forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy z czworogłowym uda oraz ból rzepki mogą wynikać z zaburzeń w kręgosłupie
PostNapisane: 4 kwi 2012, o 17:18 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Pewnie dla wielu z Was tytuł brzmi banalnie ale chciałabym poruszyć ten temat, bo wydaje mi się że jest istotny. Jeśli już był poruszany to przepraszam za zdublowanie;)

Temat ten jest mi coraz bliższy ponieważ od jakiegoś miesiąca ćwiczę na moją nieszczęsną rzepkę lewą ale mięsień nie bardzo chce rosnąć. Za to prawy daje radę.
Od tygodnia mam zaniki czucia w lewym udzie, tak jakby na powierzchni przedniej części uda.
Byłam u mojego rehabilitanta i stwierdził że to ucisk l3/l4 może być powodem osłabienia mięśnia uda i ogólnie moich dolegliwości. Moje pieczenie nad rzepką i przskakiwanie jej delikatne może być albo rezultatem ucisku nerwu l3/l4 (zaniku mięśnia czworogłowego) albo sytuacja może być odwrotna i w tej chwili po prostu ten ucisk hamuje moją rehabilitację.

Piszę o tym żebyście Kolanowcy sprawdzali też kręgosłup:)
Zwróćcie uwagę na tą stronę, a konkretnie na tabelkę
http://docs5.chomikuj.pl/104180043,0,1, ... gowego.doc
U mnie objawy są jak przy l3/l4
Jeszcze nie wiem jak to dalej bedzie. Jak bedzie wyglądać moja rehabilitacja w tej chwili. Mam tylko nadzieję że kiedy znikną problemy z zaburzeniami czucia to moja rehabilitacja kolana bedzie przebiegać lepiej.
Jeśli ktoś z was miał problemy z kręgosłupem i powiązane one były z kolanami, to może się podzieli z resztą kolanowców w tym temacie?:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy z czworogłowym uda oraz ból rzepki mogą wynikać z zaburzeń w kręgosłupie
PostNapisane: 6 kwi 2012, o 16:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Temat zależności stanu kręgosłupa i kolan nie jest nam obcy:
Sprawdź stopy i kręgosłup

Ale każde uzupełnienie jest cenne. Dzięki za bardzo pożyteczne informacje. Podlinkuję wzajemnie oba te wątki.

No a przede wszystkim mam nadzieję, że Twoja rehabilitacja ruszy teraz z kopyta :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy z czworogłowym uda oraz ból rzepki mogą wynikać z zaburzeń w kręgosłupie
PostNapisane: 8 kwi 2012, o 20:39 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Oby oby:) Nadal mam zaburzone czucie w lewym udzie. We wtorek idę do lekarza ortopedy, a potem mam nadzieję na kompleksową rehabilitację. Będę się dzielić swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL