forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zrosty w kolanie po artroskopii
PostNapisane: 25 paź 2014, o 18:43 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2014, o 18:16
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Po artroskopii, łąkotka
Witajcie.
Jeszcze pare miesiecy temu goraczkowo szukalam informacji jak zwalczyc zrosty w kolanie.
Teraz moge sie z Wami podzielic jak mi sie udalo zwalczyc zrosty.
Mialam artroskopie wykonana na kolanie w stanie zapalnym. Nie mozna bylo dluzej czekac bo miesien mi bardzo szybko zanikal. W ogole nie mialam zadnego zgiecia, ani wyprostu, noga sie w ogole nie ruszala. Artroskopia na stanie zapalnym sprzyja tworzeniu sie zrostow. Rehabilitacja nie pomagala.
W czasie artroskopii mialam usuniete 30 procent lakotki przysrodkowej i zszyty kawalek lakotki. Artroskopie przeprowadzil doswiadczony chirurg.
Po artroskopii od razu rozpoczelam bardzo intensywna rehabilitacje, dwa razy dziennie po godzinie. Juz w pierwszych dniach widac bylo ze bedzie problem ze zgieciem kolana. Mimo zginania na sile na rehabilitacji kolano sie powoli zginalo. Bardzo sie balam tej szyny CPN, bo w szpitalu to potwornie bolalo. Niepotrzebnie sie balam, szyna jest bardzo dobra. Po dwoch tygodniach od artroskopii mialam zgiecie 80 stopni bierne, a czynne jakies 60 stopni. Trzy tygodnie temu na USG zdiagnozowano mi juz zrosty i fisjoyterapeuta i lekarz wykonujacy USG sugerowal kolejna artroskopie, podejrzewal tez gronkowca.
Odwiedzialm mnostwo fizjiterapeutow, kazdy tylko bardziej cisnal zgiecie na sile. Ja sie zawzielam i cwiczylam od rana do nocy z przerwami na jedzenie, spanie i wizyte u fizjoterapeuty. I jezdzilam na szynie CPN po 6 godzin dziennie. WYpozyczylam szyne do domu. Rezultaty byly ale bardzo wolne. To byla jak walka z czasem.
Fizjoterapeuci sugerowali kolejna artroskopie usuwajaca zrosty. Tylko chirurg ktory robil artroskopie mowil ze to niepotrzebne (choc innym pacjentom nieraz zaleca ponowna artroskopie).
Co mi pomoglo?
Znalazlam w starym zielniku ze ziola szwedzkie bittnera pomagaja na zrosty. Robilam oklady z ziol szwedzkich na kolano na noc. Smarowalam kolano ziolami szwedzkimi i owijalam gaza na noc. Rano czulam, ze latwiej mi zginac na sile kolano, zgiecie szlo dalej. Te oklady mozna strosowac prze wiele dni. Cwiczylam caly czas.
Oprocz tego wyczytalam ze oklady z oleju rycynowego na watrobe pomagaja na zrosty. Robilam oklady z oleju rycynowego podgrzanego NA OKOLICE WATROBY, to przykrywalam flanela. Mialam po tym duze bole brzucha. Pierwszej nocy nie moglam spac. Ale mozliwe, ze tez pomoglo na zrosty.
No i najwazniejsze, znalazlam genialna rehabilitantke, ktora powiedziala, ze u mnie problem ze zgieciem wynika przede wszystkim z bardzo oslabionych miesni. Dala mi wiele cwiczen na miesnie. Juz w ogole nie ciagnelysmy zgiecia na sile. A jak cwiczylam miesien, widzialam z tygodnia na tydzien, ze zgiecie samo sie robilo. Potem rehabilitantka "wkladala" palec w kolano i jak zginalam kolano to ona naciagala tez zrost tak ze on pekal. Musi byc rehabilitant z bardzo dobrym wyczuciem.
Moja rehabilitantka tez mowi ze kobiety inaczej reaguja niz mezczyzny na zginanie kolana na sile. U kobiet taka zbyt intensywna rehabilitacja w sensie zginanie na sile moze sie wlasnie skonczyc buntem kolana. Tak wiec trzeba wiedziec jak podejsc do kobiecego kolana!
Rehabilitantka potem cwiczylam ze mna nie tylko kolano, ale takze stabilizacje centralna (brzuch) bo i bardzo wazna propriocepcje.
Oprocz tego wszystkiego bardzo wazna jest dieta. Tylko gotowane jedzenie, duzo wywarow z cieleciny, jagnieciny. Zero surowego. To jest zalecane przez piec przemian.
Teraz mam juz pelen zakres kolana, bez zadnych dodatkowych artroskopii.

Trzymam za Was wszystkich kciuki. Sukces zalezy przede wszystkim od Was i Waszego samozaparcia!
Asia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zrosty w kolanie po artroskopii
PostNapisane: 30 kwi 2015, o 12:26 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2015, o 23:21
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
czy ty o tym mowisz - o tych ziolach?

http://maria-mojawizjazdrowia.blogspot. ... dzkie.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zrosty w kolanie po artroskopii
PostNapisane: 6 lut 2017, o 12:46 
Offline

Dołączył(a): 30 wrz 2016, o 10:27
Posty: 4
Typ użytkownika: Sympatyk
Fajnie, że się udało. Teraz jeszcze warto brać coś na wzmocnienie kości. Tutaj jest fajny artykuł na ten temat: http://polecane-suplementy.pl/2016/09/15/vitamk7/
Polecam się zastosować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL