forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 08:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 15 wrz 2018, o 11:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
elweor napisał(a):
Może poszukać jeszcze jakiegoś innego dobrego rehabilitanta albo ortopedy... Czasem jedna wizyta, u jednego specjalisty nie pomożehttps://ranking.abczdrowie.pl/s/Ortopeda

:oops: Muszę sie poprawić. Podałam mój przepis na leczenia cito. Ćwiczenia, masaże czy terapia manualna (nawet takie auto)- to konieczność, aby zapobiec kolejnemu zapaleniu. Teraz poszukam strony dotyczącej obręczy miednicowej lub konfliktu krzyżowo-biodrowego. Ustawiona miednica- ustawia wiele członków, optymalizuje efekty ćwiczeń. Co prawda zmagam sie juz poważnie z kręgosłupem, moje dolegliwości kolan to przy tym pestka ale po ustawieniu miednicy natychmiast zmieniłam chód i poczułam, które mięśnie obu nóg wymagają dalszej pracy. Przeanalizowałam leciwe posty i zastosuję.

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 7 lip 2020, o 16:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
Od 2 m-cy nasilał się ból w nietypowym miejscu.W kolanie po artroskopii. Fakt, że wcześniej przeciążałam i mocno, na długo przysiadłam na kolanach. Bóle nasilały się od styczbia 2020. Ortopeda NFZ pogonił z diagnozą "starość". Terapeuta manualny obmacał ,zdiagnozował "gęsia stopka, stan zapalny", specyficznie okleił tapami abym nie kuśtykała. Zalecił maści i doustnie antyzapalne piguły, nie sterydy. I lekarza.Nie mama szans na ortopedę NFZ. Owszem, za miesiąc wizyta u ortopedy fachowca . Może się nie pogorszy. Odpisuje bo z tym co mówił terapeuta manualny pokrywają się 2 wypowiedzi. Trochę skróciłam
[b]Najważniejsze rozciąganie wewnętrznych struktur uda.[/b]
Najlepszy sposób był taki: usiąść płasko, stopę oprzeć o ścianę, druga noga do boku, prosta.
I teraz pochylamy się do stopy przy ścianie, plecy proste, można ręce z tylu siebie założyć; równocześnie palce stopy kierujemy do siebie. I teraz dociskamy palce do ściany. Ponownie wykonujemy skłoń, lekko z pozycji w której zatrzymaliśmy ruch ostatnio, stopa do siebie. I znowu ucisk palcami ściany. I tak 3 razy. Powinniśmy czuć jak się rozciągają te struktury.
W tym ćwiczeniu chodzi o to ze kiedy wykonujemy skłon i przyciskamy po chwili stopę do ściany, to można dzięki temu pochylić się w następnym ruchu ciut niżej.
Przyczep mięśnia znajduje się poniżej kolana.
A same zapalenie gęsiej stopy wynika waśnie z przykurczów mięśnia lub z jego nierozciągnięcia.
Oprócz rozciągania trzeba też masować ten mięsień ( znajduje się po wewnętrznej stronie uda) aby wyeliminować przykurcze. Skomplikowane, spróbuję.
2 ważna rzecz to lód.
3 ważna rzecz to masaż wewn. strony ud. Nawet dosyć silny, uciskowy.
Witam po latach, coraz bardziej zdefasonowana :lol: , diagnozę fachowca przekażę.

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL