forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: chordromalacja rzepki - komórki macierzyste
PostNapisane: 24 cze 2014, o 15:51 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2014, o 12:47
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: hondromolacja, przyparcie boczne rzepki, niestabilność po złamaniu w 2004, 3 operacje
Witam,

jestem nowa na forum, więc z góry przepraszam jeśli ten wątek został już poruszony. Czy jest ktoś kto był operaowany przez Dr Słynarskiego z Warszawy z powodu chondromalacji rzepki IV? Mam mieć u niego przeszczep komórek macierzystych (oraz przesunięcie źle umieszczonej rzepki), jednak cena jest b. wyskoka i mam wątpliwości, co do efektów.
Mam możliwość darmowej operacji w szpitalu w Otwocku (ale to już nie przeszczep komórek tylko zmiana pozycji rzepki). Przede mną trudny wybór dlatego szukam osób z doświadczeniem w temacie.
Ponieważ jestem już po 3 operacjach, w tym dwóch nieudanych bardzo mi zależy, żeby wreszcie odzyskać sprawność.
Pozdrawiam, Syl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chordromalacja rzepki - komórki macierzyste
PostNapisane: 26 cze 2014, o 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
Witam nie znam tego lekarza ale jestem od roku po rekonstrukcji chrząstki za pomocą komórek macierzystych (św Łukasz dr Sadlik) i mogę powiedzieć że warto było, pracuję jestem aktywna jeżdżę na rowerze dużo chodzę i nic mnie nie boli czasami coś się odezwie ale dramatu nie ma dzisiaj cieszę się że zdecydowałam się była to moja piąta operacja kolano ma pełny wyprost pełne zgięcie najważniejsza po operacji jest dobra rehabilitacja w przyszłym roku czeka mnie kosmetyczne czyszczenie kolana komórki macierzyste zaszalały i urosła mi kość w kształcie trójkącika tego się już nie boję wiem że będzie dobrze bo teraz tak jest Tobie życzę podjęcia trafnej decyzji pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chordromalacja rzepki - komórki macierzyste
PostNapisane: 2 lip 2014, o 22:08 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
kuternoga0 napisał(a):
Witam nie znam tego lekarza ale jestem od roku po rekonstrukcji chrząstki za pomocą komórek macierzystych (św Łukasz dr Sadlik) i mogę powiedzieć że warto było, pracuję jestem aktywna jeżdżę na rowerze dużo chodzę i nic mnie nie boli czasami coś się odezwie ale dramatu nie ma dzisiaj cieszę się że zdecydowałam się była to moja piąta operacja kolano ma pełny wyprost pełne zgięcie najważniejsza po operacji jest dobra rehabilitacja w przyszłym roku czeka mnie kosmetyczne czyszczenie kolana komórki macierzyste zaszalały i urosła mi kość w kształcie trójkącika tego się już nie boję wiem że będzie dobrze bo teraz tak jest Tobie życzę podjęcia trafnej decyzji pozdrawiam


Jak czyta się takie posty, to aż serce rośnie :)
Dzięki za słowa otuchy... dla nas wszystkich kolanowców!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chordromalacja rzepki - komórki macierzyste
PostNapisane: 2 lip 2014, o 23:52 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:07
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Kolano lewe: Nawracające bóle i podrażnianie ciała Hoffa w stawie rzepkowo-udowym, o nieznanej bliżej przyczynie, chondromalacja I-II, zanik VMO i trudności z odbudową. Kolano prawe: pobolewa, ale według badań całkiem zdrowe, ostatnio zniknęła nawet chondromalacja...
Próba zdiagnozowania i leczenia utknęła w martwym punkcie. Walka nadal trwa...
Dr Słynarski jest ponoć specjalistą właśnie stricte od chrząstki - tak, przynajmniej twierdzi mój lekarz, który go zna. Na tym forum znajdziesz posty Khabibulina - on miał przeszczep u Słynarskiego i bardzo sobie chwalił; po zabiegu wrócił do pełnej sprawności. Reakcja na zabieg jednak zawsze jest w jakiś sposób indywidualna i najlepszy na świecie specjalista nie da 100% gwarancji sukcesu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chordromalacja rzepki - komórki macierzyste
PostNapisane: 3 lip 2014, o 20:24 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2014, o 12:47
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: hondromolacja, przyparcie boczne rzepki, niestabilność po złamaniu w 2004, 3 operacje
Dzięki, Kuternoga0!
A powiedz, za operację płaciłaś sama czy udało się włączyć NFZ w koszty?
Możesz zdradzić, ile taka operacja kosztuje w Bielsku?
Pozdrawiam gorąco
Syl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chordromalacja rzepki - komórki macierzyste
PostNapisane: 4 lip 2014, o 19:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
Płaciłam w całości sama fundusz nie pokrywa kosztów takiej operacji, która kosztowała 15.000 ale wszystko z rehabilitacją zastrzykami to koszt 20.000 jest to sporo kasy ale nie żałuję ani jednej złotówki jak pisałam wcześniej warto było :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chordromalacja rzepki - komórki macierzyste
PostNapisane: 4 lip 2014, o 20:11 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2014, o 12:47
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: hondromolacja, przyparcie boczne rzepki, niestabilność po złamaniu w 2004, 3 operacje
Tak właśnie myślałam, tutaj jest drożej prawie 25 tyś, ale może to dlatego, że u mnie ubytek jest duży. Dziękuję jeszcze raz za info!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL