forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Centrum Medycyny Sportowej, ul. Wawelska
PostNapisane: 20 lis 2009, o 22:25 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2009, o 19:21
Posty: 48
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nadmierna lateralizacja oraz obustronne boczne przyparcie rzepek.
Jestem ciekawa Waszych doświadczeń. Może ktoś robił u nich USG stawu kolanowego?
Pytam, bo obiło mi się o uszy kilka pozytywnych głosów, ale dość mało konkretnych.

http://www.cms.waw.pl/index.php?CMS=914 ... ECJALNOSCI
Czy oprócz dra Słynarskiego jest ktos Wam znany?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Medycyny Sportowej, ul. Wawelska
PostNapisane: 23 lis 2009, o 23:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2009, o 14:23
Posty: 13
Lokalizacja: Toruń/Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja I-II w lewym kolanie + boczne przyparcie -czekam na artroskopie, w prawym zaczyna dziać się to samo
Hej
nie przedstawiałam się, tam gdzie trzeba więc nazywam się Ola,mam 21 lat i kilka doświadczeń z cmsem:)otóż, jeśli chodzi o USG kolana to najlepszy jest ponoć Lek. med. Bernard Kranc- tak słyszałam od znajomych, którzy robili sobie to badanie i wiedzą co nieco na temat kolan, więc i ja też zrobiłam USG u niego. Jak najbardziej jestem zadowolona i przyłączam się do wszelkich pochlebnych opinii na temat pana Kranca:) w cmsie miałam też wizyty(dokładnie dwie;) ) u ortopedy oczywiście-również z polecenia wybrałam dr Tadeusza Ścińskiego. Z kilku niezależnych źródeł słyszałam, że jest to bardzo dobry specjalista w diagnostyce wszelkich chorób kolanowych i ogólnie w leczeniu. Z moich wrażeń z doktorem to pierwsza wizyta była całkiem w porządku-przebadał mnie doktor dokładnie(żaden wcześniejszy ortopeda nie poświęcił tyle czasu na różne wygibasy moich kolan;])-powiedział mi, że muszę zrobić rezonans żeby cokolwiek widzieć na rzepce, no a druga wizyta mnie zdenerwowała nieco:)pewnie dlatego, że trwała 5-może 10 minut, w które doktor zobaczył wyniki rezonansu, i oficjalnie potwierdził diagnozę:)dodam jeszcze tylko, że nie wiem jak leczą inni ortopedzi w cmsie więc nie mam porównania. A i ważna rzecz-dr Ściński preferuje USG u Kranca więc bez USG nie ma nawet po co iść do niego,bo od razu skieruje Cię właśnie na to badanie:)

_________________
http://www.garfield.com/comics/vault.html?yr=2009&addr=091103


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Medycyny Sportowej, ul. Wawelska
PostNapisane: 26 lis 2009, o 19:23 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2009, o 19:21
Posty: 48
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nadmierna lateralizacja oraz obustronne boczne przyparcie rzepek.
Aha, czyli należy pamiętać, że dr Siciński to świetny specjalista, ale ultrasonograficzny fanatyk:)
U nich USG kosztuje 180 zł, wiec jako wyznawca spiskowej teorii dziejów biorę pod uwagę, że napędzają sobie w ten sposób ruch w interesie. Ale mogę się mylić.
Pozdrawiam
aga


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Medycyny Sportowej, ul. Wawelska
PostNapisane: 26 lis 2009, o 22:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2009, o 14:23
Posty: 13
Lokalizacja: Toruń/Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja I-II w lewym kolanie + boczne przyparcie -czekam na artroskopie, w prawym zaczyna dziać się to samo
No pewnie trochę w tym racji jest:)ale z opinii naprawdę dużej ilości osób wywnioskowałam, że to najlepszy lekarz od USG kolana no i trzeba przyznać, że zna się na rzeczy;]na pewno jeśli poszłabyś do Ścińskiego z usg od innej osoby to myślę, że od razu by Cię nie wyrzucił i nie robił problemów , chociaż ja podczas wizyty miałam dwa USG-jedno ze (nie wiem dokładnie czy taka jest nazwa) spółdzielni rentgenologów na Waryńskiego i drugie właśnie od Kranca(wiem-myślisz, że jestem jakąś wariatką, że zrobiłam dwa USG, ale nie byłam przekonana czy to pierwsze z waryńskiego było dobrze zrobione), a doktor oczywiście na to pierwsze nawet nie spojrzał:)
pozdrawiam
Ola

_________________
http://www.garfield.com/comics/vault.html?yr=2009&addr=091103


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Medycyny Sportowej, ul. Wawelska
PostNapisane: 27 lis 2009, o 19:05 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2009, o 19:21
Posty: 48
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nadmierna lateralizacja oraz obustronne boczne przyparcie rzepek.
Nie pomyślę, że jesteś wariatką, byłabym zdolna do powtórzenia USG, jeśli nie miałabym pewności, ze poprzednie bylo dobre, bo myślę, że należy ufać swojej intuicji. Ten dodatkowy koszt to inwestycja w spokojne sumienie :)
A w Twoim przypadku też gwarancja, że lekarz będzie miał, co chce:)
pozdrawiam
agn


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Medycyny Sportowej, ul. Wawelska
PostNapisane: 22 maja 2010, o 22:26 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2010, o 22:28
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Wskazana operacja? USG:...Pozapalne zrosty w kaletce podrzepkowej głębokiej.Rzepka z cechami spoczynkowej lateralizacji 11mm.,podatna na próbę medializacji. SRU wskazuje na predyspozycje do bocznego przyparcia rzepki.Blizna po chorobie Osgooda-Schlattera.Łąkotka przyśrodkowa ze strefą płynową wokół\w okolicy rogu przedniego.
:D Dzień dobry !
19.05. miałam badanie USG kolana właśnie u dr. Kranca na Wawelskiej i serdecznie polecam.
Badanie trwa długo kolano jest sprawdzona z każdej strony bardzo dokładnie, opis wyczerpujący. Chłopak który ze mną czekał opowiadał że był u lekarza z usg w innym miejscu, i kazał mu lekarz wykonać usg jeszcze raz u doktora Kranca. Serdecznie polecam tego radiologa ;) , chociaż dla mnie nie miał dobrych wieści :cry: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Medycyny Sportowej, ul. Wawelska
PostNapisane: 22 lut 2012, o 21:53 
Offline

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 21:46
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: ACL i poboczne
A ja specjalnie zarejestrowałem się tu, by napisać, że doktora Kranca NIE polecam.

Skręciłem kolano i miałem podejrzenie zerwania więzadeł krzyżowych (ACL) - wg. ortopedy na Wawelskiej, którego nazwiska nie pomnę. Jako że już przeszedłem ten uraz w drugim kolanie, na sprawie się trochę znałem. Ortopeda kazał mi zrobić USG, koniecznie na Wawelskiej, bo ponoć gdzie indziej nie umieją tego porządnie wykonać. Od razu mi się to nie podobało, bo jak każdy trochę obeznany z kolanami wie, USG nie pokazuje uszkodzeń wiązadeł krzyżowych. Jedynie rezonans magnetyczny. No ale dobra, uznałem, że chyba w CMSie się znają, zapłaciłem niemałą kasę, poszedłem, a ten cały Kranc powiedział mi, że mam rzeczywiście uszkodzone więzadła krzyżowe, "obraz wskazuje na świeże/niedawno przebyte zerwanie ACL". Wpadłem w lekką panikę, ale szczęśliwie, zamiast pakować kolejne banknoty do kieszeni CMS, pojechałem do lekarza, który rekonstruował mi więzadło przy poprzedniej kontuzji. Co się okazało? Że oczywiście diagnoza tego całego Kranca to guzik prawda, a moje więzadła były całe. Niespełna miesiąc później znów śmigałem w piłkę. Wystarczą dwa proste badania, na podstawie których dobry ortopeda oceni stan ACL: tj. pivot shift test i lachman test. Testy te można zobaczyć na YT, zwłaszcza ten pierwszy jest bardzo dobry. Przy uszkodzonym ACL sam pacjent czuje, że coś jest nie tak. Notabene, uczucie jest obrzydliwe. W każdym razie, żadne USG na Wawelskiej potrzebne do diagnozy nie są. Więc jak ktoś chce dobrego lekarza, polecam doktora Andrzeja Soleckiego z Kliniki Świętego Łukasza w Bielsku Białej. Zamiast dawać sobie zlecić pozorowane badania USG w celu wyciągnięcia kasy, których rezultat na dodatek wprowadza pacjenta w błąd i naraża go na niepotrzebny stres, lepiej udać się do ortopedy, który ma fach w rękach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Medycyny Sportowej, ul. Wawelska
PostNapisane: 23 lut 2012, o 20:46 
Offline

Dołączył(a): 23 lut 2012, o 19:51
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: stan po artroskopii, zmiany zwyrodnieniowe, ból po wysiłku
Niestety, opinię MAcu o p. Krancu mogę jedynie potwierdzić. Dziwiło mnie trochę chwalenie tu tego pana przez niektórych. Dla mnie, trzykrotne USG wykonane przez tego pana było całkowitą porażką. Nie interesowało go co dokładnie mam napisane na skierowaniu przez lekarza prowadzącego, a było to dość istotne. Z tego powodu USG za każdym razem było niekompletne. Nie zachowywał również zdjęć w pamięci aparatu, na co zwrócił uwagę następny lekarz kiedy chciał porównać zdjęcia. Każde badanie trwało chwilkę, nie zwracał absolutnie uwagi kiedy próbowałam pokazać gdzie i jak jeszcze mnie boli. Moje słowa trafiały jak o mur. Kiedy poskarżyłam się lekarzowi prowadzącemu na taki stan - chyba mi nie dowierzał.
Na koniec wybrałam doktora Czyrnego. Nie opowiadałam co było i nie pokazywałam poprzednich badań, na chłodno poprosiłam tylko o zobrazowanie stanu faktycznego. Doktor bezbłędnie określił co tak naprawdę, po leczeniu, jeszcze było powodem moich narzekań. Później się to potwierdziło.
Wizyta u dra. Czyrnego (ul. Kasprowicza) jest nieco droższa niż w CMS, ale naprawdę warto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Centrum Medycyny Sportowej, ul. Wawelska
PostNapisane: 5 sty 2015, o 21:33 
Offline

Dołączył(a): 5 sty 2015, o 21:31
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
Witajcie na Wawelskiej można zrobić badania dla następujących dyscyplin: http://www.cms.waw.pl/idm,398,medycyna-sportowa.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL