forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Słynna Carolina
PostNapisane: 3 lip 2009, o 20:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Słynna Carolina
No cóż, chyba nie ma co komentować - na pewno znają się na rzeczy. Trzeba mieć jednak bardzo, bardzo dużo pieniędzy. W Warszawie jest chyba parę innych dobrych ośrodków z normalniejszymi cenami.
Ze mną nie odnieśli sukcesu (kilka lat temu), bo miałam tam tylko godzinny instruktaż rehabilitacyjny a resztę miałam kontynuować we Wrocławiu. Ten plan okazał się fiaskiem.
Byłam u dra Mioduszewskiego, który jako pierwszy zdiagnozował mi boczne przyparcie rzepki, ale teraz z perspektywy czasu mogę ocenić, że nie do końca mi wszystko wytłumaczył (może stwierdził, że to jest zadanie rehabilitanta) i stąd też częściowo wynikły późniejsze problemy (jak się okazuje dr Mioduszewski założył już własny ośrodek).

W tłumaczeniu wszystkich zagadnień (3 lata później) i kontakcie z pacjentem wg. mnie znacznie skuteczniejszy okazał się dr Adamczyk - natomiast z tego, co mówił rehabilitant specjalizuje się on raczej w chirurgii ręki.

Największą sławą od kolan jest oczywiście dr Śmigielski.

Inni lekarze w czasie moich wizyt dość krytycznie się wypowiadali o tym ośrodku, ale jest to trochę syndrom Microsoftu (czyli krytyka tego kto dokonał przewrotu w dziedzinie i osiągnął największy sukces ). Oczywiście nigdzie nie jest idealnie i raczej nie jest to ośrodek dla przeciętnego człowieka pracy, ale trzeba przyznać, że wg. moich obserwacji olbrzymia większość tych specjalistów, którzy dzisiaj liczą się w Warszawie ma za sobą doświadczenie w Carolinie.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Słynna Carolina
PostNapisane: 10 sty 2012, o 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 wrz 2011, o 14:52
Posty: 57
Lokalizacja: London
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja rzepki + boczne przyparcie rzepki + bone bruise.
Wczoraj na kanale bodaj Polsat sport pokazywali owy Centrum Crolina. Robili reportaż o kolanach na podkładkę biegów. Pokazywali, jakie maja sprzęty (pewnie tylko cześć pokazali) i komputerowo sprawdzają narządy ruchu i powiem szczerze, ze kopara mi opadła. Bardzo bym chciała się tam wybrać. Będzie to kolejny punkt na mojej liście spraw do załatwienia :twisted:
Podobno ma być druga cześć tego reportażu, ale nie wiem kiedy chyba nadal w Carolina Medical Center.

_________________
If you live your life fully, you will die only once. But if you are scared of every step, fear will kill you day after day.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Słynna Carolina
PostNapisane: 19 lut 2012, o 21:37 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 16:05
Posty: 15
Lokalizacja: Niemcy
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolana kinomana. Chondromalacja I° (w trakcie diagnozowania) w obu kolanach.
Bole w tylnej czesci kolan (glownie oba "grube" sciegna po zewnetrznej i wewnatrznej stronie kolana.
Poniewaz moj poziom zaufania do niemieckich lekarzy jest zerowy, a do niemieckich ortopedow wrecz ujemny, zastanawiam sie, czy przy okazji wizyty w kraju na Wielkanoc nie dac sie rowniez przebadac polskim ortopedom. Jako, ze nie mam czasu na eksperymenty chce od razu uderzyc do Caroliny. Zdzwonilem do nich i zaproponowano mi nastepujace 3 nazwiska:

1. Dr Laskowski
2. Dr Doroszewski
3. Dr Drwiega

Czy ktokolwiek wie cos nt. ww. specjalistow?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Słynna Carolina
PostNapisane: 21 lut 2012, o 13:16 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2012, o 13:14
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: ACL, FCL, więz. rzepki
Witam, ja osobiście leczę się u dr Laskowskiego i nie narzekam, do dr Drwięgi długo sie czeka.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Słynna Carolina
PostNapisane: 18 paź 2012, o 07:27 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
Moim zdaniem naprawde w Carolinie opieka jest swietna. Rehabilitanci o ogromnej wiedzy i zarazem swietni ludzie. Wlasnie jestem po operacji w cmc (u dr drwiegi). Od tej strony tez jest na prawde swietnie. W zyciu nie mialam az takiej opieki. Doktor zaglada pare razy dziennie sprawdzic jak sie czuje, anestezjolodzy rowniez po operacji kontroluja stan pacjenta (a przede wszystkim czy znieczulenie juz zeszlo bo przy operacjach konczyn dolnych stosuja tylko doledzwiowe, a gdyby ktos jednak wolsl nie ogladac wlasnej operacji to dostaje sie srodek nasenny). Rowniez w nastepnych dniach pobytu w szpitalu anestezjolog sprawdza jak sie czuje pacjent. Poza tym oczywiscie lekarz dyzorujacy w nocy odwiedza wieczorem i rano. Pielegniarki to na prawde zlote kobiety. Zawsze kiedy cos potrzeba przychodza i chetnie pomoga. Ograniczen co do srodkow przeciwbolowych za bardzo nie ma. Po prostu jak boli to podlaczaja kroplowke, nie dziala, to dostaje sie cos silniejszego. Rehabilitant jest codziennie na oddziale i w sumie juz tutaj zaczyna sie rehabilitacja.
Komfort pobytu na prawde duzy. Sale 2osobowe (na zyczenie pacjenta 1osobowe). Lazienka w sali. Telewizor i siec wifi (niby takie male szczegoly ale na prawde ciesza). Przy osobach leczacych sie na nfz (do 18 r zycia, czasem po podaniu do nfz leczenie zostaje przedluzone na fundusz i po ukonczeniu pelnoletnosci). Generalnie osoby leczace sie prywatnie w ramach zabiegu/pobytu otrzymuja kule i stabilizator jezeli to potrzebne. Wyzywienie w porownaniu z innymi szpitalami na prawde dobre! Na prawde jezeli ktos jeszcze nie skonczyl 18 lat i moze tutaj leczyc sie na nfz albo kogos stac na pokrycie (dosc wysokich) kosztow leczenia w carolinie to polecam! Nigdzie indziej nie spotkalam sie az z taka zyczliwoscia (szczegolnie pielegniarek ktore co najmniej z moich doswiadczen sa zazwyczaj bardzo niemile) i az taka troska o pacjenta, zarowno przy leczeniu bezoperacyjnym jak i w wypadku potrzeby zabiegu chirurgicznego. Narazie slodze, zobaczymy co bedzie po rehabilitacji bo jednak slutecznosc najwazniejsza a dopiero po zakonczeniu rehabilitacji bede mogla stwierdzic na ile skutecznie mnie pozszywali. Jak narazie 3 tygodnie bez obciazania i zginania nogi ze wzgledu na zszywana lakotke...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Słynna Carolina
PostNapisane: 9 lis 2015, o 18:12 
Offline

Dołączył(a): 9 lis 2015, o 17:40
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: uszkodzona łąkotka,altroskopia,chondromacja 3/4
Witam

Miałam w Carolinie altroskopię kolana.Operował doktor R.Smigielski.
Opieka na oddziale jest super..Cały personel opiekował się mną wspaniale...w czasie pobytu nie czułam bólu i to było dla mnie najważniejsze.
Niestety druga noga też jest do operacji więc mam zaplanowany zabieg w lutym -marcu też w carolinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Słynna Carolina
PostNapisane: 19 sie 2016, o 13:33 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2016, o 22:56
Posty: 1
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Jak wyglądają terminy w tej klinicie? Długo trzeba czekać na operację (w moim przypadku operacja stawu kolanowego z powodu artostopii prawa noga)? Szukam na szybkości jakiejś kliniki i zastanawiam się jak z terminami, skoro klinika jest aż tak dobra.

No i jak ceny? Może ktoś podrzucić jakieś info, lub stronę internetową ich?

_________________
PokonajNikotyne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL