forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 5 sie 2009, o 20:29 
Offline

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 20:20
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Bardzo znanym i innowacyjnym ośrodkiem, specjalizującym się m.in. w leczeniu uszkodzeń chrząstki, jest Sport Klinika w Żorach http://www.sport-klinika.pl/. Byłem dopiero na jednej wizycie, ale mam duże nadzieje :-). Na pewno warto się tam skonsultować. Jako lekarza z największym doświadczeniem polecono mi dra Jędrysika. W Internecie widziałem też bardzo dobre opinie o drze Decu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 12 wrz 2009, o 22:44 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2009, o 15:27
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II stopnia
nomm ale tam jest strasznie drogo :(( a ma ktoś recenzję na temat dr Mariusza Smolika? tzn czy był ktoś u niego, czy wam pomógł?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 20 wrz 2009, o 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Na znanylekarz.pl dr Smolik, ma pozytywne opnie, ale nie przekraczają zazwyczaj jednej linijki, wiec trudno mieć jakąś pewność. Jeśli go odwiedzisz, albo wyrobisz sobie opinię - fajnie byłoby gdybyś o tym napisała.

Można się też taniej skontaktować z lekarzem z Żor, drem Decem, o ile zechcesz zrobić sobie wycieczkę w góry :-): http://www.alfamed.org.pl/p-43,Chirurg_ortopeda.html
W Żorach jest też możliwość zrobienia zabiegu na NFZ...

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 22 wrz 2009, o 21:26 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2009, o 15:27
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II stopnia
fakt, no ale mam dość siedzenia bezczynnie w domu. Sama sie leczyć nie będę, chce żeby ktoś pokierował mnie w dobrym kierunku, a że rodzice są innego zdania to inna sprawa;/ Uważają że to strata pieniędzy, ze samo sie wyleczy itd. Przez ta chondromalacje nie wiem nawet gdzie moge pracować, co mogę czego nie mogę. Sport czeka :)oczywiście jak będę mieć opinie na pewno ją tu umieszczę:))
dziękuje za propozycję lekarza, ale zapewne nie bd miała jak tam zajechać;/ ale dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 23 wrz 2009, o 10:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Zdarza się, że problemy z kolanami same przechodzą - tak było u mojej Mamy :-) i o czymś takimi wspominała kiedyś pani doktor, która nie wiedziała co ze mną zrobić i pocieszała mnie właśnie w ten sposób ;-).
Ale ja bym jednak na to liczyła. Jeśli masz chondromalacje/boczne przyparcie rzepki lub coś podobnego "siedzenie w domu" i ograniczanie aktywności to jest prosta droga do pogarszania stanu. Gdybyś jeszcze szukała lekarza, myślę, że możesz także poprosić o polecenie dobrego w http://www.centrum-synergia.pl/kontakt.html (p. Monika Tiffert). Myślę, że na pewno kogoś zna. I jeśli diagnoza będzie j.w. to na pewno warto się tam rehabilitować. W innych przypadkach myślę, że również :-)

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 23 wrz 2009, o 11:01 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2009, o 15:27
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II stopnia
racja, nie no aż tak w domu nie siedzę, chodze na basen i to mi pomaga ale to za mało:(
dziękuję za link, ale kurcze znowu płacić. Ale co mam tam zadzwonić do tej p Moniki i umuwic sie na wizyte czy przez telefon się z nia dogadać? Była pani tam?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 23 wrz 2009, o 13:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Wydaje mi się, że można po prostu zadzwonić do p. Moniki, powiedzieć jaka jest sprawa i poprosić o polecenie lekarza. Gdy już odwiedzisz lekarza, możesz pójść na rehabilitację do synergii. P. Monikę znam głównie z jej wypowiedzi na forum rehabilitacja.pl - stara się zawsze pomóc, więc myślę, że udzieli Ci odpowiedzi. Rehabilitanci pracują z wieloma lekarzami więc często są dobrze zorientowani kogo można polecić.

Co do płacenia. Najważniejsze jest, aby znaleźć dobrego fachowca - jeśli nie znajdziesz w NFZ, to jednak lepiej wysupłać trochę kasy niż psuć sobie kolana. Co do rehabilitacji w NFZ, to na początku problemów możesz oczywiście próbować. Ja jednak mało w nią wierzę. Nie na zasadzie, że co NFZtowskie to niedobre (chociaż ja dobrej nie spotkałam), ale dlatego, że system: 2 tygodnie rehabilitacji, parę miesięcy czekania i znowu 2 tygodnie rehabilitacji w przypadku problemów z kolanami najczęściej nie jest wystarczający (pisałam o tym tutaj viewtopic.php?f=13&t=32). Decyzja należy do Ciebie.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 23 wrz 2009, o 21:32 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2009, o 15:27
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II stopnia
ma pani rację, oczywiście czytałam temat o tych rehabilitacjach na nfz i w sumie się zgadzam Korzystałam z tego w sumie bo innego wyboru nie miałam;/ Z pieniędzmi jest tak że rodzice nie chcą dać bo uważają że to strata pieniędzy a sama nie mam:( i jestem w kropce ;/
Dziękuje za radę, postaram się do niej zadzwonić zobaczymy co powie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 11 paź 2009, o 23:20 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2009, o 20:45
Posty: 23
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rozmiękanie chrząstki rzepek i inne ... będzie dobrze :)
W opisywanej sport-klinice w Żorach za wizytę płaci się 250 zł. Chyba nie ma znaczenia u którego lekarza. Dostaje się fakturkę. Jest to cena bez badań dodatkowych poza tym ręcznym oczywiście. Miałam ze sobą już MRI ,jak i wypis po I artroskopii, wiec nic więcej ode mnie nie chcieli.
Chodzi mi po głowie jedno pytanko- czy ktoś wie, czy tam za pobyt przy zabiegu artroskopii tez się płaci czy to jest w całości refundowane? W moim przypadku "stoję w kolejce" do zabiegu na NFZ. Terminy - ok 15 m-cy oczekiwania :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport Klinika w Żorach
PostNapisane: 28 mar 2010, o 02:56 
Offline

Dołączył(a): 25 sie 2009, o 22:59
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Co możecie powiedzieć o podejściu lekarzy do pacjentów w tejże klinice ? Byłam jakiś czas temu u lekarza, któremu zapłaciłam 150 zł a on poświecił mi jakies 2 minuty, nie zwrócił uwagi ani na sposób chodzenia ani na mój kregosłup, chociaż wczesniej mówiłam mu że mam z nim problemy. A najgorsze jest to że to podobno wysokiej klasy specjalista :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL