię usg - niewielka ilość płynu, więzadła krzyżowe bez zmian, łąkotki bez zmian. Z badania ortopeda sugeruje zespół bólu przedniego przedziału kolana - przeciążenie stawu rzepkowo udowego. Wcześniej miałam wrażenia "dziwne" bólowe zwłaszcza przy stretchingu że coś w tym kolanie jest nie tak, jakby nie było stabilne, jakby coś tam miało zaraz pęknąć, czasem podczas chodzenia ostry ból w kolanie i potem nic. Będę wdzięczna za każdą pomoc jak odnieść się do tej diagnozy? W internecie nie mogę znaleźć nic o tym wklinowaniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL