forum o naszych kolanach

Teraz jest 25 sty 2020, o 23:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Skręcenie Kolana i opór podczas zginania kolana
PostNapisane: 28 lip 2015, o 17:45 

Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Skręcenie komory kolana
Witam 11 dni temu w czwartek skręciłem sobie komorę w kolanie (tak mi powiedzieli w szpitalu) i parę minut po skręceniu kolano mi spuchło.
Pojechałem na izbę usztywnili mi nogę szynom i do domu za tydzień przyjechałem na kontrole i kolano mnie nie boli lecz przy zginaniu czuje opór i nie mogę do końca go zgiąć.
Kolano mogę zgiąć bez problemu do 90 stopi a potem zaczyna się opór i czym więcej zegnę tym większy jest opór , a kolano do tego czasu mam spuchnięte ale nie tak jak zaraz po skręceniu tylko mniej.
A na rezonans zapisali mnie dopiero na 24 sierpnia i nie chce do tego czasu chodzić w gipsie i przy pomocy kul a szczególnie że po wakacjach idę do szkoły i chcę mieć sprawną nogę.
I z tą to zapytanie czy powodem oporu podczas zginania kolana może być woda znajdująca się w kolanie ?
I jeszcze dzień po wypadku zaczęła mnie boleć łydka (pod udzie) i boli do tego czasu czy to może być spowodowane uderzeniem ?
I dodam że do rehabilitantki idę w czwartek a mi zależy aby mieć jak najszybciej sprawną nogę i nie chodzić przy pomocy kul .
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Skręcenie Kolana i opór podczas zginania kolana
PostNapisane: 6 sie 2018, o 15:11 

Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Jednak najważniejsze jest wrócenie do pełnej sprawności, więc nie przeciążaj nogi. Wszystko musi trwać jakiś czas, niestety lepiej nie przyspieszać bo później może być gorzej zamiast lepiej. Jak coś poszukaj jakiegoś dobrego rehabilitanta tutaj https://ranking.abczdrowie.pl/s/Rehabilitant

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]